im. Amelii, Antoniego, Filipa

Na przełaj w sztafecie

Piątek, 5 października 2007, 0:00
Uczniowskie mistrzostwa w biegach przełajowych

Uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych rywalizowali w mistrzostwach Jeleniej Góry w sztafetowych biegach przełajowych. Zespoły zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców składały się z 10 osób.

W zmaganiach chłopców (na dystansie 10 x 1000 metrów) jak i dziewcząt (10 x 800 m.) ze szkół podstawowych wygrały sztafety z SP nr 11. Tuż za ich plecami uplasowały się zespoły z SP nr 13 i SP nr 8 w gronie dziewczynek oraz SP nr 10 i SP nr 2 w zmaganiach chłopców. Swoje sztafety wystawiło ogółem siedem podstawówek

W rywalizacji gimnazjów, w obu płciach bezkonkurencyjne okazały się sztafety z Gimnazjum nr 3. Wśród chłopców drugą lokatę zdobył II zespół z " trójki", zaś na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z "jedynki". Drugą lokatę w rywalizacji dziewcząt wywalczyły biegaczki z Gimnazjum przy ZSO, zaś trzecią z Gimnazjum nr 1. Dodajmy że w konkurencji żeńskiej na dystansie 10 x 1000 m. wystartowało sześć, a w męskiej na dystansie 10 x 1200 m. dziesięć zespołów.

W zmaganiach sztafet ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział sześć ekip żeńskich (10 x 1000 m) oraz osiem męskich (10 x 1500 m). Jako pierwsze linię mety minęły zawodniczki z II LO przed ZSO nr 1 i ZSO i T oraz zawodnicy z ZST przed ZSE i T oraz II LO.

Najlepsze sztafety w każdej z grup wiekowych wywalczyły sobie prawo startu w finale wojewódzkim