MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 listopada 2012, 11:32
Aktualizacja: 11:55
Autor: 112
500 zł mandatu i sześć punktów karnych otrzymał wczoraj (15.11) o godz. 14.15 kierowca forda mondeo, który na skrzyżowaniu ul. Wolności i al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze wjechał na czerwonym świetle wprost na citroena, a następnie odbił się od niego i uderzył w yamahę. Nikt z uczestników nie ucierpiał. Uszkodzone zostały tylko pojazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzenie motocykla z volvo w Cieplicach

Dachowanie w Miłkowie

Areszt za znęcanie się nad matką

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~front 16-11-2012 11:51
Skierować na badania - możę jest daltonistą.
~ 16-11-2012 12:05
do front! może i jest daltonistą ale układ świateł na sygnalizatorze jest taki sam na całym świecie
CН.W.D.P. 16-11-2012 12:05
JAKIM PRAWEM?? JA SIĘ PYTAM!! PRZECIEŻ JEST ZAKAZ WJEŻDŻANIA NA SKRZYŻOWANIE PRZY ZAPALONYM CZERWONYM... ZAKAZ JEST, A NIE ROZWIĄZAŁ PROBLEMU?? ŻENADA... WIDAĆ WIĘC, IŻ ZAKAZY NIE ROZWIĄZUJĄ PROBLEMÓW... WIĘC MOŻE ZAKAZAĆ ZAKAZÓW??
~ 16-11-2012 12:15
Skoro zakaza zakazow, ktorych i tak nikt nie przestrzega, to po co zakazywac ;)
~j.galan 16-11-2012 12:53
Z tym czerwonym światłem to różnie bywa.Tak jak na ul. Sobieskiego Monitoring? kamera/ wyłapuje wjeżdżających na pomarańczowych a na zdjęciu i wniosku do sporządzenia mandatu kolor czerwony na sygnalizatorze.Zmiana koloru z zielonego na czerwony trwa około 1 sekundy, człowiek nie zdąży nawet zahamować!!!!!!!!!!!!!!!
~Mam 16-11-2012 13:03
Dokladnie! Wjeżdżając na zielonym (a ponieważ nie wiadomo jak długo będzie się jeszcze świeciło więc nie można się zatrzymywać) jest się w połowie długiego przejazdu przez skrzyżowanie w chwili włączenia się czerwonego. Nikt nie udowodni, że nie wjechał na czerwonym. Zdjęcia pokazuja bardzo dokładnie, że jest czerwone.
~17sqandal 16-11-2012 15:56
.... nie ma tłumaczenia zcy wjeżdzal na zielonym , byl na skrzyżowaniu na czerwonym i basta !! dośc tlumaczeń gfakty tylko byl na czerwonym a na jakim wjeżdzal no cóz napewno już na żóltym , dośc chamstwa i piractwa na naszych drogach!!
~Buuu 16-11-2012 17:56
Ci co głosowali na tę nieudaczną władzę PO-paprańców,żądajcie aby wam na tym skrzyżowaniu zamontowano sekundomierze,wówczas temat jest załatwiony.No zmuscie tych nieudolnych rzadzacych.Przecież ich wybraliscie.
~Wkurwiony 16-11-2012 18:06
Witam,mam pytanie do osób,które dostały wezwanie do zapłaty mandatu za przejazd na czerwonym świetle na sobieskiego? Iile zdjęć otrzymały na wezwaniu? Ponieważ na moim wezwaniu jest tylko jedno zdjęcie i co najciekawsze zostało ono zrobione w momencie, kiedy stoje przed skrzyżowaniem, a na sygnalizatorze świeci się czerwone światło ,jednakże w tym momencie auto jadące przede mną jest ewidentnie za linią skrzyżowania i wydaję mi się,że ,,urządzenie rejestrujące samoczynnie przejazd pojazdów na czerwonym świetle\" wykonało zdjęcie mając na myśli pojazd jadący przede mną. Doszukałem się w sieci opisu prawidłowego monitoringu tego typu wydarzeń przez fotoradar w innym mieście i widzę,że jest to sprzeczne z raportem, który otrzymałem.
~Wkurwiony 16-11-2012 18:08
Prawidłowo powinienem otrzymać minimum 2 zdjęcia, czyli w momencie włączenia się czerwonego światła (system kamer aktywuje się po zapaleniu się "górnego" czerwonego światła) kolejne zdjęcie robione jest, gdy pojazd przekroczy granicę sygnalizatora, czyli wjechał i znajduje się na skrzyżowaniu. Opcjonalne trzecie zdjęcie robione jest podczas kontynuacji jazdy przez skrzyżowanie. http://www.sm.czluchow.pl/?przejazd-na-czerwonym-swietle- Co mam w tej sytuacji zrobić? Czy myślicie, że odwołanie się wraz z właściwym uzasadnieniem załatwi sprawę, czy wszyscy otrzymują takie niejasne zdjęcia, jak ja?
