MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na ludowo w Gruszkowie

Wiadomości: Powiat
Niedziela, 6 lipca 2014, 8:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 lipca 2014, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
We wsi Gruszków odbyła się druga edycja festiwalu "Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie". Swoje zdolności wokalne, taneczne i kulinarne zaprezentowało 10 zespołów, które w tradycyjnych strojach przybyły do dawnych Niedźwiedzisk.

- Jest zespół z Niemiec, z którym współpracujemy od kilku lat, jest zespół z Dusznik Wielkopolskich, a także zespoły dolnośląskie. Zależało nam na tym, żeby w tak malutkiej wiosce zorganizować taką imprezę, bo ludowość wywodzi się ze wsi i to na wsi powinny być takie przeglądy - stwierdziła Bożena Krupa, założycielka zespołu Karkonosze, który był organizatorem sobotniej (5.07.) imprezy w Gruszkowie.

- Takie imprezy są bardzo potrzebne. Promujemy w ten sposób polską wieś. Wspieramy takie inicjatywy, bo są potrzebne. Uczymy się ludowości, takiego prawdziwego piękna - powiedziała przewodnicząca Rady Gminy Mysłakowice Teresa Rupniewska.

Przed publicznością zaprezentowali się: Niespodzianka z Tomaszowa Bolesławieckiego, Błękitne Kamizelki z Łagowa, der Kreuzschuher Kerwamusikanten z Bambergu, Smolniczanie ze Smolnika k/Leśnej, Echo z Bolkowa, Bolkowianie, Marzenie Gminy Kłodzko z Żelazna, Niewierzanka z Dusznik Wielkopolskich, a także organizatorzy imprezy - zespół Karkonosze z Mysłakowic.

- Jestem zwolennikiem tego typu uroczystości dlatego, że one bardzo integrują ludzi, którzy tutaj mieszkają - stwierdził starosta jeleniogórski Jacek Włodyga.

Również najmłodsi mieli zapewnione atrakcje. Zabawa w pianie dzięki strażakom z Kowar, a także liczne gry i zabawy z nagrodami, medalami i pucharami sprawiły, że na gruszkowskiej polanie każdy znalazł coś dla siebie. Podobnie jak przed rokiem, zabawa trwała do rana i pozostaje czekać na trzecią edycję festiwalu, który już za rok powróci do Gruszkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

KOD pod sądem

Selfie wstydliwe?

Wandalizm czy profanacja?

Kolizja dwóch aut

Większość za zmianą

Jasełka dla seniorów

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
626
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%