MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Na Karkonoskiej utrudnienia do wakacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 stycznia 2014, 7:21
Aktualizacja: Środa, 22 stycznia 2014, 7:17
Autor: Angela
Fot. AP
Korzystający z ulicy Karkonoskiej w Sobieszowie muszą liczyć się z utrudnieniami. Rozpoczęły się prace porządkowania terenu po budowie kanalizacji i na tym się nie skończy. – Roboty w Sobieszowie potrwają do połowy roku i będą prowadzone odcinkami – mówi Marina Kaźmierkiewicz–Tabaka kierownik Jednostki Realizującej Projekt Kanalizowania Miasta.

Obecnie prace trwają na odcinku od budynku nr 2 do 7. Niebawem będzie kładziony tu nowy chodnik oraz remontowana będzie zatoczka autobusowa.

Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego EGBUD z Bogatyni, które korzystając z dobrej pogody, przystąpiło do porządkowania terenu po wybudowanej już kanalizacji na tym odcinku.

- Na ulicy Karkonoskiej oraz innych w Sobieszowie do połowy roku będziemy dalej kładli nowe sieci wodno – kanalizacyjne – mówi Marina Kaźmierkiewicz-Tabaka ze spółki Wodnik. – Wykopy przewidziane są przede wszystkim w poboczach i chodnikach, ale niewykluczone, że będziemy musieli zrobić przekopy poprzeczne, dlatego prosimy mieszkańców o cierpliwość i przepraszamy za utrudnienia – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Edukacja i relaks w "Rudawskim Lesie"

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zygzakiem po ulicy

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~~~ 21-01-2014 14:19
To dopiero ... , parę lat temu robili tam nowe chodniki i kładli nowy asfalt , a teraz to rozwalą w drobny mak. Takie rzeczy tylko w tym powalonym kraju !
~Koala 21-01-2014 15:46
Takie rzeczy to tylko na Karkonoskiej :_)buhahaha
~gabrys 21-01-2014 18:22
jakżem z dyskoteki w nocy wracał to mało bym nogi nie złamał o ten chodnik
~nemezis7432 21-01-2014 20:15
Firma EGBUD naprawdę sumiennie wykonuje swoją pracę,np. w Cieplicach niedaleko ul.Sobieszowskiej rozkopali po raz czwarty ten sam odcinek.To nie jest jedyny przykład braku profesjonalizmu,no cóż ale to my podatnicy za to płacimy,a p.Zawiła ma to w .... i chwali się szybkością ka...lizacji części miasta.ŻENADA jednym słowem.............
~ 21-01-2014 20:54
Robią - źle. Nie robią - też źle. Ej, narzekacze! Czy was można zadowolić?
~RALLYACTION 21-01-2014 21:05
Artykuł opublikowano rano.Czy dotąd nikogo nie dziwi co widać na pierwszym zdjęciu???? Ano nie dziwi bo wszyscy uznają to za normalne. Zabezpieczenie jezdni....Stoi pan z łopatą,obok częściowo na jezdni pracuje koparka.Daaaaaaleko nam jeszcze do odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia miejsca pracy.Gdyby tak było za naszą zachodnią granicą to już tam by dzwonili po policję.....a u nas....normalka.
rymcycymcy 21-01-2014 23:11
Ja mam wakacje w ...listopadzie !!! :) Drogowcy mogą jeszcze spać spokojnie ! :)
~Ewa 23-01-2014 12:27
Informowałam redakcje Jelonki o śmieciach wokół zamku chojnik, jak również o niechlujnym wykonywaniu robót budowlanych na drogach (szlakach) prowadząch do zamku. Dzisiaj usłyszałam od Pani redaktor, między innymi, że ukazał sie artykuł w tej sprawie. Ten oto artykuł. Czy jest on na temat Pani Redaktor???
~Do Ewy 23-01-2014 23:43
Za śmieci pod Chojnikiem odpowiada KPN. Widziałem też w innych miejscach komentarze forumowiczów o syfie na Chojniku, który został po świętach. KPN pewnie czeka, aż wszystko śnieg zasypie. I tak do wiosny. Takiego mamy niestety gospodarza w Karkonoszach. Należałoby w końcu rozgonić na cztery wiatry to całe towarzystwo, które bryluje w mediach i na imprezkach organizowanych za pieniądze podatników, a najprostszych rzeczy nie jest w stanie porządnie zrobić.
~Do Ewy 24-01-2014 0:52
PS. Proponuję porobić zdjęcia i wysłać do mediów o szerszym zasięgu, np. "Gazety Wyborczej", "Gazety Wrocławskiej" Radia Wrocław czy TVN-u. ... [...]...
~Ewa 24-01-2014 11:05
Śmieci koło Chojnika to nie jakieś tam papierki po batonach. Można tam zobaczyć plastikowe butelki, wiadra, opakowania, rozbitą szybę, zaprawę murarską, rękawice ochronne. Śmieci te zostawiają turyści, ale także pracownicy KPN i wykonawca robót budowlanych. Myśle o powiadomieniu ekologów o tym stanie. Redakcje Jelonki informowałam 3 stycznia. Wczoraj usłyszałam, że śnieg utrudnia sprzątanie. Od ilu dni leży śnieg w Jeleniej Górze i okolicach?
~Do Ewy 24-01-2014 19:00
Masz rację, ale Twój głos nie jest jedyny w tej sprawie. Niestety u nas jest to wołanie na pustyni. Jaki jest stosunek lokalnych mediów, sama widzisz. ....................... Ekolodzy też raczej swojego nie ruszą. Zastanawiające jest, że robią szum przy każdej próbie jakiejkolwiek inwestycji w Karkonoszach, a gdy KPN niszczy i szpeci góry szerokimi, betonowymi chodnikami to nawet nie pisną. Jedyne wyjście to porobić zdjęcia i uderzać do mediów o szerszym zasięgu i nie powiązanych lokalnymi układzikami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Budują ekopostojownię

Taniej za wodę i ścieki

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

Rowerowy jubileusz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
597
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%