MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

MZK oczami jeleniogórzan

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 listopada 2010, 16:14
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Czy Miejski Zakład Komunikacyjny zwiększy ilość autobusów nocnych? Jak sprawdził się system wsiadania pierwszymi drzwiami i wysiadania tylnymi? Co sądzą jeleniogórzanie na temat obowiązku wciskania przycisku informującego kierowcę o tym, że pasażer chce wysiąść. Czy przepisy te nie wydłużają przypadkiem całej drogi i nie powodują, zarówno u kierowców, jak i pasażerów zbędnych emocji?

Podzielcie się z nami na forum waszymi opiniami na temat funkcjonowania MZK w Jeleniej Górze. Czy jest coś co chcielibyście zmienić w zasadach jego działalności?

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Kosić trawy, czy nie kosić?  

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~Obywatel 15-11-2010 16:51
MZK całkiem sprawnie funkcjonuje w Jeleniej Górze. Nieporozumieniem są tylko stare autobusy i i obowiązek wsiadania przednimi drzwiami.
~............ 15-11-2010 17:13
Pierwszy rozmówca nie jeździ autobusami. Przycisku nie przyciska się w ostatniej chwili, bo wtedy kierowca NA PEWNO się nie zatrzyma. Czasem kierowca nie zatrzymuje się mimo tego, że ludzie stoją na przystanku. Widocznie w środku nie naciśnięto przycisku. Kierowcy zapominają, że autobus jest nie tylko dla naciskających przycisk, ale i dla stojących na przystanku.
~dawit 15-11-2010 21:35
Całe technikum latałem banami dzień w dzień to były lata 1997-2002, w tym czasie codziennie dewastowano te autobusy, których MZK nie zastąpiło jeszcze nowszymi, nowych już się nie rozwalało, nawet pilnowało przed wandalami z cieplickich rzemiosł. Mój kolega poznał w autobusie swoją miłość. Drugi kolega stracił zdrowie podczas wypadku. Fajne były czasy gdy jeździły te długie ikarusy z palarnią na tyle. A teraz czasy, że nawet na przystanku nie można zapalić kipa. Coraz ciężej w naszym kraju. Młodzieży zabrano niedawno legalne środki odurzające, teraz dzieciaki zaczną ćpać znowu te nielegalne. Tabor MZK się odmłodził, unowocześnił, młodzi kierowcy, nowe zasady wsiadania i opuszczania banów. Ale czy My mieszkańcy JG i gmin osciennych niekorzystający z MZK dowiemy się ile miesięcznie dopłacamy do tego interesu osobom stale korzystajacym z MZK?
~pasażerka 15-11-2010 23:35
Wsiadanie przednimi drzwiami to pomyłka. Wystarczy, żeby 1-2 osoby kupowały bilet u kierowcy i jest całkowita blokada przejścia! A spóźnienie rośnie... Co do przycisków - jestem za. Po co kierowca ma zatrzymywać autobus przy pustej wiacie, gdy nikt nie wysiada? Marnuje się w ten sposób i czas, i paliwo. Tego można się przecież nauczyć! Widziałam nie raz i nie dwa starsze osoby korzystające z tego urządzenia, nie rozumiem młodych ludzi protestujących; czyżby opanowanie tego przekraczało ich możliwości? Jakieś braki w intelekcie?
rymcycymcy 15-11-2010 23:44
O cie w pupę ! ...ale to skomplikowana procedura przejazdu :) Ktoś, kto wybiera taki środek komunikacyi, to przecież albo na bani, albo na kacu, no bo po co tym jeździć w innnych przypadkach (...no chyba, że młodzież ;) Jeżeli zatem wsiądzie tam sporadyczny pijak, to nie ma szans odnaleźć się w tym gąszczu - tam wsiadaj, tu naciskaj, tu się podrap ...itp ...masakra :) ...tylko dla notrycznych :)
~e. 16-11-2010 1:20
W cywilizowanych krajach od kilkunastu lat funkcjonuje wsiadanie przednimi i wysiadanie tylnymi drzwiami. Tylko zasciankowe bydlo jeleniogorskie nie potrafi sie wciaz w tym odnalezc. Trudno sie dziwic skoro mieszczanie na wyjazdach zagranicznych poznaja tylko zmywak. Pani reporterka natomiast zdjela by sobie torebke przed kamera i nauczyla sie skladnie formulowac pytania. To juz kolejny Pani material, a nie widac jakichkolwiek postepow. A mozna - wystarczy popatrzec na poczynania pani Marzeny z telewizji Dami. Tak sie niestety robi wszystko w tym miescie, od komunikacji po telewizje. Tylko nieliczni potrafia sie ogarnac, reszta wciaz pakuje sie tylnymi drzwiami.
