MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Na „Przygodę” do Teatru im. Norwida

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 czerwca 2011, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: Petr
Fot. .....
13 czerwca (poniedziałek) do Jeleniej Góry przyjedzie Teatr Polonia Krystyny Jandy, który o godzinie 20 pokaże sztukę „Przygoda” pióra węgierskiego dramaturga Sandora Maraia w reżyserii Krystyny Jandy.

W obsadzie – znani aktorzy scen warszawskich (Jan Englert, Edyta Olszówka, Beata Ścibakówna, Zofia Zborowska, Wiesław Komasa, Maciej Marczewski, Mariusz Zaniewski).

O czym to sztuka? - O wielokącie miłosnym bohaterów, który wymyka się wszelkim regułom. Głęboko skrywane tajemnice i nieoczekiwane odkrycia burzą porządek dnia, który miał być zawodowym i prywatnym triumfem uznanego lekarza, profesora Kádára. Bohaterowie zmuszeni są do podjęcia życiowych decyzji i dokonania ostatecznych wyborów. W plątaninie uczuć i namiętności poszukują odpowiedzi na pytania o sens życia i śmierci, o winę i karę, o granice powołania zawodowego i oddania innemu człowiekowi – wyjaśniają organizatorzy.

Spektakl trwa 120 minut (z przerwą). Bilety na parterze kosztują 120 złotych, na pierwszym balkonie – 100 złotych, a na drugim – 60 złotych. Do nabycia w tramwaju w Rynku. Rezerwacje: 605 587 221, lub e-mail: katarzyna.obrycka@poczta.fm

Ogłoszenia

Czytaj również

Mała rzecz, a cieszy

Na tyłach kultury

BWA: warsztaty z ilustracji – od środy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~he he 7-06-2011 13:30
I znowu lud pracujący jeleniogórskiej kotliny Rzuci się ochoczo na "aktorskie" wypociny To cóż, że za bilety zapłacić trzeba słono Ważne że ujrzą nagie teatralne łono Wybitni aktorzy stołecznych pięknych scen W poważaniu mają wzrost wszystkiego cen „f...rnia” i tak przybędzie, i tak przecież zapłaci Cóż, że sztukę obejrzą jedynie bogaci Bogaci - co nie znaczy, że miłośnicy sceny Nie obce im zapewne rożne inne areny Na koncert disco-polo też parliby ochoczo Dlaczego do teatru więc tłumnie teraz kroczą? Jeleniogórskie snoby i śmieszni nuworysze „- Wiesz, byłam na Englercie, - Englercie ? - Pierwsze słyszę No, tym, co Szapołowską wywalił na pysk zbity - Ach, to ta z telewizji - wiesz, szkoda mi kobity”
~he he 2 7-06-2011 13:35
I tak „elita” miasta spragniona wręcz kultury Obejrzy „kunszt aktorski” samej wierchuszki z góry Cóż z tego, że Englert tylko cokolwiek z nich potrafi Reszta powinna się skupić na taniej kaligrafii Lecz to Wam nie przeszkadza, „elito” mego miasta Z mózgami przerobionymi na kawałek ciasta Przez „Barwy szczęścia”, „Klany” i inne d...lizmy Więc życzę satysfakcji z teatralnej mielizny.
~zBIGs 7-06-2011 19:42
współczuję, bo to ciężka choroba i nieuleczalna. ZAWIŚĆ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Spotkanie z Muzyką Dawną

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Kiermasz książki do soboty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%