MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na przechodniów runą balkony?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum Piotrowski
Część balkonów w poniemieckich kamienicach jest w fatalnym stanie. Od lat nieremontowane mogą się zawalić. Zagrożeniem są także balkony na osiedlu Zabobrze.

– Sypie się z nich tynk. Ludzie boją się na te balkony wychodzić. Mają drewnianą, zmurszałą konstrukcję – mówi jedna z mieszkanek z Wojska Polskiego.

Gospodarze domów, w większości zakłady gospodarki lokalowej, starają się na bieżąco modernizować zniszczone balkony. – Ale nie jesteśmy tego w stanie robić wszędzie – mówi Lucyna Januszewska, dyrektor ZGL „Północ”.

Stary balkon udało się wyremontować w zabytkowym budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Grottgera. Ale nie było możliwości zachowania dawnej balustrady. Była zbyt zniszczona

Są także drastyczne rozwiązania: grożące zawaleniem balkony likwiduje się. Tak postąpiono w kamienicy przy ulicy Złotniczej. W wielu przypadkach na takie prace potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków.

W blokach na osiedlu Zabobrze niebezpieczeństwo zawalenia się na chodnik balkonów wynika z betonowych donic, które obciążono dodatkowo ziemią. Nikt z projektantów nie pomyślał, że to może być problem.
Częściowo rozwiązuje go Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która felerne donice z wysokościowców demontuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Medale dla złotych par

Będzie kolejny przetarg?

Stowarzyszenie Niedosłyszących „Lira” zaprasza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 5-05-2006 11:49
Mam nadzieję że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa w tym roku będzie kontynować demontaż betonowych donic z bloków na Zabobrzu.Po każdej zimie stan tych konstrukcji się pogarsza, odpadają kolejne fragmenty betonu odsłanijąc kompletnie skorodowane pręty zbrojenia.Naprawdę warto przyjrzeć się temu z bliska i podjąc bezwłoczne działania i jak najszybciej zastąpić te koryta tradycyjną i lekką balustradą zanim dojdzie do tragedii!!!
~jaan 5-05-2006 12:18
ale urzędnicy mają to w D... póki komuś się coś nie stanie to nic pewnie nie ruszą... mi chcą rozebrać taras, bo ADM twierdzi, ze nie ma z tego korzyści i ma wszystko w D... tak jak wszystko inne
~Greg-England 5-05-2006 22:43
- ktos ma obowiazek sprawdzac co jest z tymi naszymi balkonami-tak? TAK! wiec osoba odpowiedzialna za to - pojdzie siedziec :) jesli cos sie stanie :) Wiec Boj sie osobo odpowiedzialna za balkony :) BOJ SIE!
~lokator 6-05-2006 9:55
ADM to twory z PRL i tak działają jak PRL.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

Trudno tak żyć!

Mniej do kasy miejskiej za płatne parkingi

Rajd zdewastował las?

Odpowiedź organizatora rajdu "200 pieczątek w 24 godziny"

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
582
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%