~Tutejszy 16-11-2010 5:48
Do rymcycymcy Już kiedyś napisałem ,że piszę wtedy kiedy mam coś konkretnego do powiedzenia a nie piszę bzdety tak jak niektórzy komentujący po to aby tylko zaistnieć, co widać po ilości i jakości wpisów. Szanowny "rymcycymy" nie każdy dorosły w JG ma samochód i autobus jest jego jedynym środkiem lokomocji. Mimo posiadania samochodu często korzystam z komunikacji miejskiej i w wielu dużych miastach jest to podstawowy środek transportu,który jest dla ludzi.
~Tutejszy 16-11-2010 6:06
Do Dyrektora MZK. Juz kiedyś Pan się bardzo obruszył, jak Jelonka poruszyła temat autobusów jeżdżących stadami.Mimo upływu czasu jest dalej tak samo.Prosty przyklad(można sprawdzić na przystanku lub w internecie): Przystanek Mala Poczta w kierunku Cieplic,samo południe,sobota albo niedziela,czyli minimalna ilość kursów,autobusy do drugiej pod wzgledem ilości mieszkańcow miasta Cieplic i dalej: Linia 4-12:06 6-12:08 7-12:14 9-12:04 15-12:07 A później długa,prawie 40 minutowa przerwa.Można sprawdzić.
~TOMWOJ 16-11-2010 10:34
A Myślałem że MZK jest dla ludzi i to MZk podejmują decyzję co do kursowania linii autobusowych..,,,, a z tego co widzę z wypowiedzi prezesa MZK, decyzję podejmuje władza miasta... Skoro tak to nic dziwnego że w rozkładach panuje totalny chaos i bałagan i firma przynosi same straty.
~:) 16-11-2010 13:06
Wsiadanie do autobusu przednimi drzwiami jest praktykowane w wielu krajach i sprawdza się, ale tam wszyscy przechodzą do tyłu autobusu. Stojący pasażerowie w miarę rozluźniania przechodzą też do tyłu autobusu i nie blokują przodu. Z moich obserwacji wynika, że najbardziej blokują i opóźniają wejście pasażerowie nie ci którzy kupują bilety, a ci którzy stoją z przodu, nawet wtedy kiedy dalej jest jeszcze sporo miejsca. Obok kupujących bilety można przejść z boku, natomiast ci którzy stoją w przejściu, a jeżeli do tego mają plecaki albo torby z zakupami, to już przepychanka. W autobusie nr 15 od zawsze obserwuje taką scenkę. Z przodu autobusu na podwójnych siedzeniach zwróconych do siebie z obu stron autobusu siedzi osiem pań, a w przejściu stoją jeszcze dwie, zapewne znajome z jednej miejscowości, i rajdają ile wlezie nie zważając na innych. Przejście między nimi to naprawdę tor przeszkód.
~Wróg bezsiln 16-11-2010 13:09
Tylu Jeleniogórzan zabrało "vox populi" to i ja dorzucę do tematu moje uwagi o "dbałości naszego MZK o pasażerów a zwłaszcza o ludzi z ograniczoną sprawnościa w poruszaniu się. Wsiadanie przedniki drzwiami bo to cywilizacja, zachód i wogóle "bon ton"widocznie uchwalaczei decydenci nie widzą co się dzieje przy wsiadaniu na bardziej "ludnych przystankach."Przodkiem 5 no może 6 osob a z tyłu nawet30. tam gdzie wygodniej i łatwiej o miejsce siedzące czy to tak trudno policzyć i przekonać się o słuszności. Wsiadając z przodu czynnośc ta trwa niewiarygodnie długo, wystarczy że kolejno kasują bilety a jeszcze ktoś o szerokim zadku kupuje bilet u kierowcy, który rzekomo widzi następnych wsiadających i wie że mają ważne bilety wielorazowe- to taka prawda jak to że żaba sie poci.Należe do "kategorii" tych ze wstępu i bardzo cieszę sie z konieczości sygnalizowanie chęci wysiadania. Przykład jestem w 12 ce siedzę na miejscu dla inw.przycisk w odl. 2 siedzeń ale wiedząc że JG to nie
~kier-owca 16-11-2010 14:13
Nie puszczam włączających się do ruchu autobusów, gdyż jadąc za takim w kabinie tworzy się komora gazowa. Mam pytania, kto dopuszcza do ruchu takich trucicieli? czy dyrekcja MZK zamierza coś z tym zrobić?