~ 16-11-2012 18:33
do wkurwiony;ja dostalam 2 zdjecia z monitoringu bylam dzis na strazy miejskiej i nic to nie dalo oni swoje i koniec trzeba placic ale spróbuj sie odwolac albo idz i ogladnij na straz filmik jak ja:)i powiedza co dalej z tym robic,powodzenia mi sie nie udalo:)
~kms 16-11-2012 18:38
do ~Wku***ony ..myślimy że jeśli nic nie zrobisz to zapewne przegrasz a co do samej sprawy to poproś o nagranie monitoringu,chociaż nie ma co liczyć że po długim czasie od zdarzenia owe nagranie znajdziesz...a co zdjęć to faktycznie minimum potrzebne są dwa,obrazujące żółte i pozycje auta oraz czerwone i pozycje auta,inaczej w myśl logiki nie ma też możliwości i podstaw by uznać Twoja winę...co oczywiście ja rozumiem,pewnie Ty też,pewnie nawet ludzie odpowiedzialni za wyegzekwowanie tego też...a teraz tylko powstaje pytanie retoryczne czy dziurawy budżet państwa będzie chciał to zrozumieć:)))
~Red 16-11-2012 18:46
Też dostałam wezwanie , w którym zamieszczono jedno zdjęcie. Samochód jest na nim tuż przed linią sygnalizacji. Nie uchylam sie od zapłacenia mandatu ( pierwszego w wieloletniej codziennej jeździe :)),jeśli rzeczywiście popełniłam wykroczenie, ale muszą uzupełnić dowody, bo według tego co mi przysłali, to samochód stoi przed wjazdem na skrzyzowanie, bo jest czerwone światło. Nie ma tu na razie żadnego odwołania. Jeśli nie wyrazisz zgody na przyjęcie mandatu, sprawa trafi do sądu.
~p 16-11-2012 19:32
Ja również otrzymałam takie wezwanie z jednym zdjęciem. Według mnie to jest wyłudzenie od nas pieniędzy. A może wspólny protest!
~ch.w.d.s.m. 16-11-2012 20:09
Mam nadzieję , że w sądzie pracują mądrzejsi ludzie niż w zakichanej straży miejskiej od siedmiu boleści . Uważam , ze należy w spornej sytuacji odmówić przyjęcia mandatu , niech sąd rozstrzygnie daną kwestię . Nie bójcie się sądu -sąd jest dla ludzi . Jeszcze jedno - wczoraj pojechaliśmy poobserwować te światła gdzie jest ten fotoradar , tam światło żółte świeci się nieraz jedną sekundę , czasem dwie lub trzy sekundy . To jest pułapka do trzepania kasy . Czas to zmienić .
~kms 16-11-2012 20:11
jeśli dostałaś zdjęcie na którym widać auto które stoi na czerwonym świetle to znaczy że jesteś podręcznikowym przykładem jak należy korzystać z sygnalizacji;) nie wiem jak logicznie można uznać to za dowód wykroczenia,złamania przepisów...natomiast wiem jak logicznie można uznać to za dowód właśnie na nie popełnienie wykroczenia;)) a co do wspólnego protestu,ja bym się na Waszym miejscu zastanowił bo może mieć to o wiele większe konsekwencje,zbiorowy tego typu protest spowoduje i udowodni tym samym o błędzie dowodowym fotoradarów a przyczyni się to tak naprawdę(w drodze dalszej dedukcji) do strasznego spadku budżetu(czyli jeszcze pogorszenia syt.społ.),aż boje się pomyśleć co deweloperzy (w sensie "łatacze" dziur budżetowych) wymyślą innego żeby znowu polegać na pobłażliwości ludzkiej...
~Aldi 16-11-2012 20:14
Witam,czytam z zaciekawieniem Wasze komentarze i odnoszę wrażenie ,ze jest to kolejny wielki przekręt ale tym razem Straży Miejskiej.Bo przecież jeszcze nie tak dawno była afera z mandatami w naszej drogówce.Kiedy to wyjdzie na jaw to wyjdzie a co nałapią teraz,tego im nikt nie zabierze.Na "łosia"trza polować.Czy nie łatwiej zebrać się pokrzywdzonym i udać się z doniesieniem o wyłudzaniu do prokuratury?Nerwy pewnie te same ale godność zachowana.Pozdrawiam
~kms 16-11-2012 20:28
a co do samego fotoradaru to właśnie jest tak ustawiony,uruchamia się podczas żółtej sygnalizacji a dzięki synchronizacji ma właśnie zrobić nam zdjęcie podczas czerwonej sygnalizacji,to nie jest błąd,tylko celowe ustawienie go w ten sposób by tak działał,bo cóż za dowodem by był gdyby robił zdjęcie podczas wjazdu na skrzyżowanie przy sygn. żółtej...żadnym,dlatego synchronizacja komputerowa czeka,od sekundy do trzech a nawet czterech by właśnie perfekcyjnie przeciągnąć możliwość złapania pojazdu,uchwycenia go na czerwonym świetle;))
