MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na "dzikim" kąpielisku utonęła dziewczynka. To niebezpieczne miejsca!

Wiadomości: Region
Środa, 4 lipca 2012, 8:25
Aktualizacja: 11:55
Autor: Agrafka
W weekend, w bolesławieckiej żwirowni, utonęła 15–latka. Policja apeluje, by nie korzystać z niestrzeżonych akwenów. To tam często dochodzi do tragedii. Przypominają też o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie.

- Policja dostała zgłoszenie, że nad wyrobiskiem z wodą po starej żwirowni grupa młodzieży pije alkohol i zachowuje się bardzo głośno. W trakcie, gdy patrol policji jechał na interwencję 15-latka weszła do wody, bo chciała popływać. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce dziewczynki już nie było widać. Wezwano grupę nurków, która po ok. 2 godzinach znalazła w wodzie ciało dziewczynki – poinformowała aspirant Adriana Szajwaj z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Policjanci przestrzegają przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych, przypominają też o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. - Należy pamiętać, aby nie wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu, pod wpływem alkoholu, nie wskakiwać będąc nagrzanym od słońca, a także nie pływać wpław szlakami żeglugowymi. Nie należy przeceniać również swoich umiejętności pływackich, nie skakać na główkę w niesprawdzonych miejscach i nie bawić się w podtapianie, gdyż nierozsądne zabawy również bywają przyczyną tragedii. Ponadto nie wolno pływać w czasie burzy, mgły, silnego wiatru oraz gdy woda ma niej niż 14 stopni Celsjusza – powiedziała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

Gminy pomogą

Promesa dla powiatu

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

37. MFTU rozpoczęty!

Dużo drożej za śmieci

Atrakcje ze zniżką dla krwiodawców

Bus był zepsuty?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
583
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%