MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Na Bezpiecznych Wakacjach było odlotowo. Jest super – twierdziły dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 lipca 2012, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 5 lipca 2012, 8:00
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
– Rozpoczęliśmy kolejną edycję „Bezpiecznych Wakacji”, podczas której wraz z m.in. strażą pożarną, strażą graniczną, policją i przedstawicielami Miejskiego Zakładu Komunikacji organizujemy zabawy dla dzieci, podczas których nie brakuje edukacyjnych elementów – powiedział nam wczoraj (3 lipca) Grzegorz Rybarczyk, inspektor z jeleniogórskiej straży miejskiej. Akcję „Bezpieczne Wakacje” straż miejska organizuje od 10 lat. – Jest super – mówiły dzieci.

- Przyszliśmy tu w ramach półkolonii, na której też fajnie się bawimy , a tutaj jest odlotowo – stwierdzi powiedział Kacper, 9-letni uczestnik półkolonii Miejskiego Domu Kultury. Na Placu Ratuszowym podczas „Bezpiecznych Wakacji” bawiły się dzieci z jeleniogórskich półkolonii z MDK. - Zainteresowanie takim rodzajem wypoczynku dzieci jest ogromne i w MDK-u są już zajęte wszystkie miejsca. - Mamy już 55 uczestników w trzech grupach. Są spotkania z ciekawymi osobami np. z policjantką, która opowiedziała jak się zachowywać, by wakacje spędzić bezpiecznie. Ponadto prowadzimy zajęcia plastyczne, taneczne, konkursy, zaplanowaliśmy także Indiańskie Lato i wyjścia na basen oraz ciekawe wycieczki np. do Parku Miniatur w Kowarach – powiedziała Ewa Nyc, opiekunka na półkolonii w jeleniogórskim MDK.

W zabawie brały też udział dzieci z półkolonii zorganizowanej w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu w Jeleniej Górze. – Dowiedziałem się dzisiaj od strażaka, jak zachować się podczas pożaru. Najpierw muszę zadzwonić pod 998, a potem wyprowadzić rodzinę oraz zwierzęta z mieszkania i uciekać. Fajna jest taka zabawa bo można dowiedzieć się ciekawych informacji, które mogą być przydatne podczas wakacji, ale też wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe nagrody – opowiadał Mikołaj, 8-letni uczestnik półkolonii w ODK. – Mamy jeszcze zaplanowany wyjazd do stadniny koni i wyjścia na basen. Podczas złej pogody prowadzimy gry i zabawy w salach ODK oraz karaoke, turniej tenisa, warsztaty teatralne, spotkania z ciekawymi osobami, a także festyn i konkursy – powiedziała Sylwia Lerher, wychowawca na półkoloniach w ODK.

Podczas inauguracji „Bezpiecznych Wakacji” wystąpił ukraiński zespół „Zabawka”, który przyjechał do Jeleniej Góry z Ługańska. Czynne było miasteczko ruchu drogowego, można było zapoznać się ze sprzętem straży pożarnej, zwiedzić autobus MZK oraz pomalować sobie twarz. Nie zabrakło konkursów plastycznych na temat bezpiecznego zachowania w wodzie, czy w górach, za które dzieci otrzymały nagrody w postaci plażowych piłek, malowanek, czy kredek.

W piątek o godz. 12.00 akcja zagości na Plac Piastowski w Cieplicach, a w sobotę o godz. 10.00 cała ekipa „Bezpiecznych Wakacji” wyruszy z ul. Zamkowej i przejdzie na Chojnik, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. – Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy – dodał Grzegorz Rybarczyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zebrali 3 tony odpadów

Skatepark za frekwencję?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

kazimierzp 4-07-2012 16:10
Dzieci i młodzież ze stowarzyszenia "Polonez" z Ługańska przyjechały bo koszty ich pobytu zostały pokryte przez Biuro Polonijne Senatu RP, a obowiązki gospodarza który ich gości wzięła na siebie Rada Przyjaciół Harcerstwa z Jeleniej Góry.
~jelgór 4-07-2012 16:17
a wychowawcami dzieci na polkoloniach są osoby bez zadnego wykształcenia pedagogicznego oraz zupelnie bez podejscia do dzieci... ale dramat! ale oczywiscie stanowisko wychowawcy zalatwione "po znajomosci" brawo Jelenia Góra! i kto za to placi? pan, pani, społeczeństwo....
~Dzielnicowy 4-07-2012 17:44
Nikt nie przywali strażnikom?
~wwwychowawca 4-07-2012 19:31
Generalnie było fajnie. Nie rozumiem tylko, dlaczego Fundacja Barwy Dzieciństwa, która powinna przynosić radość dzieciom, kazała sobie płacić 6 zł za malowanie buziek. Wiele dzieci odeszło z kwitkiem, ponieważ na Plac przyszły głównie dzieci z przedszkoli i półkolonii, czyli niezopatrzone w pieniądze.
~A.S. 4-07-2012 20:30
Zgadzam się z "wychowawcą", aż żal patrzeć, że fundacja która powinna pomagać żąda aż takich pieniędzy za pomalowanie buźki. A co do fotoreportażu, to szkoda że nie ujęli tych pięknych dużych baniek, widać je tylko w tle na jednym zdjęciu, a to naprawdę było przecudowne widowisko!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

W KSON–ie dzieje się

Popłynęli dla dzieci  

Tak nie wolno parkować!

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
170
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%