MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Na drodze do szczytu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 października 2014, 8:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:03
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru
Wczoraj (w piątek, 3.10.) na deskach Teatru im. Norwida, w ramach trwających XLIV Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, widzowie mieli okazję zobaczyć spektakl “Dyplom z Kosmosu”, zrealizowany pod kierunkiem Ewy Kaim. To efekt pracy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego specjalizacji wokalno–aktorskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Pełen ekspresji i życia oraz nasycony erotyką spektakl muzyczny “Dyplom z Kosmosu” w wykonaniu studentów krakowskiej PWST już przyniósł im bardzo pochlebne recenzje. Jest to opowieść o pozłacanych płytach. Zostały one umieszczone na sondach kosmicznych wystrzelonych przez NASA w latach 70. XX wieku, w ramach programu Pioneer i Voyager. A teraz, po czterdziestu latach kosmicznego dryfu sondy docierają do granic Układu Słonecznego i przywożą ze sobą tajemnicze znaleziska.

Rzadko mamy okazję oglądać tak zgrany i wyrównany zespół. Każda zespołowa scena i każdy popis indywidualny zasługują na słowa uznania. Poszczególne etiudy są perfekcyjnie opracowane i zagrane. Tyle tu zapału, świeżości i polotu. Panowie (Grzegorz Margas, Mateusz Mirek, Paweł Plewa, Karol Polak, Paweł Wolsztyński) jednako przekonujący jako dżentelmeni. Panie (Aleksandra Adamska, Sandra Babij, Ewelina Przybyła, Wiktoria Węgrzyn) nie mniej sprawne a do tego atrakcyjne, zarówno ruchowo jak i głosowo.

Efekt młodzieńczej pasji nadaje się z powodzeniem do wystawienia na profesjonalnej scenie. Studenci, jeszcze bez dyplomów, dowiedli dobitnie i brawurowo, że są aktorami. Jeden z nich (Paweł Plewa) okazał się również niezwykle sprawnym autorem testów piosenek. Opracowaniem tekstu i dramaturgią zajęli się: Tomasz Jękot (III rok Wydziału Reżyserii Dramatu) i Patrycja Kowańska (I rok Wydziału Reżyserii Dramatu). Scenografią oprawił Mirosław Kaczmarek.

Dyplomanci dali dowód nie tylko swych profesjonalnych umiejętności warsztatowych, ale i poczucia smaku. Staranna i atrakcyjna aranżacja, subtelne i przewrotne stylizacje muzyczne stanowiły wyzwanie dla kolegów-wykonawców. Zespół muzyczny zagrał w składzie: Dawid Sulej Rudnicki (fortepian, trąbka), Grzegorz Bąk (gitara basowa), Michał Peiker (perkusja) i Artur Kiklica (gitara elektryczna).

Filmik autorstwa StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Andromeda 4-10-2014 11:18
Bylem widziałem, dali radę. Jednak brawa na stojąco to przesada, myślę że mocne brawa na siedząco są ok, chwilami wiało nudą, no i scenariusz ogólnie kiepski, aktorzy dobrzy, ale jeszcze trochę za sztywni, ewidentny brak doświadczenia, wszystko wyuczone, no ale tego nie zdobędą ani za rok ani za 5 lat, tylko za 10-20... ogólnie mocne 4! brawo!
~Jerzy 5-10-2014 2:40
Również byłem i uważam, że spektakl zwyczajnie kiepski. Dużo erotyki, a aktorstwo zwyczajnie kiepskie. Tak się niestety współcześnie "przyciąga" widza. Tylko jakiego widza? A może takie po prostu są preferencje teatru Norwida? Erotykę to niech panienki pokazują w łóżku, a nie publicznie na scenie. Choć tam z kolei pewnie są lepszymi aktorkami.
~xxx 5-10-2014 10:21
Obok Boeing Boeing jeden z najlepszych spektakli tegorocznych spotkań teatralnych.
~Beatrycze 5-10-2014 12:33
Mam wrażenie, że ci którzy się tutaj wypowiadają w ogóle nie byli na tym spektaklu. Albo mają gust na poziomie fana disco polo, tandetnych seriali telewizyjnych i zjadacza popcornu. Jak można zachwycać się tym kiczem? Aktorzy zupełnie rozminęli się ze swoim powołaniem. Szkoda pieniędzy na takie widowisko, naprawdę nikomu nie polecam.
~ 5-10-2014 13:09
Już po filmiku widać że ten musical to dno. Zwłaszcza ta gruba baba podtykająca swój rozlazły biust pod twarz jednego z widzów to szczyt artyzmu...
~ 5-10-2014 21:20
Świetne głosy! Szczególnie dziewczyny dały radę! Brawo! Wysoki poziom tego dyplomu naprawdę mnie zaskoczył. Nie rozumiem jadu, kiczu nie było, był profesjonalnie zagrany spektakl muzyczny.
~u w a g a !! 5-10-2014 23:29
UWAGA na trolla - ten sam spamer dialog.net.pl (78.8.*.*) znowu zaśmieca wątek! To znany spamer wynajęty przez teatr.
~Easy 6-10-2014 0:07
Mój jeden post na twoich 5! Opamiętaj się! Nikt mnie nie wynajmuje, wiem o czym piszę, bo w odróżnieniu od ciebie - chodzę do teatru...
~Ewa B 6-10-2014 0:10
Widzę, że spаmer z teatru znowu nudzi się w niedzielę. Co za chory człowiek. I tak wszyscy już wiedzą, coś ty za jeden. Dostarczasz wszystkim tylko niezłej rozrywki swoimi poronionymi wpisami.
~ 6-10-2014 0:20
Niestety, mizeria edukacji wyższej dotarła też do szkół teatralnych. I mamy studentów tych szkół, nie mających pojęcia o aktorstwie. Przykład aż nazbyt wyraźnie pokazujące to zjawisko mieliśmy w piątek w wykonaniu studentów krakowskiej szkoły teatralnej. Żenujące było oglądać wypociny tych mizerii, z których większość w ogóle nie nadaje się do aktorstwa. Po co zapraszać takich "aktorów"? Już lepiej nie pokazać nic niż się skompromitować (nie po raz pierwszy zresztą).
~l. 6-10-2014 1:33
beznadziejna sztuka .
~ 6-10-2014 12:27
ale ludziom, którzy ją WIDZIELI bardzo się podobała, brawa były na stojąco...
~ola 6-10-2014 13:31
Na sali pustki, ludzie wynudzeni, aktorzy grali zupełnie bez polotu. Tak można w skrócie charakteryzować tę sztukę. Jak długo jeszcze teatr Norwida będzie nabierał ludzi na szkolne teatrzyki nie warte nawet żeby pójść za damo?
~ 6-10-2014 21:09
to jest akurat droga na dno naszego teatru.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

26. edycja "Prezentacji"

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Powstaje galeria pod chmurką

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2167
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%