MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

MZK zachęca do korzystania z biletu elektronicznego

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 października 2014, 0:02
Aktualizacja: 0:05
Autor: Telewizja StrimeoTV
Fot. Telewizja StrimeoTV
Bilet elektroniczny SeB@ jest nowoczesnym, wielofunkcyjnym nośnikiem biletów komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze, zastępuje dotychczasowe bilety papierowe; może być również elektroniczną portmonetką.

Bilet elektroniczny SeB@ ułatwi korzystanie z usług oraz skróci czas obsługi pasażera. Obsługa klienta możliwa będzie w Punktach Obsługi Pasażera, przez Internet, w automatach stacjonarnych oraz w automatach mobilnych znajdujących się w autobusach. Klienci zyskają możliwość zakupu dowolnych, zdefiniowanych przez siebie rodzajów biletów, z uwzględnieniem ulg oraz podziału na strefę miejską i podmiejską w rozbiciu na poszczególne gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mercedesem rozbił kilka aut

Powstanie przedszkole

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~wow 17-10-2014 1:06
Panie prezes już nie ma ul 15 grudnia komuna już się skończyła!!!
~gw 17-10-2014 7:04
Dobre żarty !!!!!! Proponuję najpierw wdrożyć ten bilet. Miał być od września, a jadąć kilka dni temu autobusem, dowiedziałem się, że do końca listopada nic się nie zmieni. Tej firmie nie zależy po prostu na pasażerach, miasto i tak dopłaci.
~Kalina67@ 17-10-2014 7:34
Powiedzcie to emerytom i rencistom, którzy pozostali w Jeleniej, aby korzystali z biletu elektronicznego! Toż to dla nich czarna magia i najczęściej niemożliwość. Taka opcja jest dla młodych, ale ci z kolei wyjechali na studia do dużych miast bądź do pracy za granicę. Może i miasto stara się iść z duchem czasu, ale tutaj? dla kogo to?
~Derik 17-10-2014 8:00
Ten bilet to kpina. Nie dosyć że trzeba wykonać kilka operacji na wyświetlaczu kasownika (wybrać bilet, zatwierdzić, itp itd) to jeszcze przy wysiadaniu trzeba te operacje powtórzyć tzn. przed opuszczeniem autobusu przyłożyć bilet do kasownika, wybrać opcję "opuszczam pojazd", zatwierdzić i dopiero wysiąść. Proszę o instrukcję jak to technicznie zrobić. Zakładając że wsiada 10 osób przednimi drzwiami i każda ma bilet z elektroniczną portmonetką, samo wsiadanie potrwa z 3-4 minuty. W godzinach szczytu będzie to 10 minut. A jeżeli ktoś jedzie 1-2 przystanki, to w zasadzie powinien zaraz po zarejestrowaniu przejazdu ustawić się w kolejce tych, co chcą zarejestrować wysiadanie z pojazdu. d...lne rozwiązanie.
~Derik 17-10-2014 8:08
c.d. A nie prościej zakodować w kasownikach na liniach kilku-strefowych 2-3 ceny biletu i pozwolić wybrać pasażerowi cenę biletu. Dlaczego jadąc autobusem linii 9 od Małej Poczty do "Korony" mam płacić z góry za bilet tak, jakbym jechał do Piechowic? A jak nie będę miał możliwości zarejestrowania wyjścia z pojazdu, bo akurat kasowniki będą zablokowane na czas kontroli biletów? Kto mi zwróci za niesłusznie pobraną opłatę za bilet - bo w regulaminie nie wiedzę żadnego zapisu w tej sprawie. Nie wie kto i co brał, jak zatwierdzał ten chory system, ale to było chyba coś niedobrego, bo wyłączyło myślenie.
~Derik 17-10-2014 8:12
c.d. I na koniec gwóźdź do trumny. Bilet SeB@ ani nie ułatwi korzystania z usług ani nie skróci czasu obsługi pasażera. Będzie dokładnie odwrotnie. A egzamin już wkrótce. 1 listopada. O ile system do tego czasu ruszy.
~ankieter 17-10-2014 10:18
dokladnie i niech zrobia ludziom odpowiednie polaczenie bo jadac 2 o 9.21 nie ma szans zalapac sie na autobus lini 14 jadacy o 9.26 do cieplic i co czas oczekiwania na kolejny 30 min a mozna opoznic o 5-10 min ta 14 aby inni mogli tez skorzystac a nie puszczac prawi epusty autobus co dalej za tym idzie wkoncu zabiora calkiem bo ludzie nie jezdza kpina ale u nas tak tez wyglada caly porabany system prezesie mzk sam sie przejedz ta trasa i sprawdz jak to wyglada
~inżynier 17-10-2014 11:12
Bezsens. Nowoczesny na pewno nie. Ułatwi? Ciekawe co. Nic. Utrudni jeśli już. 15 grudnia? Masakra...
~TomaszJG 17-10-2014 11:55