~Adu233 16-11-2010 16:00
Moim zdaniem MZK jeleniogórskie działa na dość znośnym poziomie. Mi tam przeszkadza to, że ceny biletów rosną, tabor składa się ogólnie z używanych autobusów, nie są zakupywane żadne świeże z fabryki tylko jakieś już używane MANy, gdy jest mały przystanek i czeka na nim niewielu ludzi to kierowca otwiera wszystkie drzwi zamiast tylko przednich, co wg prezesa MZK jest dobre na gapiów i kontroli biletów jest strasznie mało przez co jest nadmiar gapiów.MZK mogłoby się wzbogacić, np. na akcjach Mikołajkowych w wielu podstawówkach w Jeleniej i okolicach, albo oferując swe usługi przewozowe dla szkół w ramach wycieczki do jakieś pobliskiej gminy lub jakiegoś miejsca co jest po drugiej stronie miasta. Dobrym źródłem zarobku byłyby też przewozy turystów starszymi autobusami, które się przydają. Przy najmniej 1 do 3 egzemplarzy póki co najstarsze autobusy w taborze to Jelcze M11. Ja najchętniej gdybym był turystą to pojeździłbym po Jeleniej i okolicach tym z numerem 694, gdyż on jako jeden z ni
Piipi Jelonkowa 16-11-2010 17:53
.. strasznie *lubię czerwone autobusy ! ..bo MZK *to*= Mężczyzni Zawsze Kulturalni !
~e. 16-11-2010 19:20
W cywilizowanych krajach od kilkunastu lat funkcjonuje wsiadanie przednimi i wysiadanie tylnymi drzwiami. Tylko zasciankowe bydlo jeleniogorskie nie potrafi sie wciaz w tym odnalezc. Trudno sie dziwic skoro mieszczanie na wyjazdach zagranicznych poznaja tylko zmywak. Pani reporterka natomiast zdjela by sobie torebke przed kamera i nauczyla sie skladnie formulowac pytania. To juz kolejny Pani material, a nie widac jakichkolwiek postepow. A mozna - wystarczy popatrzec na poczynania pani Marzeny z telewizji Dami. Tak sie niestety robi wszystko w tym miescie, od komunikacji po telewizje. Tylko nieliczni potrafia sie ogarnac, reszta wciaz pakuje sie tylnymi drzwiami.
~KamilJG 16-11-2010 20:26
Przyciski są potrzebne. Dzieki temu autobus jesli sie gdzies nie zatrzyma moze nadrobić opóznienie i sprawniej jedzie. Strata czasu jesli podjezdza do zatoczki, a nikt nie wsiada, ani nie wysiada, jest to na naszą korzyść. Jeśli ktos nie nacisnął to jego problem. W nowszych autobusach przyciski są na kazdym słupku, a w starszych faktem jest, ze są trudniej dostepne w tłoku. Ale zawsze można kogoś poprosić, żeby nacisnął. Wsiadanie przednimi drzwiami sprawdza się tylko, jeśli nie ma tłoku. Kierowca może sprawdzic wtedy bilety u pasazerów. W szczycie jest to niepotrzebne, bo ludzie i tak po swojemu wsiadają/wysiadają, a kierowcy nie sprawdzają biletów. Zdarzają się sytuacje, ze ktoś stoi na przodzie, jest tłok, a kierowca kaze się przeciskać do tylnych dzrwi. Jak pisałem dobra rzecz, ale tylko w pustych autobusach. Co do pierwszej wypowiedzi Pana o autobusach piętrowych nie zgadzam się. Bardziej przyda się więcej przegubowych, bo obecnie są tylko cztery. Piętrowe dlatego nie, że na l
~KamilJG 16-11-2010 20:42
