MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na PESTCE dwugłos o miłości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 27 kwietnia 2008, 21:52
Aktualizacja: 21:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dobiega końca przegląd Polskie Eksploracje Sztuki Teatralnej Kultury Awangardowej. Niedzielna część festiwalu przebiegała pod znakiem uczuć wyższych, ale skrajnie pokazanych.

Znakomitym przyjęciem spotkał się spektakl „Magazynu Wyrobów Teatralnych” Teatru im. Szaniawskiego z Wałbrzycha zatytułowany „Gałązka jaśminu albo Ilion” w brawurowym i pełnym emocji wykonaniu dwójki młodych aktorów Emilki i Romka. Rzecz o miłości ujęta w wiele metafor i symboli. Doskonale zagrana i w poruszający sposób opowiadająca o niełatwych do przekazania uczuciach: nieśmiałości, wrogości, zdrady, nienawiści.

Zebrani w Jeleniogórskim Centrum Kultury nie mogli nachwalić się aktorskiego duetu, którym świetnie pokierował Grzegorz Stawiak. – Na tym spektaklu wszystko doskonale rozumiałam i słyszałam, co nie zawsze się zdarza w sztukach granych przez młodzież – powiedziała Alina Obidniak, wieloletnia dyrektorka Teatru Norwida, obecna na przedstawieniu.

Z kolei zupełnie odmienną wizję „miłości” przyrównanej raczej do cielesnego obcowania i zupełnie pozbawionej ludzkiej wartości, przedstawili aktorzy z Wrocławia, ze Sceny Witkacego. W sztuce „Na zachód od São Paulo” pokazali brutalność rzeczywistości na podstawie przeżyć Eriki Strasser. Wszystko w tragikomicznych dialogach, w optyce traumy czasów wojny i w ponurej scenerii zaakcentowanej taką samą muzyką.

Finałowym akcentem tegorocznej PESTKI będzie Musical Wojenny w wykonaniu aktorów Sceny Witkacego z Wrocławia. Początek o godz. 18 w sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy we dworze

Droga będzie jak nowa

Nagrody dla nauczycieli

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Stop marginalizacji średnich miast

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Ciemno i niebezpiecznie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%