MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na "dzikim" kąpielisku utonęła dziewczynka. To niebezpieczne miejsca!

Wiadomości: Region
Środa, 4 lipca 2012, 8:25
Aktualizacja: 11:55
Autor: Agrafka
W weekend, w bolesławieckiej żwirowni, utonęła 15–latka. Policja apeluje, by nie korzystać z niestrzeżonych akwenów. To tam często dochodzi do tragedii. Przypominają też o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie.

- Policja dostała zgłoszenie, że nad wyrobiskiem z wodą po starej żwirowni grupa młodzieży pije alkohol i zachowuje się bardzo głośno. W trakcie, gdy patrol policji jechał na interwencję 15-latka weszła do wody, bo chciała popływać. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce dziewczynki już nie było widać. Wezwano grupę nurków, która po ok. 2 godzinach znalazła w wodzie ciało dziewczynki – poinformowała aspirant Adriana Szajwaj z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Policjanci przestrzegają przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych, przypominają też o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. - Należy pamiętać, aby nie wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu, pod wpływem alkoholu, nie wskakiwać będąc nagrzanym od słońca, a także nie pływać wpław szlakami żeglugowymi. Nie należy przeceniać również swoich umiejętności pływackich, nie skakać na główkę w niesprawdzonych miejscach i nie bawić się w podtapianie, gdyż nierozsądne zabawy również bywają przyczyną tragedii. Ponadto nie wolno pływać w czasie burzy, mgły, silnego wiatru oraz gdy woda ma niej niż 14 stopni Celsjusza – powiedziała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Coraz bliżej święta

Wyciąg nie dla szkółek narciarskich?

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Magiczny poranek

Wieści z rejsu Pogorią

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

„Rzemiosła” razem z MZK

Zabarwiona woda, będzie krążyć w sieci...  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
994
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%