Przyciski są potrzebne. Dzieki temu autobus jesli sie gdzies nie zatrzyma moze nadrobić opóznienie i sprawniej jedzie. Strata czasu jesli podjezdza do zatoczki, a nikt nie wsiada, ani nie wysiada, jest to na naszą korzyść. Jeśli ktos nie nacisnął to jego problem. W nowszych autobusach przyciski są na kazdym słupku, a w starszych faktem jest, ze są trudniej dostepne w tłoku. Ale zawsze można kogoś poprosić, żeby nacisnął. Wsiadanie przednimi drzwiami sprawdza się tylko, jeśli nie ma tłoku. Kierowca może sprawdzic wtedy bilety u pasazerów. W szczycie jest to niepotrzebne, bo ludzie i tak po swojemu wsiadają/wysiadają, a kierowcy nie sprawdzają biletów. Zdarzają się sytuacje, ze ktoś stoi na przodzie, jest tłok, a kierowca kaze się przeciskać do tylnych dzrwi. Jak pisałem dobra rzecz, ale tylko w pustych autobusach. Co do pierwszej wypowiedzi Pana o autobusach piętrowych nie zgadzam się. Bardziej przyda się więcej przegubowych, bo obecnie są tylko cztery. Piętrowe dlatego nie, że na l
~KamilJG 16-11-2010 20:47
Piętrowe dlatego nie, że na linii 7 nie będą mogły kursować, przez wiadukt między osiedlem robotniczym a ul. Drzymały. A jest to jedna z najbardziej zatłoczonych linii. Monitoring w autobusach - jestem za. Więcej kursów nocnych się nie przyda, bo i tak linią NOC jeździ bardzo mało osób. Nowe autobusy by się przydały, nawet MZK to wie. Ale za coś muszą je kupić, a ich główny zarobek to dochody z biletów. To od nas zależy, czy jedziemy na gape czy nie. Oczywiście dotacje od miasta najwięcej tu zrobią. Zbliżają sie wybory, więc może warto pomyśleć również o MZK. Warto dodać, że w 2011 roku MZK ma kupić 5 fabrycznie nowych 12-metrowych autobusów. Ale na 90 pojazdów w taborze to i tak mało. Co do powyższej wypowiedzi 694 bym zostawił jako zabytek, jest to właściwie jedyny nieprzebudowany Jelcz M11, a pozostałe to wytwory na kołach. Pomysł z wycieczkami dobry. P.S. Przepraszam za spam, ale system komentarzy nie działa tu jak należy.
~Jeleń z konopi 16-11-2010 21:22
Ten człowiek ściemnia no bo co ma sam sobie d..... obrabiać. Jak tak ograniczają kursy autobusów. To zaoszczędzają grubą kase. Jak tak ma być niech będzie ale do h...a niech zmienią te jeżdżące zabytki bo niedługo się jakaś tragedia zdarzy:(
~ 16-11-2010 22:46
KamilJG, pisz za siebie, bo nocnymi wracałoby więcej ludzi gdyby one były. Jak się wraca z Wrocławia z zajęć na uczelni autobusem PKS czy Krychą po godzinie 23:00 to z Podwala nie ma czym dojechać do Sobieszowa lub Cieplic. Zabobrzanie mają lepiej, bo PKS zatrzymuje się na Zabobrzu.
~jaityle 17-11-2010 10:43
Linie nie zmieniły się od 20 lat. Z dworca PKS nie ma czym dojecha do sanatorium w Cieplicach, z centrum Cieplic wszystkie linie prowadzą na PKP atam nikt już nie jeździ, a podobno wszystko dla kuracjuszy i turystów. Z Cieplic nie ma czym dojechac do Szpitala, bo 7 objeżdża ałą dzielnicę obrzeżem. Tego jakoś nikt nie widzi. No i te stadne rozkłady, albo jedzie wszystko albo przez prawię godzinę nie jedzie nic. Poszę spróbowac wrócic w niedzielę z nocnego dyżuru w Szpitalu. & jest o 6,54 i o 7, 48 a dyżur kończy się o 7,00 i rób co chcesz, nie ma czym dojechac. Nie wiem kto układa te rozkłady ale pewne jest, że nie wie co robi. Warto zauważyc, że struktura miasta się zmieniła i potrzeby komunikacyjne także. O zachowaniu kierowców i kontrolerów już nie wspomnę.........
~ajka 17-11-2010 12:59
najlepszy autobus MZK to 17 szkoda że tak mało ich jeździ. Można z centrum miasta dostać się do Cieplic i na Zaborze.
