MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Na Muzycznej Farmie grał Alexander Dubach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 lipca 2013, 8:29
Aktualizacja: Wtorek, 16 lipca 2013, 7:54
Autor: Mea
Fot. Mea
Kameralny koncert w wykonaniu wybitnego, szwajcarskiego skrzypka Alexandra Dubacha odbył się wczoraj (14.07.) na Farmie Muzycznej w Staniszowie. To impreza z cyklu „Janusz Nykiel i Jego Goście w Ogrodzie”

Alexander Dubach już jako cudowne dziecko przekonał muzyczny świat o swojej doskonałości interpretacji wielkiej literatury skrzypcowej, a w szczególności kompozycji Niccola Paganiniego. Dlatego mówi się o nim, że jest jego kolejnym wcieleniem. Gdy Alexander Dubach miał 17 lat, na lekcji u Nathana Milsteina, jednego z najsłynniejszych skrzypków świata, usłyszał: „Chłopcze, nic więcej nie jestem w stanie cię nauczyć. Teraz już musisz tylko pokazać światu, co potrafisz”.

Na koncercie nie mogło zabraknąć „Kaprysów” Niccola Paganiniego. – Wykonałem również utwory Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Ostatnią różę” Heinricha Wilhelma Ernsta, czy też autorskie aranżacje szwajcarskich motywów muzyki ludowej, które nie były jeszcze publikowane – powiedział Aleksander Dubach.

- Jestem szczęśliwy, że mogłem gościć u Janusza Nykiela. Obecność wśród lasu, blisko natury wspaniale inspiruje. W Szwajcarii gram głównie w salach koncertowych – dodał.

To już drugie spotkanie w ramach Artystycznej Farmy. - Ideą koncertów jest kontakt z naturą przy dźwiękach muzyki klasycznej, a z czasem również innych sztuk. Nie zabrakło szampana i poczęstunku. Towarzyszyła mi zawsze idea organizacji koncertów prywatnych w kameralnym miejscu. Tym razem odbył się w naszym ogrodzie, w przyszłości planujemy tworzyć je przy naszym stawie. Na kolejne, sierpniowe spotkanie, zaplanowałem czytanie listów Wolfganga Amadeusza Mozarta przez aktora Teatru im. C.K. Norwida Jacka Grondowego przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego - powiedział Janusz Nykiel, skrzypek i organizator.

Na koncert przybyło ok. 100 osób, którym solowy występ Aleksandra Dubacha bardzo się spodobał. – Pomysł był genialny. Bliskość z artystą i kameralna atmosfera stworzyły fantastyczny klimat i duchową ucztę muzyczną. Czekam na kolejne spotkania ze sztuką wysoką – powiedziała Katarzyna Kulerz z Jeleniej Góry.

- Bywamy na koncertach w filharmonii, jednak chcieliśmy zobaczyć, jak w wąskim gronie odbiera się muzykę klasyczną i było całkiem sympatycznie. Był bezpośredni kontakt z solistą, co było urocze – zaznaczyła Halina Patrzykont z Jeleniej Góry.

- Piszę wiersze, więc mam cichą nadzieję, że kiedyś zostanie tu zorganizowany wieczór poetycki, oczywiście przy dźwiękach muzyki klasycznej – dodał Eugeniusz Patrzykont, również z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Fundusze dla powiatu

Szpital w Bolesławcu wznawia działalność

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~dmplus 15-07-2013 9:33
Wspaniałym jest to, że są w Jeleniej Górze ludzie, dzięki którym odwiedzają nas takie muzyczne wspaniałości jak Alexander Dubach. Pani Alicjo, Panie Januszu wielkie dzięki.
~meloman 15-07-2013 11:37
Wydarzenia warte wspomnienia, jednakże szkoda że nie było wcześniej szerszej informacji na temat tego koncertu i nie było też informacji w jakiej cenie są bilety wstępu. Na przyszłość warto, żeby organizatorzy o tym pamiętali.
~eventfan 15-07-2013 16:21
FANTASTYCZNIE! Muzyk po koncercie rozmawiał z nami. To przekroczy człowiek. Pod koniec pobytu spotkała nas jeszcze niespodzianka w postaci niezwykłego Trio! Pan A.Dubach, Pan J.Nykiel i nasza wspaniała śpiewaczka Pani Anna Patrys wykonali razem arie z opery "Czarodziejski Flet" !!! Cudowne popołudnie!!! Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

PZN na kręgielni

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%