MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na Puchar Świata miejskim autobusem

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 22 grudnia 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: UM
Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego dowiozą kibiców z Jeleniej Góry na imprezy Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym, których areną będzie Szklarska Poręba.

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła spotkał się z przedstawicielami komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym ze Szklarskiej Poręby.

– Omawialiśmy – powiedział M. Zawiła – zakres i zadania związane ze współpracą Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby przy tej imprezie. O ile bowiem same zawody to sprawa gospodarzy imprezy, to część problemów organizacyjno-logistycznych może być rozwiązana przez nas.

Przedstawiciele organizatorów zwrócili się do prezydenta Jeleniej Góry o współpracę przy zabezpieczeniu dojazdu autobusów MZK na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba i zabezpieczenie miejsc parkingowych dla kibiców przy dworcach kolejowych w Cieplicach i Sobieszowie.

Otrzymali zapewnienie współpracy, zadeklarowali, że na oficjalnej stronie imprezy zamieszczony będzie link o możliwościach noclegów w hotelach jeleniogórskiej, możliwościach bezpośredniego dojazdu autobusem do Jakuszyc, który będzie „zbierał” kibiców wprost z hoteli, objeżdżając konkretne obiekty, i in. Gdyby okazało się to koniecznością, uruchomiony będzie też trzeci parking dla samochodów osobowych na terenie MOS przy ul. Lubańskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

