MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na roboczo o partnerstwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 grudnia 2019, 11:16
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 6:47
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
W ostatnich dniach z wizytą w Powiecie Jeleniogórskim przebywali przedstawiciele partnerskiego Regionu Miast Aachen i Powiatu Bamberg. Tematyce dalszej współpracy było poświęcone spotkanie polskich i niemieckich partnerów w hotelu „Mercure”.

W spotkaniu wziął udział członek zarządu powiatu Artur Smolarek, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Wiesław Dzierzba oraz pracownik wydziału Jarosław Hajndrych. Delegacji z Aachen przewodniczył dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego, Oświaty i Szkolnictwa Markus Terodde. Powiat Bamberg reprezentowała dyrektor ds. Kultury i Sportu Renate Kuehhorn. W konsultacjach uczestniczyli również przedstawiciele samorządów uczniowskich z Zespołu Szkół w Piechowicach i Szkół Zawodowych z Aachen.

Podczas zebrania partnerzy uzgodnili i potwierdzili kierunki współpracy oraz działania w obszarach: wymiany młodzieży, praktyk zagranicznych, współpracy szkół, wspólnej promocji podczas targów i eventów po polskiej i niemieckiej stronie, wymiany kadry pedagogicznej szkół specjalnych i przedszkoli oraz wymiany w temacie alternatywnych źródeł energii i ochrony środowiska.

Dodajmy, że w 2020 roku Powiat Jeleniogórski i Region Miast Aachen będą obchodziły jubileusz 30- lecia partnerstwa. Jest to jedno z najstarszych partnerstw samorządowych w UE.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Nowy dyrektor WORD

Drożej na Chojnik

Śliskie Karkonosze

Utrudnienia przy Drodze Sudeckiej

Jeleniogórski polonez

Montaż taśmociągu pod wyciągiem na Kopę

Przed nami finał WOŚP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
481
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%