MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Na narty do Lubawki? Czemu nie!

Wiadomości: Region
Wtorek, 24 stycznia 2017, 7:08
Aktualizacja: Środa, 25 stycznia 2017, 8:21
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Użyczone/MGOK
Wszystko wskazuje na to, że miłośnikom białego szaleństwa przybędzie jeszcze jedno miejsce, gdzie będą mogli oddać się swojej pasji. W minioną sobotę (21.01) został dokonany odbiór wyciągu narciarskiego na Świętej Górze w Lubawce. Od razu pojawiło się wielu narciarzy.

- W sobotę razem z kierownikiem szkolenia naszych służb byliśmy na odbiorze stacji wyciągów narciarskich w Lubawce. Wszystko wskazuje, że „Lubawka” znowu ruszy, na razie w weekendy, ale zainteresowanie jakie towarzyszyło otwarciu napawa optymizmem, bo odbiór zakończyliśmy o godzinie 9.00 i od razu pojawiło się kilkanaście osób chętnych do skorzystania z wyciągu - powiedział Mirosław Górecki, prezes Karkonoskiej Grupy GOPR.

Przez ostatnie lata wyciąg na Świętej Górze nie funkcjonował, zmieniali się dzierżawcy, bo do inwestycji zniechęcał ich bałagan z aktami własności, niektórych działek znajdujących się na stoku.

- Nikt się kiedyś nie przejmował, czy coś ma swojego właściciela czy też nie. Stok, to stok, postawiono wyciągi i musiało działać. Z czasem właściciele zaczęli dopominać się o swoje i powstał problem. W efekcie przez ostatnie 4 lata wyciąg nie funkcjonował. Na szczęście właściciel kilku działek czyli Lasy Państwowe przekazał kilka w użyczenie Gminie, żeby to mogło znowu funkcjonować i wszystko wskazuje że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce będzie dzierżawił ten stok - mówił Łukasz Prochacki, dyrektor MGOK w Lubawce.

Na razie przygotowana jest jedna z trzech tras mająca długość 900 metrów, ale zdaniem Łukasza Prochackiego jest szansa na otworzenie pozostałych. Warto dodać, że podczas najbliższego weekendu z wyciągu będzie można skorzystać za darmo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Złodzieje w centrum adopcyjnym dla zwierząt

Zrobili przyłbice dla pogotowia ratunkowego

Trwa dezynfekcja miasta

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~xyz 24-01-2017 13:19
Kto wie, w jakim stanie są teraz kapliczki na Świętej Górze ?
~jj 24-01-2017 15:59
Czynny od 10 godz.?
rymcycymcy 24-01-2017 16:01
| ~xyz | ...no i czy ruch na Świętej Górze nie zakłóca spokoju świętych figur ulokowanych w kapliczkach !! :)
~Real 24-01-2017 16:41
Serdecznie gratuluję Państwu :) Inni niech się uczą od Was :)
~ 24-01-2017 19:38
Teraz ruch należy do Kolei Dolnośląskich niech szynobusy jeźdźą cały rok
~Real 24-01-2017 21:35
Każdy to może nie, ale większość Polaków najchętniej jeździłaby na nartach w Polsce. Nie mówię o jeżdżeniu 6-7 dni w roku. Taki urlopik narciarski to można spędzić wszędzie, nie tylko w Alpach, ale np. w Norwegii. Był tam kto na nartach ? Mówię/piszę o jeżdżeniu ponad 30 dni w roku. Każdy tego typu narciarz chciałby jeździć w Polsce. W Polsce zostawiać pieniądze, bardzo DUŻE PIENIĄDZE, wzbogacać dany region i kraj. W tym regionie to jest niemożliwe... dzięki ekologom, KPN i betonowym urzędnikom. Tak to wygląda, dlatego Czesi się bogacą dzięki nam, a "my" robimy frytki, serki i regionalne pamiątki z Chin. Bardzo, ale to bardzo łatwo przewidzieć kto tę cywilizacyjną konkurencję wygra. Ps. Jeszcze raz, brawo, brawo, brawo dla Lubawki :))))
~Narciarz 24-01-2017 23:11
Czy jest tam jakaś budka z alkoholem? Bardzo lubię jezdzić po wypiciu kilku ciepłych piwek i grzanych winek , bajka . Jak jest to może się skuszę i tam pojadę a jak nie to wolę Szklarska czy Karpacz .
~Mireczka 17-10-2017 15:05
A ja tam wolę jechać na narty do Austrii, np, do Zillertal z austria-na-narty.pl W tym miejscu nie ma czasu na nudę. Polecam :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Draexlmaier wstrzymuje produkcję i wspiera szpital

Interpelacja w sprawie płynów do dezynfekcji

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa (aktualizacja)

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1382
Tak
17%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
43%
Nie wiem
3%