O rozpadających się górach

Harcersko i patriotycznie

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~Misiek 22-12-2011 8:55
A co z milionami włożone w tory kolejowe!!!!!!!! JAJA jak berety znowu nasza kolej zrobiła nas w bambuko????? Będą te pociągi na puchar świata czy nie???? Lepszy pociąg od autobusu bo wstawiając wagon barowy mamy spory komfort w podróżowaniu. Oj niestety jesteśmy sto lat za murzynami i szczytem w Polsce by było podstawienie takiego składu....... JUŻ MAM DOŚĆ TYCH SPÓŁEK KOLEJOWYCH których jest więcej niż podróżnych. ZŁODZIEJSTWO NA CAŁEGO!!!!
~do~Misiek 22-12-2011 9:07
Ale zauważ, że przecież w artykule nie jest stanowczo napisane, że szynobus nie pojedzie. Więc może będzie kursował? Nie potrzebnie jest zatem od razu się unosić. Jak to zwykło się mawiać "Pożyjemy, zobaczymy"
~Optymista 22-12-2011 9:21
Będą jeździć szynobusy, ale ze względów technicznych nie dadzą rady przewieść kilku tysięcy kibiców w krótkim czasie. Na zawody kibice będą dojeżdżać w różnym czasie. Po zawodach jak wszyscy kibice ruszą do domu to kolej musiałaby wybudować dodatkowe torowiska aby wszystkich przewieść. Myślę, że autobusy MZK to dobry wybór bo są przystosowane do przewiezienia dużej ilości ludzi jednocześnie. Brawo dla organizatorów za myślenie. Misiek nie bądź pesymistą, zawsze szukaj dobrych stron nawet w złych decyzjach, a na pewno życie będzie piękniejsze. Po co sobie samemu serwować dodatkowy stres. Nie krytykuj, a zaproponuj rozwiązanie problemu. Do zobaczenia na Pucharze Świata.
~Francio 22-12-2011 9:25
Czesi po obaleniu komunizmu na 10 lat wyrzucili byłych komunistów z rządów i mieli komuniści zakaz podejmowania pracy w rządzie przez ten okres. Niestety u nas w Polsce tak się nie stało i po cichu komuniści rządzą nami dalej. To o co walczyła solidarność niestety do całkowitego sukcesu nie doszło. wspominał o tym sam Vaclav Havel nawet kilka lat po obaleniu komunizmu.... Niestety co najgorsza gdy dochodzi do wyborów dalej niema na kogo głosować bo pseudokomuniści nikogo nie dopuszczają do rządu odmiennym poglądach i jesteśmy zmuszeni głosować na nich tych samych ludzi od ponad 20 lat. I niestety w Polsce mamy jak mamy kompletnie wszystko jest rozwalane dla tych rządzących komunistów , człowiek się nie liczy. Przykład, kopalnie Wałbrzychu pracę traci na raz kilka tysięcy ludzi..
~szklarz 22-12-2011 10:05
Może wartoby też wykorzystać dworzec PKP Piechowice ze sporą iloscia miejsc parkingowych ?
~kiwałko@23 22-12-2011 11:39
~~ Francio.... ty chyba jesteś jakis maniak anty.#0 lat mija a ty szukasz wszędzie złego i obarczasz tych jak nazywasz komunistów.a zobacz co inni robią? i co ty na to ?
~MK 22-12-2011 12:17
Dodatkowe szynobusy do Jakuszyc nie pojadą z prostej przyczyny: linię ze Szklarskiej Poręby do Harrachova obsługują juz Czesi, a im nie zależy na obsłudze polskiej imprezy. Znowu wyfrajerowaliśmy się jak ostatni dureń, oddając komu innemu linię, która mogłaby być żyłką złota.
~do~MK 22-12-2011 12:50
Wcale się nie "wyfrajerowaliśmy". Zmieniła się tylko obsługa linii, i nic po za tym. I czy teraz będzie jeździł po torach czeski "MOTORACZEK" czy szynobus taboru dolnośląskiego, to naprawdę nie ma żadnego znaczenia
~do~MK 22-12-2011 13:04
C.D. Mylisz się pisząc, że Czechom... "nie zależy na obsłudze polskiej imprezy". Otóż bardzo im zależy. Po pierwsze jest to impreza Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym, a po drugie, Czesi wręcz uwielbiają tą dyscyplinę sportu, dlatego należy się spodziewać też wielu kibiców, zza południowej strony Karkonoszy
~ 22-12-2011 13:38
Zacznijmy od tego, że Czesi przede wszystkim nie mają czym obsłużyć tej imprezy. Linię obsługuje Viamont, który ma do dyspozycji tylko jeden (!) motoraczek z doczepką. ~MK ma rację, że Czesi nie puszczą dodatkowych szynobusów, tak jak to zrobiliby Polacy (którzy mają już całkiem niezły zapas szynobusów stacjonujących w Legnicy). Tak więc pozostają nam tylko śmierdzące autobusy na krętej, ośnieżonej szosie.
~Malkontenci 22-12-2011 14:03
Nie podobają wam się szynobusy, nie podobają wam się autobusy. To co wam się właściwie podoba? Pewnie tylko siedzenie w domu i narzekanie? Tak właśnie tak! To wam w życiu najlepiej wychodzi
~do 14:03 22-12-2011 15:16
Jakieś kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem? Przecież my właśnie chcemy szynobusów, więc chyba nam się podobają. A co ty merytorycznego wniosłeś do dyskusji? Jak piszesz tylko po to, żeby sobie ponarzekać na ludzi, to daruj sobie zaśmiecanie tej rozmowy, w której dyskutują dorośli, malkontencie.
~ 22-12-2011 16:02
Właśnie dorośli najmniej narzekają pierdoło
~ 22-12-2011 16:19
Cytuję (najpierw wpis z 13:38) "pozostają nam ŚMIERDZĄCE AUTOBUSY na KRĘTEJ OŚNIEŻONEJ SZOSIE" A teraz wpis MK. "linię ze Szklarskiej Poręby do Harrachova obsługują juz Czesi, a im nie zależy na obsłudze polskiej imprezy.". "znowu wyfrajerowaliśmy się" Więc kto tu jest niedorosły? Pewnie autor wpisu z 13:38
~do 16:19 22-12-2011 16:31
Ty jesteś niedorosły, bo nie dość, że nie znasz się kompletnie na temacie dyskusji, to jeszcze nie rozumiesz, co czytasz. To są po prostu fakty, które do ciebie nie docierają. Jak masz jakieś kłopoty, to wracaj do podstawówki i nadrób zaległości, dzieciaku. Potem możesz wchodzić na forum, przy ścisłym nadzorze rodzicielskim.
~do~16:31 22-12-2011 17:29
Odpisał bym coś na twoją prymitywną zaczepkę, tylko dlaczego miałbym się zniżać do twojego poziomu? Głąbie
~Jaśko 22-12-2011 17:52
Ludzie przecież te stare śmierdzące graty nie łysych oponach ledwo co jadą po prostej drodze a napadało troszeczkę śniegu a co dopiero do Jakuszyc
~do 17:29 22-12-2011 18:07
Sam jesteś głąb, bo jedyne, co wyksztusiłeś w tej dyskusji, to wyzwiska i epitety. Znikaj, trollu.
~do 13:38 22-12-2011 19:22
Autobusy śmierdzą swoją zawartością i tylko to pozostało tobie do dyspozycji śmierdzielu.
~do~18:07 22-12-2011 19:46
Dobrze! Brawo! TAKI DOROSŁY I WYKSZTAŁCONY chłopiec, A TAK PIANĘ TOCZY (a fe!)
~eee zawiła ! 22-12-2011 21:32
Gdzie jest SKM ?!
~Do 19:46 22-12-2011 21:44
On nie toczy piany. On tylko odgania złe duchy.
~do 19:22 22-12-2011 21:46
Skoro autobusami jeżdżą tacy śmierdziele jak ty, to nie dziwmy się, że śmierdzą swoją zawartością.
~MOTORACZEK 23-12-2011 20:55
Poziom tej "wymiany poglądów" jest zatrważający. Z pewnością jednym z jej aktywnych uczestników jest pewien mieszkaniec Szklarskiej Poręby w czarnej skórze, śmierdzących pepegach i spranych, ale jednak brudnych dżinsach po wałbrzyskiej Sorbonie. Nikt na śmierdzących autobusach nie zna się lepiej od niego, przecież czasem nimi jeździ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Świętują Niepodległość

Motocykliści dla Niepodległej

Udany Piknik Strzelecki

Nie dla tego masztu

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%