~ 16-11-2012 20:29
Kiedyś wyśmiewano milicję , że chowa się w krzakach , by przyłapać kogoś na łamaniu przepisów . Dziś policja i straż miejska od siedmiu boleści , fotoradary chowa nawet w śmietnikach . Jesteście godni pożałowania .
~kms 16-11-2012 20:36
jeśli ktoś nie rozumie nadal,wytłumaczę jeszcze raz...czujnik laserowy jest ustawiony na linii skrzyżowania,jeśli wychwyci ruch na tej linii podczas sygn. żółtej,automatycznie zmienia oświetlenie na czerwone tym samym dając sygnał fotoradarowi do pstryknięcia fotki,na tym polega jego mistrzowska synchronizacja;)) no...teraz jest bardzo czytelnie...aha,nie wiecie tego ode mnie;)))
~ola 16-11-2012 22:34
Niestety można pisać , komentować. Problem wynika z brawury i nie przestrzegania przepisów. Ludzie po to są przepisy aby się do nich stosowąć . Macie ograniczenie prędkości to ZWALNIAJCIE!!!!! Wyjdzie to wszystkim na dobre. To ,że ktoś popyla nie oznacza ,że jest dobrym kierowcą !
~mag 16-11-2012 22:42
Oj, oczywiście wszyscy niewinni!!! Policja i Straż Miejska czepia się najlepszych kierowców na świecie,no jak oni tak mogą! Prawda jest taka że śmigacie na czerwonym, przekraczacie dozwoloną prędkośc, parkujecie na zakazach, no ale wam wolno łamać prawo no nie!
~jool 17-11-2012 9:47
Dostałem mandat z tego skrzyżowania, poszedłem do Straży Miejskiej, pokazali mi film, było ewidentne wykroczenie, zapłaciłem mandat, punkty karne wyzerowałem na szkoleniu, mam nauczkę i bardzo uważam na tym skrzyżowaniu, a jeżdżę tam 2 albo 3 razy dziennie.
~Piano 17-11-2012 10:44
ola , mag, jool.... dzięki za wpisy. Jakieś 20 wpisów ułomków i w końcu Wasze, ten kraj da się uratować :)
~Anonim2 17-11-2012 10:49
Nigdy nie wiadomo jak długo będzie się świeciło zielone światło (dojeżdżając do skrzyżowania) i często ze znaczną szybkością (50km/h) trzeba wjechać na pomarańczowym świetle (które świeci się 1 sek.!!!) lub ostro hamować ryzykując "masarz kufra" przez auto za mną! Oczywiście migające światło zielone lub rozwiązanie problemu jak np. we Wrocławiu, w Jeleniej Górze - nie do wykonania! Bardziej są potrzebne pieniądze na kurso-konferencję dla 17 radnych i innych! Dlatego ZAWSZE jeżdżę z video-rejestratorem (w cenie jednego mandatu)!!!
~Red 17-11-2012 13:17
Piano! Nazywanie kogoś ułomkiem przxychodzi ci zbyt łatwo.Podobnie łatwo, jak dokonywanie jakiejs zbiorowej oceny wszystkich sytuacji na drodze, a one nie są takie same.Wszystko wydaje się bardzo proste,dopóki tobie się nie przytrafi. Myślę,że nasz kraj jest zagrożony właśnie takim myśleniem .
~Tapatik 17-11-2012 16:33
Propozycja nie do odrzucenia. Powinno się zezwolić na jazdę na czerwonym świetle. Na początek tylko dla autobusów.
~Tapatik 17-11-2012 16:36
Do jool. Szacun. Dajesz szansę przeżyć tym co jeżdżą na zielonym. Jeszcze raz szacun.
~ukarany 17-11-2012 17:03
do wojcieszyc przyszlo okolo 60 zdjec raptem wszyscy zaczeli jezdzic na czerwonym to jest wyludzenie pol strazy jest w to zaagazowane bylem jeden siedzi i tylko steploje koperty do wyslania
~Tapatik 17-11-2012 18:14
do ukaranego-Jeździj dalej na czerwonym płać mandaty i zbieraj punkty karne i nazywaj to dalej wyłudzeniem. Taki system, powinien być na każdym skrzyżowaniu, by durnie jeżdżący na czerwonym solidnie dostali po kieszeni. Ja jeżdżę na zielonym i nie życzę sobie spotkać na swojej drodze barana, który jeździ na czerwonym. Mam prawo do życia i od tego płacę podatki na Policję i straż, żeby z takimi matołami robiła porządek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pachnące warsztaty

Parkingi: ważne plany

Zasłabła i uderzyła w latarnię

Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1026
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%