MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na PESTCE dwugłos o miłości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 27 kwietnia 2008, 21:52
Aktualizacja: 21:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dobiega końca przegląd Polskie Eksploracje Sztuki Teatralnej Kultury Awangardowej. Niedzielna część festiwalu przebiegała pod znakiem uczuć wyższych, ale skrajnie pokazanych.

Znakomitym przyjęciem spotkał się spektakl „Magazynu Wyrobów Teatralnych” Teatru im. Szaniawskiego z Wałbrzycha zatytułowany „Gałązka jaśminu albo Ilion” w brawurowym i pełnym emocji wykonaniu dwójki młodych aktorów Emilki i Romka. Rzecz o miłości ujęta w wiele metafor i symboli. Doskonale zagrana i w poruszający sposób opowiadająca o niełatwych do przekazania uczuciach: nieśmiałości, wrogości, zdrady, nienawiści.

Zebrani w Jeleniogórskim Centrum Kultury nie mogli nachwalić się aktorskiego duetu, którym świetnie pokierował Grzegorz Stawiak. – Na tym spektaklu wszystko doskonale rozumiałam i słyszałam, co nie zawsze się zdarza w sztukach granych przez młodzież – powiedziała Alina Obidniak, wieloletnia dyrektorka Teatru Norwida, obecna na przedstawieniu.

Z kolei zupełnie odmienną wizję „miłości” przyrównanej raczej do cielesnego obcowania i zupełnie pozbawionej ludzkiej wartości, przedstawili aktorzy z Wrocławia, ze Sceny Witkacego. W sztuce „Na zachód od São Paulo” pokazali brutalność rzeczywistości na podstawie przeżyć Eriki Strasser. Wszystko w tragikomicznych dialogach, w optyce traumy czasów wojny i w ponurej scenerii zaakcentowanej taką samą muzyką.

Finałowym akcentem tegorocznej PESTKI będzie Musical Wojenny w wykonaniu aktorów Sceny Witkacego z Wrocławia. Początek o godz. 18 w sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest oświaty

Sprzątali Chojnik

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Tu też ryzykują życie?

Nowa Toyota Corolla – 180 koni mocy!

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Święto Biało – Czerwonej w Jeleniej Górze

Kto będzie realizował inwestycje na Polanie Jakuszyckiej?  

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
718
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%