MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Na festiwalu sztuk rozmaitych w Kotlinie Jeleniogórskiej

Wiadomości: Region
Wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:13
Aktualizacja: 17:36
Autor: Manu
Fot. Organizator
Wystawy rzeźb, fotografii i obrazów, koncerty, spotkania z artystami to tylko niektóre z atrakcji, jakie w minioną niedzielę (17 sierpnia) i poniedziałek (18 sierpnia) zapewnił Pałac w Wojanowie uczestnikom trzeciej edycji Festiwalu dell' Arte. To kolejne dwie odsłony letniej atrakcji turystycznej Doliny Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Wystawę oficjalnie otwarto przed budynkiem Pałacu w Wojanowie. - To chyba najbardziej obszerna prezentacja dzieł polskich współczesnych twórców, jaką widziałem – powiedział Michał Maciaszczyk, współtwórca Festiwalu dell' Arte, a na co dzień dyrygent i znakomity skrzypek.

Na wystawę złożyły się prace ośmiu artystów: rzeźbiarki, malarki i projektantki wnętrz Ewy Folty, graficzki Marianny Stuhr, córki aktora Jerzego Stuhra, rzeźbiarza i artysty sztuk wizualnych Rafała Boettnera-Łubowskiego, malarza sztalugowego Piotra Kielana (ur. w Jeleniej Górze), rzeźbiarza Michała Kubiaka, ilustratora i malarza Rafała Olbińskiego, fotografika Tomasza Terleckiego, rzeźbiarza Stanisława Wysockiego oraz architekta, artystę tworzącego szklane kompozycje architektoniczne Tomasza Urbanowicza.

Liczną publiczność przyciągnął recital Jacka Wójcickiego, jednego ze znakomitych i najbardziej znanych współczesnych śpiewaków (tenora), krakowskiego artysty, jednego z członków nieformalnej grupy (kabaretu) występującej w Piwnicy pod Baranami, a także bohatera programu dla dzieci “Budzik” znanego jako Pan Tenorek. Publiczność nie kryła radości i wzruszeń, wiele osób podczas rozmów i zdjęć po koncercie prosiło gościa o przedłużenie czasu wizyty.

Potem w Artystycznej Stodole w Bukowcu zagrał Łukasz Pawlik z zespołem. A wieczorem w Wojanowie wystąpił jeden z najlepszych akordeonistów młodego pokolenia Maciej Frąckiewicz, laureat nagrody Paszport Polityki (za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki współczesnej, i nie tylko; odwagę, ryzyko i konsekwencję; budowanie repertuaru; koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania) i zwycięzca jednego z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie – Międzynarodowego Konkursu “Arrasate Hiria” w Hiszpanii.

W poniedziałkowym koncercie z towarzyszeniem pianistki Jolanty Pawlik zaśpiewał Karol Kozłowski – tenor, odtwórca roli Edrisiego w kijowskiej adaptacji “Króla Rogera” Karola Szymanowskiego w wersji koncertowej i Ojca Mignon w “Diabłach z Loudun” Krzysztofa Pendereckiego. Ciekawostką jest, że choć Karol Kozłowski ukończył z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną w Gdańsku (2007), jest także absolwentem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wieczorem na scenie pojawił się Włodek Pawlik Trio – tegoroczny zdobywca Grammy wraz z Randym Breckerem i Filharmonią Kaliską za album “Night in Calisia”. Podczas swojego koncertu niesamowitą synergię muzyczną osiągnęli między sobą muzycy: Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabasista, basista elektryczny) i Cezary Konrad (perkusista).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

26. edycja "Prezentacji"

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2205
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%