MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na ratunek bibliotece w Radomierzycach

Wiadomości: Jelenia Góra / Radomierzyce
Czwartek, 26 sierpnia 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
Fot. Gabi
Książnica Karkonoska, jej dyrektor i posłem w jednej osobie, Marcin Zawiła, dolnośląscy bibliotekarze oraz ludzie dobrej woli ruszają na ratunek bibliotece w Radomierzycach. Na każdym piętrze i we wszystkich filiach książnicy wystawione są kasety, do których mieszkańcy wrzucają pieniądze na nowe książki. Sierpniowa powódź zniszczyła tam doszczętnie wszystko.

Podczas tegorocznej powodzi w budynku biblioteki w Radomierzycach będącej filią biblioteki zgorzeleckiej, woda sięgała po sufit. Zniszczyła dosłownie wszystko, co znajdowało się w placówce. Zalane zostały regały z książkami, urządzenia, pomieszczenia i dokumenty.

- Odbudowanie tej biblioteki postawiliśmy sobie za punkt honoru. W Jeleniej Górze, społeczna akcja zbiórki pieniędzy do kaset została zaakceptowana przez prezydenta miasta. Teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do niej. Z zebranych pieniędzy chcemy zakupić nowe książki. O pomoc zwróciliśmy się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutu Książki, które już zaoferowały pomoc w zakupie regałów i urządzeń do biblioteki. Wójt Radomierzyc organizuje środki i siły do odnowienia pomieszczeń biblioteki. Celowo nie zbieramy książek, bo część z nich przygotowaliśmy już z zlikwidowanej filii naszej biblioteki. Chcemy jednak zakupić nowe książki i stworzyć w Radomierzycach bibliotekę z prawdziwego zdarzenia – mówi Marcin Zawiła, poseł i dyrektor Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

O przemianie byłego więźnia

Ktoś zniszczył choinki

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~olo 26-08-2010 9:01
no to ma na co poseł przeznaczyć swoją poselską jałmużnę. Świetna inicjatywa
~R.Kiełek 26-08-2010 9:48
Duże brawa ! dla Książnicy Karkonoskiej i jej szefa Pana Marcina Zawiły za piękną incjatywę pomocy wiejskiej bibliotece w Radomierzycach, którą to niestety nie oszczędził żywioł powodzi !!! Myślę że teraz należałoby zlokalizować ją w bardziej bezpiecznym miejscu (wysokości) Wierzę ,że społeczeństwo tej miejscowości i władze lokalne o to zadbają..W tym skomercjalizowanym świecie Książka jest ostoją kultury i należy o nią dbać, i na wskroś chronić...
Piipi Jelonkowa 26-08-2010 18:30
..to jest wielka tragedia dla mieszkancow z Radomierzyc ! ..szczególnie teraz,gdy dzieci będą uczęszczac do szkoły ! ~Pomysł Pana Zawiły jest ..STRASZNIE PIĘKNY ! ~Wiadomo .. *Chłopak Jelonkowy myśli SERCEM !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

TPD ze św. Mikołajem w kinie LOT

Wichura narobiła szkód

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Na roboczo o partnerstwie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
980
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%