Cały ten system to porażka, zamiast ułatwiać to utrudnia cały proces komunikacji autobusem. Kasowniki z charakterystyczna grafiką wprowadzają w błąd pasażera, który sądzi, że zakupi bilet dzięki technologii zbliżeniowej za pomocą karty płatniczej. Jak ktoś zauważył większość pasażerów to osoby w podeszłym wieku, skoro mnie, 23 latka ten system denerwuje to co myślą sobie osoby starsze. Ktoś za wdrożenie tego systemu powinien nieźle beknąć, pozdrawiam
~wu 17-10-2014 12:09
We Wrocławiu ludzie jakoś sobie radzą z biletami elektronicznymi. Tyko że tamten system sprzedaży i całego systemu wydaje się przyjaźniejszy
~andrijg 17-10-2014 12:15
I się zaczęło narzekanie. Cokolwiek by nie zrobić to źle. W wielu miastach są karty miejsce i biletomaty i wszyscy sobie radzą, nawet starsi, tylko w jeleniogórskim zadupiu ułomni mieszkańcy ze wszystkim mają problem. A najlepszy kolega Derek piszący wyssane z palca bzdury. Wystarczy przeczytać regulamin biletu dostępny na stronie MZK. Bilet wystarczy przyłożyć do czytnika i wybrać rodzaj, ulgowy, studencki bądź normalny. I top wszystko. Rejestracja wyjścia nie będzie potrzebna, chyba, że ktoś jedzie do 3 przystanków. Wtedy rejestrując wyjście pobrana zostanie mniejsza opłata (bodajże o 10 groszy). Jeśli tego nie zarejestruje wyjścia zapłaci normalną cenę wybranego przez siebie biletu. Nie trzeba nic zatwierdzać i wybierać setek opcji. Ludzie przestańcie się zachowywać jak ułomy!
~andrijg 17-10-2014 12:20
c.d. Idźmy dalej. Bilety papierowe nie znikną! Będzie je można kupować w biletomatach na mieście oraz w biletomatach w każdym autobusie! To dla ludzi pewnie tez problem bo kierowca ładnie wydrukuje i poda do rączki a obsługa biletomatu taka skomplikowana! Także podejrzewam, że z elektronicznej portmonetki mało kto będzie korzystał i większość biletów elektronicznych stanowić będą bilety miesięczne odbijane tylko jeden raz przy pierwszym przejeździe w danym miesiącu. Więc niech kolega Derik uruchomi szare komórki zanim zacznie rozsiewać kłamliwą propagandę.
~ajwej 17-10-2014 12:31
Zgadzam się z Kalina67. W mieście 80% pasażerów stanowią emeryci, dlatego ten system mija się z celem. Część z nich i tak już nie płaci, zajmują tylko miejsce i brzydko "pachną".
~12 Cmentarz 17-10-2014 19:22
ja tam mam Miesięczny więc mam wyrypane w te elektroniki :D
~student wro 18-10-2014 0:20
Jak zwykle marudzenie, przy czym większość nawet na oczy nie widziała tego systemu. Ale już wiedzą, że zły. Do tych którzy tak chwalą wrocławski system: to jest dopiero krеtynizm! Automaty często nie działają albo zwyczajnie oszukują, nie wydają reszty, a biletów papierowych w ogóle nigdzie już nie da się kupić. W Jeleniej to jest porządek i wzór do nasladowania w porównaniu z tym, co jest we Wrocławiu. Nie idźcie tą drogą! Wrocław to w ogóle jeden wielki buгdеl, o czym wie każdy kto choć trochę pomieszkał w tym mieście i o czym coraz głośniej już się mówi.
~Tuiteraz 18-10-2014 9:53
Wydawało by się, że to udogodnienia dla pasażera, ale nie to są udogodnienia dla spółki. Bilet jednorazowy w tym systemie jest droższy od normalnego poprzedniego.No i trzeba dwa razy przystawiać go do kasownika.To dopiero będzie zamieszanie.Ale co tam pasażer liczy się dobro spółki.A miało być tak super.Jeszcze do tego autobusy jeżdżące stadami z czym oczywiście Pan prezes się nie zgadza od kilku lat.A wystarczy na centralnej "magistrali" J.G., ul Wolności,porównać przystankowe rozkłady.r
~andrijg 18-10-2014 16:46
I kolejne brednie, że bilet droższy od papierowego, że trzeba 2 razy przykładać do kasownika. TO oczywiście bzdury wyssane z palca, założę się, że nikt z Was nawet nie czytał regulaminu biletu elektronicznego. A do kolegi 12 Cmentarz: Bilet miesięczny będzie tylko i wyłącznie w formie elektronicznej.
~do 16:46 20-10-2014 13:41
Tak "klient", znaffco wszystkiego sprzed ekranu monitora - ty jak zwykle wszystko wiesz najlepiej. Napisz czasem coś sensownego i merytorycznego, zamiast tylko tego że "brednie". Już dawno awansowałeś do zaszczytnej funkcji etatowego trolla tego portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
253
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%