MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na przełomie roku tragiczny wypadek i 12 kolizji

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 9:35
Aktualizacja: 11:34
Autor: 112
Fot. Archiwum
W okresie sylwestrowo–noworocznym na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosły dwie nastolatki. Odnotowano też kilkanaście kolizji, policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W noc sylwestrową doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W Jeleniej Górze na ul. Sobieskiego, 27-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i potrącił śmiertelnie dwie nastolatki idące prawidłowo chodnikiem. W wyniku doznanych obrażeń, 14 i 16 latka poniosły śmierć na miejscu. Badanie trzeźwości na miejscu zdarzenia wykazało, że kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

- Ponadto od 31 grudnia 2016 do 2 stycznia 2017 roku na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do 12 kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, najechanie na tył innego pojazdu oraz nieprawidłowy manewr cofania. Policjanci w tych dniach zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jednego, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze,

- W tych dniach na naszych drogach było duże natężenie ruchu, zwłaszcza na drodze z Karpacza i Szklarskiej Poręby do i z Wrocławia, co związane było z przyjazdem oraz powrotami turystów do domu. Policjanci ukarali mandatami 80 kierowców, głównie za jazdę z nadmierną prędkością, rozmowę w czasie jazdy przez telefon oraz nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy - dodaje.

Policja jeleniogórska nie odnotowała żadnych nieszczęśliwych zdarzeń z powodu nieodpowiedzialnego obchodzenia się z wyrobami pirotechnicznymi.

Od 31 grudnia do 2 stycznia policja jeleniogórska odnotowała 189 interwencji, a w samą noc sylwestrową 67, głównie domowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zuchwała kradzież w „Dino”

Policja o długim weekendzie

Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Karol 2-01-2017 11:20
A ilu ukarała za jazdę "z przymrużonym okiem" tj. z jednym światłem. Widzisz na przeciw jedzie motocyklista (jedno światło białe do przodu, dziwne, że jedzie w takie zimno, ale kto mu zabroni). Jesteś już na parę metrów a tu okazuje się jedzie szeroka jak krowa masa żelastwa oświetlona tylko po prawej jego stronie i uciekasz na pobocze w ostatniej chwili. Jak już powrócisz na drogę to wiesz, że serce masz bo wali tak jakby chciało wyskoczyć.
~olo 7-01-2017 9:30
Nasza Policja robi z nami robote ale przyjezdni nie odndjduja się w rzeczywistości jakby u nich nie było policji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Pożar busa na Alei Konstytucji 3 Maja

Dwie strefy w Siedlęcinie?

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Wjechał w mur na Podchorążych

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1332
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%