MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na pasażu dla pieszych dostawczy bus potrącił kobietę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 listopada 2008, 13:43
Aktualizacja: Sobota, 15 listopada 2008, 8:17
Autor: Angela
Fot. TEJO
Do poważnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 11. 30 na stromym zjeździe do filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy ul 1 Maja. Cofający dostawca towaru nie zauważył starszej pani i najechał na nią. Kobieta ze wstrząśnieniem mózgu i obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Szczegóły zdarzenia ustala policja.

Jak mówią świadkowie zdarzenia, potrącona kobieta szła z zakupami z góry w stronę DODN-u u tyłem do pojazdu. Kiedy dostawca chciał wycofać busem, by wyjechać z ulicy 1 Maja i zjeżdżał stromym zjazdem, 60-latka znalazła się w tzw. martwym punkcie jego lusterek. Wskutek tego kierowca citroena jumpera początkowo popchnął kobietę i przewrócił ją na ziemię, a następnie przejechał po jej nodze.

– Jechałem bardzo wolno, co mogą potwierdzić świadkowie, przywiozłem towar i chciałem wycofać – mówił na miejscu zdarzenia przerażony kierowca. – Pod koła podeszła mi starsza pani, której nie zauważyłem i przejechałem jej po nodze. Usłyszałem krzyk, po którym natychmiast się zatrzymałem.

Pech chciał, że akurat dzisiaj mężczyzna nie wyrobił się z wyłożeniem towaru do godziny 11.00 i po założeniu metalowych słupków umożliwiających przejazd ulicą 1 Maja, był zmuszony skorzystać ze stromego zjazdu.

Po uderzeniu kobiety pojazdem, siła odśrodkowa odbiła ją, do tego doszedł jeszcze ciężar torebek i kobieta nie była w stanie się podnieść czy uciec – usłyszeliśmy od sierż. szt. Krzysztofa Turczyńskiego, policjanta, który był na miejscu zdarzenia. – Obecnie ustalamy, kto w tym przypadku zawinił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni miejscy zdecydowali o podatku

