MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na polanie w Jakuszycach odbywają się MP

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Wtorek, 22 marca 2016, 23:08
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2016, 17:14
Autor: MDvR
Fot. AP
Pierwsza konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów 2016 w biegach narciarskich to team sprinty, czyli dwuosobowe sztafety sprinterskie, w
których każdy z członków teamu pokonuje trzykrotnie trasę sprintu. Biegi są rozgrywane stylem klasycznym.

Tytuły mistrzów Polski w team sprincie mężczyzn zdobyli zgodnie z przewidywaniami Maciej Staręga i Paweł Klisz reprezentujący UKS Rawa
Siedlce z czasem 26:08 minuty. Kolejne medale to braterskie duety, czyli sztafety złożone z braci. Srebro dla Jana i Kacpra Antolców (strata 21,1 sekundy) z LKS Poroniec Poronin, brąz dla zawodników MKS Istebna Dominika i Kamila Burych (strata 1:11,6 minuty). Kolejne miejsca to:
4. UKS Regle Kościelisko - Mateusz Chowaniak i Andrzej Pradziad
5. MKS Trójwieś Beskidzka - Bartłomiej Rucki i Mateusz Haratyk
6. AZS Zakopane - Michał Lańda i Jakub Twardowski
8 miejsce braci Piotra i Michała Skowron reprezentujących MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Złote medale w team sprintach kobiet zdobyły zawodniczki LKS Wiśniowa Osieczany Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha z czasem 32:00, 5 minuty.Zawodniczki trenerki Anny Bubuli wyprzedziły o minute i 46 sekund Katarzynę Stokfisz i Monikę Skinder reprezentujące MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i siostry Izabelę i Marcelę Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.
Kolejne miejsca dla:
4. UKS Regle Kościelisko (Emilia Nawara i Justyna Pradziad)
5. LKS Witów Mszana Górna (Klaudia Kołodziej i Justyna Kołodziej)
6. UKS Rawa Siedlce (Joanna Bronisz i Daria Krupa)

Równolegle do odbywających się Mistrzostw Polski zostały rozegrane Mistrzostwa Karkonoszy i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Wyniki:

Juniorzy B
1 miejsce - Oskar Wysocki - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra /SMS Szczyrk
2 miejsce - Ireneusz Wierzbowski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3 miejsce - Bartosz Kaczmarek - KSM Łabski Szklarska Poręba/SMS Szklarska Poręba

Juniorzy C
1 miejsce - Bartosz Głaza - MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski
2 miejsce - Michał Boreczek MKS Karkonosze Sporty Zimowe
3 miejsce - Maciej Zdziechowski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe

Juniorki B
1 miejsce - Magdalena Kabielusz - MKS Istebna /SMS Szczyrk
2 miejsce- Justyna Wandzel - LKS Klimczok Bystra/ SMS Szczyrk

Juniorki C
1 miejsce - Katarzyna Niemirska - MKS Wodzisław Śląski /G3MS
2 miejsce - Aleksandra Ciepiela - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3 miejsce - Natalia Wysocka - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złota Lucyna – rekordzistka

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wystartowała gra miejska

Kolejny sukces Oli

Jubileuszowy trening

Mają w nosie pieszych

Świetne występy i medale w Turku

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
466
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%