MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Na Okrzei wywalczyli miejsca postojowe

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 listopada 2010, 7:54
Aktualizacja: 9:21
Autor: Angela
Fot. TEJO
Dawno nie widzieliśmy tak szybkiego działania i nie ukrywamy radości z przywrócenia nam miejsc postojowych – powiedzieli mieszkańcy ul. Okrzei, którym wczoraj rano ponownie pozwolono parkować po obydwu stronach na odcinku Okrzei 20 – 24. O sprawie pisaliśmy dwukrotnie.

Zakaz parkowania na jednokierunkowej ulicy Okrzei Miejski Zarząd Dróg i Mostów wprowadził w sobotę (06.11). Mieszkańcy dowiedzieli się o tym, kiedy od poniedziałku (08.11) na koła ich pojazdów straż miejska zaczęła zakładać blokady.

W miniony piątek do zarządu dróg mieszkańcy złożyli pismo z prośbą o wyjaśnienie przyczyn zmian komunikacji na tym odcinku i przywrócenia miejsc postojowych. Pod wnioskiem podpisało około pięćdziesięciu mieszkańców. W sobotę z mieszkańcami spotkał się prezydent Marek Obrębalski.

W poniedziałek rano rozmawiał z nimi Czesław Wandzel z Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
– Obecnie mamy już zdjęte znaki zakazujące parkowania i postoju, założone znaki zezwalające na parkowania na tym odcinku po obu stronach oraz wymalowaną zatoczkę dla autobusu, który raz w tygodniu podjeżdża tu po dzieci z pobliskiej szkoły. Dawno nie widziałem tak szybkiego działania, z którego wszyscy się oczywiście cieszymy – powiedział Dariusz Dachowski, mieszkaniec ul. Okrzei.

Władzom miasta wypadałoby życzyć podobnie przychylnej postawy wobec jeleniogórzan i to nie tylko w gorącym przedwyborczym czasie.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Ratunek ze śmigłowcem

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~....o 16-11-2010 8:14
szybko bo przed wyborami , a po wyborach bedzie jak bylo
~Gość 16-11-2010 8:50
Obrębalski walczy ostatkiem sił ,żeby go tylko na tym stołku zostawić -ale to już tylko tydzień rządów tego nieudacznika i nieroba i całej tej rady popapranej ,mam nadzieje że jeleniogórzanie przejrzeli na oczy i już nie pozwolą miastem rządzić nierobom którzy tylko nam te cholerne markety budują a o basenie i jakiejkolwiek hali sportowej to tylko możemy sobie pomarzyć ,bo to co stoii na złotniczej to jest już zabytek ruiny komunizmu ,nie remontowanej i niedofinansowanej ruiny ,która niebawem zawali sie sama ....
~diabelek 16-11-2010 8:57
gdybym wierzył, że po wyborach też "będzie sie szybko działo" może nawet juz zostawiłbym Obrzepalskiego. Ale nie wierzę. Tylko sam juz nie wiem, na kogo oddać głos. wybiore pewnie jakies "mniejsze zło". tzn mniejsze, nie mylić z kaczyńskim ...
~mieszkaniec. 16-11-2010 9:13
slowo "prezydent" odmienia sie przez przypadki... nazwisko obecnie urzedujacego tez latwo odmienic:)
~ja 16-11-2010 10:10
Prezydent przemówił, sprawa zamknięta. Zainteresowani szczęśliwi, Prezydent zadowolony, urzędnik utemperowany. Kto pozostał nieszczęśliwy? Miejscowi malkontenci. Oczywiście zatroskani tym że w Jeleniej nic się nie udaje. TO PRZEZ WAS SIĘ NIE UDAJE!!!!
~tia... 16-11-2010 11:09
Ale co się nie udaje? Aquapark - 20 lat gadania i wreszcie rusza budowa Obwodnica - rusza budowa, jest finansowanie Młynówka - temat każdej kampanii wyborczej - wyremontowana Park Zdrojowy - w remoncie, są projekty remontu parku Kościuszki Kultura - remont JCKu, remont Muflona, remont Teatru Zdrojowego Sport - 3 Orliki, przetarg na "Białego Orlika", baza pobytowa na Euro2012 do tego remonty wież widokowych, zespołu cysterskiego w Cieplicach, monitoring, remonty budynków socjalnych... 300 mln PLN na inwestycje i zredukowane zadłużenie miasta z 35% do 16%. Tak, oczywiście, Obrębalski i Sajnog nic nie robią... To teraz pokażcie listę sukcesów Zawiły?
~Piechowice 16-11-2010 11:37
http://www.youtube.com/watch?v=oZaL7u-3Iss
~a to SZELMA 16-11-2010 11:39
Tia... brawo za streszczenie dla nie pamiętających...Pan Marek ma na pewno mój głos
~ 16-11-2010 11:44
Wszyscy jadą Obrębalskiego,a myślicie,że Zawiła coś więcej dla nas zrobi??? przeciwnie... Wczoraj byłem na spotkaniu w Orient Expresie i oto Pan Zawiła opowiadał jak on chce wyrzucić imprezę Juwenalia poza miasto,na peryferie. aż pod Grzybek na polane...Mówił również ,ze trzeba młodzież za wszelką cenę zatrzymać w J.G. Chce,by wszystkie imprezy masowe wyrzucić z rynku.przecież to głupota. We Wrocławiu Juwenalia odbywają się w rynku,w innych miastach też tak jest. Ale oczywiście Jelenia Góra ma być pozbawiona imprez w sercu miasta...na pewno nie zagłosuje na Zawie!!!ł
~Niezadowolon 16-11-2010 18:33
A ja mam w nosie Obebalskiego ,Zawiłe czy też innych tych co to mamią i kantują w każdych wyborach ,głosuje na Prystroma i basta ,a reszta tych nierobów to podziękuje.
~Niezadowolon 16-11-2010 18:41
A ja mam w nosie Obebalskiego ,Zawiłe czy też innych tych co to mamią i kantują w każdych wyborach ,głosuje na Prystroma i basta ,a reszta tych nierobów to podziękuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ławki do remontu

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
765
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%