Droga dla wybranych

Gala Karkonoskiej Nagrody Literackiej

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~Myśliwy 14-11-2008 14:33
Wspólczuje kierowcy , ciężko zarabia na chleb - to jest nieszczęsliwy wypadek , ale tez starsze osoby sa zgladą na drogach trzeba szczegolnie uważać bo wchodza bez rozeznania , nie rozgladają sie wręcz dokonuja wtargnięć pod pojazdy. Szkoda ludzi pracy ,natomiast zaden urzednik na państwowej posadzie takich przygod i klopotow nie ma , jak Ci co tworzą dochod narodowy i ponosza takie ryzyko związane z wykonywana pracą.
~markx 14-11-2008 14:36
... a co to za słupki metalowe, umożliwiające przejazd ulicą 1 Maja? Ja też takie chce ;)
~jumper maxi 14-11-2008 14:51
<i> dziękujemy :-) </i>
~HA 14-11-2008 15:08
Sila odsrodkowa ha dobre, nie no nie robcie sobie jaj :)
~ZIÓŁKO Agro 14-11-2008 16:06
Kierowca napewno nie zawinił , poprostu jej nie było widać....
~Janek 14-11-2008 16:08
Szkoda kierowcy, jednak według prawa ruchu drogowego to niestety jego winna: "przy cofaniu ustąpic pierszeństwa innegu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachowac szczególna ostrożność(..)w razie trudności w osobistym upewnienu sie kierurujący jest obowiazany zapewnic sobie pomoc innej osoby."
~Krzyś 14-11-2008 16:17
Z tego co widzę, to nie jest pasaż jak to jest wpisane w tytule, tylko droga dojazdowa do pasażu. Do ul. 1-go Maja jest dojazd dla aut dostawczych.
~szczypior 14-11-2008 16:39
~gość niedzielny 14-11-2008 17:38
W jednym tekście sprzeczność, jeśli w tytule jest pasaż dla pieszych to dlaczego mówi się w tekście o stromym zjeździe. Albo pasaż albo zjazd! A tak na prawdę to pasażu w tym miejscu żadnego nie ma, tylko droga dojazdowa do szkoły i ośrodka, a to że piesi zachowują się jak święte krowy w tym miejscu to inna bajka. Jest wyznaczony chodnik i po nim winni się poruszać a nie "walić" środkiem zjazdu / podjazdu. Domyślam się że policja wcisnęła kierowcy mandat, jak to zwykle czynią w przypadku kierowców zawodowych, bo wiedzą, że żaden z nich nie ma czasu na ciąganie się, w razie odmowy przyjęcia mandatu, po sądach. Współczuję tylko temu kierowcy.
~ 14-11-2008 18:28
A kto to jest "kierowca zawodowy"?
~keegan 14-11-2008 18:41
Pech chciał , że nie zdążył do 11. Podobnej bzdury to cale lata nie słyszałem. Po 1 Maja auta jeżdżą cały dzień i po Szkolnej i Solnej i innych ulicach objetych zakazem ruchu. I parkuja na chodnikach i ulicy a parking wielopziomowy pusty w odlegości 300-400m od tych miejsc. Taka rzeczywistość jeleniogórska.
~genek 14-11-2008 19:30
kierowca zawodowy to taki gość co uprawia zawód kierowcy, nie myl z takim co za zawsze za wodą.
~Spedytor 14-11-2008 20:43
To stawaj sobie na tym parkingu i dymaj z towarem. Ciekawe czy był byś zadowolony!! Tyle jest tam sklepów a dojazdu innego do nich nie ma. Tym bardziej że większość jest czynna od 10-tej Ciężko się jest wyrobić z czasem do 11-tej
~genek 14-11-2008 20:54
kierowca zawodowy to taki gość co uprawia zawód kierowcy, nie myl z takim co za zawsze za wodą.
~Sabath 14-11-2008 22:40
do samochodów trzeba nie podchodzić zbyt blisko zwłaszcza gdy kierowca gwałtowny
~Piechur 14-11-2008 23:38
"Wspólczuje kierowcy , ciężko zarabia na chleb..." "Szkoda kierowcy..." "Współczuję tylko temu kierowcy" to chyba napisali jego kumple a już na pewno koledzy po fachu. Biedna to jest ta starsza pani która najgorzej wyszła z tego wypadku. Mandat należy się za takie głupie i jednostronne komentarze.
~Tee 15-11-2008 5:08
Jak ktoś dowozi towar, to naprawdę trudno wymagać aby stawiał samochód na parkingu i niósł towar na plecach. W artykule nie jest sprecyzowane, czy ta piesza szła chodnikiem czy po ulicy. Ze zdjęcia wynika, że jest tam chodnik. Więc nie wiadomo kto tu winny. Jeśli faktycznie szła chodnikiem to niewątpliwa wina kierowcy, jednakże jeśli schodziła jezdnią, to jej ewidentna wina.
