MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Na drogi w powiecie promesa na 1,3 mln złotych

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 26 września 2016, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2016, 7:04
Autor: Robert Czepielewski/ts
Fot. Archiwum
Jeleniogórskie starostwo powiatowe otrzymało promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na dofinansowanie rewitalizacji dróg, które zostały zdewastowane w wyniku klęsk żywiołowych w latach 2012 i 2016.

Wysokość dotacji będzie wynosić 1 302 000 zł. nie więcej jednak niż 80 proc wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego. Środki te zostaną wykorzystane na przebudowę skarpy drogi powiatowej 2646D w Siedlęcinie na ulicy Płoszczyńskiej, która w wyniku intensywnych opadów deszczu (2016 r.) uległa obsunięciu. W przypadku tej inwestycji dotacja z MSWiA wyniesie 120 000 zł. (wartość zadania została wyceniona na 150.000 zł)

Kolejną inwestycją z przyznanych środków, będzie przebudowa drogi powiatowej 2744D na ponad 6 kilometrowym odcinku drogi Jeżów Sudecki – Czernica. Droga ta w 2012 roku została zniszczona przez długotrwałe opady deszczu. Dofinansowanie ze środków ministerialnych wyniesie 1 200 000 zł (wartość zadania została wyceniona na 1 500 000 zł).

- Promesa otwiera drogę starostwu do podjęcia dalszych czynności. W przypadku tych inwestycji musimy przygotować zakres prac jakie będą dokonywane i ogłosić przetarg dla wykonawcy. Trochę bardziej skomplikowana jest sprawa jeżeli chodzi o odcinek drogi 2744D Jeżów – Czernica. Prace na tym odcinku drogi są bardzo czasochłonne, w związku z czym chcemy wykonać ich jak najwięcej przed nadejściem zimy. To co chcemy wykonać w pierwszym etapie to ściąć pobocza, udrożnić rowy na całej długości i położyć jedną warstwę masy ścieralnej. Chodzi o to, żeby maksymalnie wykorzystać te środki w tym roku – mówi Anna Konieczyńska, starosta powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przystań w śmieciach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Przestrzega przed glifosatem

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
199
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%