MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Na co pieniądze za szpitalny parking?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 września 2017, 7:42
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 5:59
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Za parking pod jeleniogórskim szpitalem trzeba płacić od ok. trzech lat, ale nadal budzi to protesty i emocje. Sprawdziliśmy na co są przeznaczane pieniądze zebrane z opłat parkingowych.

- Nikt tu przecież nie przyjeżdża w celach rekreacyjnych. Przywozimy chorych, przyjeżdżamy żeby odwiedzić bliskich, a także na różnego rodzaju badania i zabiegi, opłacone przecież dla ubezpieczonych przez NFZ, czyli darmowe. Codziennie wożę ojca na radioterapię i za każdym razem muszę płacić za parking. Czy będzie taniej jeśli chorych będą przywozić karetki? Kto zarządza tym parkingiem? Co ma z tego szpital? – pyta zdenerwowany Czytelnik.

Opłata za korzystanie z parkingu wynosi 1,50 zł za pierwszą godzinę postoju. Każda następna godzina kosztuje 2,00 zł. Można również kupić bilety dobowe. Bilet całodniowy (24 godziny) kosztuje 20,00 zł, trzydniowy (72 godziny) to koszt 50,00 zł. Koszt pięciodniowego postoju wynosi 80,00 zł, natomiast całego tygodnia (168 godzin) to koszt 100,00 zł. Szpital wprowadził możliwość skorzystania z parkingu bezpłatnie przez pierwsze 15 minut. Informacja z opłatami oraz regulaminem parkingu znajdują się na tablicy zamieszczonej przy wjeździe. Osoby niepełnosprawne mają zniżki przy każdorazowym wjeździe.

Teren parkingu stanowi integralną część Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Parkingiem zarządza szpital. - Przychody z parkingu są przeznaczone na bieżącą działalność medyczną szpitala oraz na utrzymanie infrastruktury parkingowej, w tym między innymi serwisowanie systemu parkingowego, naprawy, odśnieżanie, utrzymanie czystości. Narodowy Fundusz Zdrowie nie finansuje utrzymania parkingu. Opłaty za parking w Centrum są znacznie niższe w porównaniu do pobieranych opłat za parking przyszpitalny w innych podmiotach leczniczych na Dolnym Śląsku – odpowiadają władze szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Klasyki zjechały do Kowar

