MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Na podbój lata

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 lipca 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Fot. Sylwia Lercher
Wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne. Wiedzą o tym dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Rokrocznie placówka proponuje najmłodszym nietypowe formy spędzania wolnego czasu. Tym razem dzieci poznają rycerskie szlaki.

– Zwiedzamy zamki m.in. w Bolkowie, Siedlęcinie czy Grodźcu, czyli miejsca związane z historią i kulturą rycerską – mówi opiekunka grupy Maria Szubart. – Potem wrażenia z wycieczek przetwarzamy plastycznie. Dzieci malują pałace, przedstawiają siebie jako rycerzy i księżniczki, nie zabraknie także smoków...

Wśród półkolonistów są dzieci, które również w ubiegłym roku spędzały czas w JCK. Dominika i Nicola z Jeleniej Góry wspominają ubiegłoroczne wakacje.
- Razem z grupą zwiedzaliśmy pałace i ogrody – mówią. – Widzieliśmy pałace w Staniszowie, Łomnicy i Karpnikach. W tym roku chciałyśmy chodzić na podobne zajęcia.

Poza wycieczkami opiekunowie zorganizowali szereg zajęć w budynku JCK, m.in. kurs wspinaczki pod czujnym okiem instruktora.
– Mamy specjalną ściankę do wspinaczki – wyjaśnia Maria Szubart. – Aż dziw bierze, jak te dzieciaki potrafią się szybko i zwinnie wspiąć na samą górę!
Ścianki nie boi się właściwie nikt.
- Fajnie jest, ale trochę niewygodnie w tej uprzęży, jak w pampersie! – śmieją się dziewczynki.

Półkolonie to jednak nie tylko zabawa, ale i nauka. Opiekunowie zaprosili przedstawicieli Policji i GOPR-u, którzy uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa.
- W górach nie wolno krzyczeć i śmiecić – wyliczają podopieczni.- A od obcych nie wolno brać słodyczy i nie wolno nigdzie z nimi iść!

Półkolonie potrwają do 14 lipca. Przez ten czas można także podziwiać prace plastyczne stworzone przez dzieci pod wpływem wrażeń z rycerskich szlaków.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Utrudnienia na trasach rowerowych

Wesoły festiwal kolorów

Zygzakiem po ulicy

Będzie taniej za wodę i ścieki

Pomnik odnawiany

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%