MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na dworcu kolejowym o pierwszej pomocy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 stycznia 2020, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8 rozpowszechniają wiedzę na temat pierwszej pomocy. Wczoraj (17.01) na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze zachęcali podróżnych do praktycznego odświeżenia informacji.

Szkoła Podstawowa Nr 8 bierze udział w akcji Towarzystwa Karkonoskiego pn. "Promujemy życie", które przy wsparciu sponsorów mocno angażuje się w edukację dla bezpieczeństwa. Chętni mogli skorzystać z defibrylatorów treningowych, fantomów, trenażerów rękoczynu Heimlicha czy szyn Kramera.

Rozpowszechniamy umiejętności i wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, z zatrzymaniem krążenia, bez oddechu, z oddechem, z oprzyrządowaniem i bez - powiedziała Monika Ramus, nauczycielka z SP 8. - Wychodzimy na zewnątrz, bo chcę, żeby ta wiedza była rozpowszechniona nie tylko wśród uczniów, ale też dalej. Chcę, żeby uczniowie przekazywali wiedzę zdobytą na zajęciach - w domu rodzicom, rodzeństwu, osobom bliskim, ale też chciałam pokazać, że uczniowie nie mają oporów w udzielaniu pierwszej pomocy, bo życie jest najważniejsze. Nie wolno się bać - podkreśliła nauczycielka.
Warto znać zasady pierwszej pomocy, bo nie wiadomo kiedy ta wiedza się przyda, a to niesamowite uczucie uratować komuś życie - wyznał Michał Ramus, uczeń klasy ósmej.

Podróżni, którzy mieli czas do odjazdu pociągu chętnie korzystali z życzliwej pomocy młodzieży - odświeżali swoje umiejętności, wymieniali się poglądami.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zakaz wstępu na cmentarz w Miłkowie

MZK na Walentynki

Kierował bez uprawnień

Drogowe światełko w tunelu

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Dzień otwartych drzwi jeleniogórskiej Policji

Takie schronisko

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
160
Tak
52%
Nie
43%
Nie wiem
6%