~ 15-11-2008 8:34
"Pech chciał, że akurat dzisiaj mężczyzna nie wyrobił się z wyłożeniem towaru do godziny 11.00 i po założeniu metalowych słupków umożliwiających przejazd ulicą 1 Maja, był zmuszony skorzystać ze stromego zjazdu." Przede wszystkim mandat nalezy sie tym co zakładają te beznadziejne metalowe słupki. Co facet winien, że miał poślizg w rozładowniu wozu, a potem musiał jechac opłotkami bo przecież ulicą nie było możliwości przejechać. Niech włodarze miasta pukną się w łeb i te słupki postawią sobie przed chatą. Gdyby nie bezmyślność "tych od słupków" nie byłoby nieszczęścia..
~Piechur 15-11-2008 9:54
Dla kierowców samochodów dostawczych widać najlepiej by było aby 1-maja wyłączyć z ruchu dla pieszych i zrobić drogę dojazdową dla busów aby mogli cały dzień dowozić towar. A wtedy piesi po godzinie 18 mogli by oglądać wystawy pełne towarów.
~Do Piechura 15-11-2008 10:07
Chyba siedzisz za biurkiem na spolecznych lekko plynacych do Twojej kieszeni pieniądzach , nie ponosisz ryzyka , nigdy nie wyszedles z roboty glodny i spocony.Emanuje od Ciebie brak zrozumienia i wspólczucia dla pracy w okreslonych wydajności , utrudnień i ryzyka. Jak nie czujesz tematu to nie szczekaj. Widzialem kiedys jak karano kierowcę dostawcę z Leszna , bo bylo kilka minut po godz. dopuszczalnej.A wlaściwie to on powinien dać rurę i z bęcwalkami nie rozmawiac.Wypelnial swoją pracę i obowiązek i do tego jest narazony na stres wywolany jakimis porzepisami durnymi w tej nierozwojowej Jeleniej Górze.
~Do Piechura 15-11-2008 11:20
Sluszna i logiczna uwaga, bowiem najpierw byly w mieście byly zaprojektowane drogi dojazdowe , sklepy do ktorych dowozono towar, dla ulatwienia poruszania sie mieszkańcow puszczono środkiem ulicy tramwaj.To sie nazywalo miasto, a dzisiaj jest to dreptak i siedziska dla podpitych meneli ryczacych wieczorami oraz wybiegi dla srajacych pieskow.Podzielam Twoja myśl i jestem za tym , aby zlikwidować charakterystyczne ladne sklepy o milej obsludze na rzecz markeciskow a w środku miasta pozakladać rury dla deskorolkowiczów wrzeszczących i przeklinajacych na cala okolice. Piechur -Masz genialne propozycje ! Startuj na radnego lub prezydenta.
piipi 15-11-2008 12:25
..kierowca byl mezyzna !!.~WIADOMO.
~Maślana 15-11-2008 14:56
a ty piipi jesteś chorym człowieczkiem.
~keggan 15-11-2008 17:46
Deptak i plac przed katedra w Koln. Nieopodal dworzec główny. Setki sklepów, barów restauracji. I żadnego samochodu doostawczego i innego. To jest rzeczywistość jak suie chce. Pytam człowieka z zarzadu miasta jak to robią. Dostawy sa w określonych godzinach w nocy. Ale przecież to utrudnienie? On odpoiwda, że nie ma obowiazku handlu w centrum. Jak ktoś chce musi przyjąć te niedogodność. W zamian ma duży ruch. Jjakie to proste ale za trudne dla jeleniogórzan. Praca w nocy jest dopuszczalna oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem. dostawcy z terenu i tak jada nocą i czejkają na otwarcie sklepów, apóźniej przez godzinę sie nie wyrabiają. A właścicielom sklepów tyłka nie chce się ruszyć. I tyle.
piipi 15-11-2008 22:52
..do - [~Maslanka...]...mezczyzni "cierpia",bo jest im zawsze zimno i na rozgrzewke alkohol pija !!.
~xxx 16-11-2008 1:11
...siła odśrodkowa???????
~Tee 16-11-2008 7:42
Skoro ulica 1 Maja wyłączona z ruchu samochodowego po 11:00,TO DLACZEGO PO TEJ GODZINIE I RACZEJ W BIAŁY DZIEŃ JEŹDZI CODZIENNIE I STRAŻ MIEJSKA I POLICJA???? NIE MOGĄ CHODZIĆ NA PIECHOTĘ??? A PARKOWAĆ TAM GDZIE DOSTAWCY TOWARÓW????!!!! PRZECIEŻ ONI NIE NIOSĄ TOWARÓW.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwówek dla pszczół

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

50 lat i więcej razem!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Tłumny jarmark adwentowy

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
518
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
10%