Bezmyślne palikowanie

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~xenon 4-09-2017 8:13
"Teren parkingu stanowi integralną część Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego ... Narodowy Fundusz Zdrowie nie finansuje utrzymania parkingu"???."Przychody z parkingu są przeznaczone na bieżącą działalność medyczną..." Czyli szpital prowadzi normalną działalność gospodarczą, może bardziej opłacalne byłoby otworzenie piwiarni (z obowiązkowym spożyciem, biletami całodniowymi oraz zniżkami dla niepełnosprawnych).
~j 4-09-2017 8:17
Już z samych zdjęć widać, że pieniądze nie są inwestowane w infrastrukturę parkingu. Pasy na jezdni niewymalowane i wypłowiałe, szlabany brudne i obwieszone jakimiś przywieszkami, niedziałający domofon od wielu tygodni... Inwestycji na parkingu od wielu lat nie widać.
~mieszkaniec 4-09-2017 8:26
Zgadzam się z xenon ,dlaczego biedni chorzy nie mogą kupić sobie piwa,papierosów ,potańczyć wieczorem na dyskotece? Szpital niech prowadzi działalność gospodarczą w pełnym zakresie a nie tylko opłaty za parking
~wydoilzawilazpo 4-09-2017 8:28
lecznictwo z parkingiem tylko dla bogatych.zlikwidować skladke zdrowotna bedzie emerytowi i chorym pieniadz na parking.Skladka zdrowptna to kolejne oszustwo ,chory i tak chodzi prywatnie.Wiemy co mamy ze skladki zdrowotnej 'zero:zero=zero dla pacjenta.
~xenon 4-09-2017 8:30
"Opłaty za parking w Centrum są znacznie niższe w porównaniu do pobieranych opłat za parking przyszpitalny w innych podmiotach leczniczych na Dolnym Śląsku". Mniejsza patologia to nadal patologia.
~on32 4-09-2017 8:30
złodzieje !
~xenon 4-09-2017 8:36
"Opłaty za parking w Centrum są znacznie niższe w porównaniu do pobieranych opłat za parking przyszpitalny w innych podmiotach leczniczych na Dolnym Śląsku". Mniejsza patologia to nadal patologia.
~iras 4-09-2017 8:50
Jestem za otwarciem ogródka piwnego na terenie parkingu. Smaczne potrawy z grilla zyski wzrosną.
~ 4-09-2017 8:56
Jak będą mieli Housa w swoich szeregach który zdiagnozuje i wyleczy w 15 min to ok. ,ale niestety kadra lekarska w tym szpitalu jest delikatnie mówiąc......średni
~gościu 4-09-2017 9:43
Taaa a kto Wam mówił, że posiadanie samochodu jest darmowe... Zróbcie jazdę Orlenowi, że cena za paliwo taka wysoka... Cebularze... Posiadanie samochodu jest luksusem a nie jak Polakom się wydaje obowiązkiem... Poza tym masz samochód, stać Cię zatankować, ubezpieczyć, naprawić to musi być Ciebie stać zapłacić za postój. Nie ważne czyś chory czy nie tak samo musisz płacić za paliwo i naprawy... Nie stać Cię na to? To komunikacja publiczna też Cie dowiezie. Ciekawe kiedy będziecie jęczeć, że na oddział nie da się wjechać samochodem... Odnoszę wrażenie, że większość żyje w kapitalizmie a chcą komuny...
~Kalineczka 4-09-2017 10:31
Partia PO to złodzieje co widać widocznym artykule, a tak po za tym to powinny powymieniać ekipę lekarzy w Jeleniogórskim szpitalu, którzy za bardzo nie wiedzą po co tam są i komu służą. Brak szacunku do chorego pacjenta to jedno, brak znajomości leczenia w swoim fachu to po drugie, po trzecie nikt nie potrzebuje takich lekarzy którzy zamiast leczyć, swoim nastawieniem przyspieszają chorego pacjenta do zgonu.
~moi 4-09-2017 10:40
Nie wiem , gdzie w Polsce są jeszcze szpitale, gdzie nie płaciłoby się za parking. W Europie ,u naszych sąsiadów Czechów, w Niemczech,Szwajcarii, Belgii ,Francji ... wszędzie płaci się za parking przyszpitalny.Często jest tak,że przy szpitalu wcale nie ma parkingu , tylko parkuje się zewnętrznych ,nieszpitalnych parkingach lub na ulicy i słono płaci za każdą godzinę postoju.Utrzymanie parkingu kosztuje , na to nikt kasy nie daje.A w Waszych głowach homo sovieticus wiecznie żywy!
~ 4-09-2017 10:43
do Kalineczka . prawda , fachowiec "chirurg" odstawił mnie z kwitkiem obrażając mnie że jestem histeryczką i nie mam złamanej nogi , po 4 dniach w przychodni w cieplicach lekarz stwierdził złamanie w 3 miejscach , ot taka prawda
~rty 4-09-2017 10:53
A według mnie to płatny parking powinien być. Całe Zabobrze tam stało.
~szofer 4-09-2017 11:23
Jedna uwaga ,przy najbliższym remoncie parkingu miejsca na SKOS ,90 % parkuje przodem później są stłuczki i potrącenia .Kierowcy nie potrafią zaparkować tyłem.
~Anonim+ 4-09-2017 11:31
Uwzględniając wygląd parkingu, to cały dochód z opłat zasila kasę szpitala i to wcale nie małą kwotą. Proponuję jednak wprowadzić niewielkie opłaty za wizyty u lekarzy (również w przychodniach), w zamian za darmowy parking. Będzie dużo więcej miejsca na wspomnianym parkingu, jak również mniejsze kolejki do lekarzy. Niestety jest w śród nas wielu hipochondryków (czego nie ukrywają lekarze) i im na pewno taka propozycja nie będzie się podobać, ale tak właściwie "darmowe" lecznictwo to fikcja, wystarczy wspomnieć o licznych dowodach "podziękowań", które jakoś nikogo nie oburzają!
~Bazylek 4-09-2017 11:32
We Wrocławiu 3 za/ godzinę. .Nie jeździ sie tam na kawę 😢😢
~lesław 4-09-2017 12:15
Płatne parkingi powinny być tylko w miejscach wydzielonych na parking.Natomiast postój na drodze przy chodniku lub przy wejściu do szpitala to wyłudzanie pieniędzy od ludzi. Każdy kierowca płaci podatek drogowy.
~xyz 4-09-2017 13:42
Będą cyrki jak otworzą Urząd Skarbowy z parkingiem graniczącym ze szpitalem.
~anonim 4-09-2017 14:14
więźniowie mają wszystko za darmo a ty człowieku płać podatki i płać za szpitalny parking
~--00-- 4-09-2017 15:12
A może by tak te pieniądze z parkingow przeznaczono na oddzial noworodkow aby zakupili tam dla dzieci rzeczy które sa potrzene dla noworodkow,,a nie dawac ogłoszenie żeby ludzie przynosili bo oni nie maja,,..TYLKO nic dziwnego ze nie maja bo polozne które tam pracuje i nie tylko,,wynoszą rzeczy które sa dla noworodkow do domu,,wiem bo niedawno dwiedzalam się ze pewna osoba która rodzila a matka jej tam pracuje Ze ona nie musi się martwic bo matka jej przyniesie,,WSTYD,,
~ 4-09-2017 16:34
Nienawidzę wjeżdzać na ten parking. to jest wielki koszmar. Szlabany dobijaja mnie , w dalszym ciągu brak miejsc i dla niepełnosprawnych też . ja mam duże kłopoty z chodzeniem.Jak znajdę miejsce na końcu parkingu to muszę z pospiechem dotrzec do przychodni bo dużo czasu stracę .ceregiele z opłatą Po co tamtyle trawy/ Może jeszcze jeden szereg miejsc zrobic za opłaty bo chyba poto one są To wszystko naprawde koszmar, strata czasu i nerwy. Za co płacimy? nawet inwalidzi? Przy okazji w bufecie jest niedobre jedzenie twarde surówki nie wiadomo czemu kapusta jak by z blachy zimne ziemniaki --to niejadalne a drogie.
~ 4-09-2017 16:43
W Legnicy na parkingu przy szpitalu, jest jednorazowa opłata i to chyba 4 zł. samochód można tam stać cały dzień.
~ 4-09-2017 17:19
W sumie racja ,jakby było free to cebulactwo z zabobrza by parkowało...
~ 4-09-2017 17:34
Stać was ludzie na samochód, to stać was musi na parking. Posiadanie samochodu to nie jest przymus. Jeśli się na niego decydujesz, to również akceptuj koszty związane z jego posiadaniem.
~[-] 4-09-2017 19:18
Do 17.34,] ty nie bądź taki madry bo ci tylu zabraknie cwaniaczek
~do 17:34 4-09-2017 19:33
a nie pomyślałeś geniuszu że ktoś się wykosztował na grata po płaczącym niemcu i już na parking nie stać ? "Posiadanie samochodu to nie jest przymus ????? jesteś oderwany od rzeczywistości jak politycy, jak ktoś nie mieszka w Jeleniej (lub innym dużym mieście) to bez samochodu jest odcięty od świata: kolei prawie nie ma w naszym rejonie, autobusy tylko do trochę większych miast w bardzo niedogodnych godzinach (w weekend to zapomnij że sobie pojedziesz do rodziny) zresztą nasze MZK to też porażka
~Czesław54 12-09-2017 14:06
Płatne parkingi to dobra inwestycja, rozwiązanie uczciwe i wygodne, bo wzrastają automatycznie standardy bezpieczeństwa i wygody. Idealnym tego przykładem jest modliński http://lotniskomodlin.org/ z którego sam korzystam i jestem zadowolony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Ile dostaną sołectwa?

Będzie nowa świetlica

Odpust na Śnieżce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
470
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%