~Rols 17-11-2010 14:23
"...ułatwia to opróżnianie i napełnianie autobusu" - porównanie pasażerów do np. płynów - co za zabieg stylistyczny! hehe :)
~ 17-11-2010 15:45
W duzych miastach np. we Wrocku nigdy w życiu nie sprawdziłoby się wiadanie przednimi drzwiami, dużo przystankó nie ma kierowca powinien zatrzymywać się na każdym przynajmniej w centrum cieplicach i zabobrzu, nocny powinien być przesunięty z trzeciej na drugą, bo w tych godzinach najwięcej ludzi potrzebuje wrócić z koncertów, imprez itp. bo na zwiększenie ilości nocnych raczej nie ma co liczyć
~SEBA 17-11-2010 16:35
PRZYDAŁOBY SIĘ WIĘCEJ PRZEGUBOWCÓW W JELENIEJ GÓRZE,TAKŻE BRAKUJE W DUŻEJ ILOŚCI AUTOBUSÓW KASOWNIKÓW W TYLNEJ CZĘŚCI, BO ZDARZA SIĘ TAK.ŻE JAK JEST DUŻO LUDZI NA PRZYSTANKU TO PAN KIEROWCA OTWIERA W SZYSTKI DRZWI,ALE JAK SKASOWAĆ WTEDY BILET?
~KamilJG 17-11-2010 20:59
Prezes MZK uwaza, ze należy wsiadać przednimi drzwiami gdzie są kasowniki, dlatego z tyłu nie dbają o to, czy kasownik jest czy go nie ma. Jak to wygląda w praktyce dobrze już wiemy. jaityle, 23 jeździ przez podwale, a potem przez centrum cieplic i od nie dawna na pętle "orle". Fakt faktem, ze nie za często. Anonimowy co do mnie pisałeś o nocnych to mnie przekonałeś, nie wziąłem pod uwagę wczęsniejszych kursów.
rymcycymcy 18-11-2010 0:29
Dzisiaj mnie wpuścił jakiś przegubowiec z podporządkowanej :) ...dzięki stary, fajny gest ! Ja wypuszczam wszystkie czerwone kopciuchy z zatoczek i cieszę się, że oni również zaczynają zachowywać się jak ludzie :)
~ 18-11-2010 6:27
Możliwość powrotu do Sobieszowa i Cieplic powinna być dopóty, dopóki wracają autobusy PKS i Krycha na Podwale. To powinno być skorelowane, a nie jak jest teraz, że po 23:00 nie ma czym wrócić. MZK jest dla ludzi czy dla kogo? Autobusy z Wrocławia są ZAWSZE PEŁNE. Wraca nimi dużo młodzieży z uczelni, jak i pracujące osoby. Należałoby wprowadzić jakieś kursy z Podwala po 23:00, a nie jak jest teraz, że nie ma ŻADNEGO AUTOBUSU. Jest dopiero nocny, na który trzeba czekać ok.półtorej godziny. Czy w MZK jest jakieś lobby taksówkarskie, które powoduje, że pasażerowie są skazani na powrót po 23:00 drogimi taksówkami?
~taxi 18-11-2010 17:50
od taksówek to wara mendo. Nie chcesz--- to z buta! Tam w "tych taksówkach" sa ludzie którzy z tego rodzine usiłuja utrzymac. to jest ich praca.
~ 18-11-2010 22:41
@ 18-11-2010 17:50 | ~taxi| - Ot i cała kultura z ciebie wyszła z tym postem. Bardzo "kulturalnie" napisałeś...
~....ona ja.. 19-11-2010 15:06
jesli chodzi o mzk to jest w miare ok,tylko niektorzy kierowcy tak gburowaci,ze masakra,nie wspominajac o tych ktorzy calymi dniami woza sie z panienkami przy kierownicy albo sluchaja muzyki przez sluchawki....niektorzy to nawet porzadnie wyslowic sie nie potrafia,no coz
~s. 19-11-2010 17:30
Najbardziej się oburzają na wsiadanie przednimi dzwiami ci, którzy chcą jechać bez biletu.
~jazda 19-11-2010 21:52
w autobusach tylko przeszkadza mi te namolne informacjie jaki przystanek ten a jaki nastepny to juz jest takie nudne ze az zal mi tego sluchac a druga rzecz to jak w niedziele koncze prace o 14 to niemam mozliwosci dostania sie w strone przesieki czy nie dalo by sie troszke opoznic autobus ten co jest kolo teatru o 14 naprzyklad godzina 14;15 mysle ze wielu ze mna sie zgodzi pozrd, mzk
~jazda 19-11-2010 21:57
a co do przycisow to dobry pomysl tylko ze nie ktoerzy przyciskaja je za pozno a potem wielkie hallo ze autobus sie nie zatrzymal ale to juz jest inna bajka a co do przednich dzwi wsiadani to jest dobre dla gapowiczow poniewaz koniec jazdy na gape brawo.....
~ 20-11-2010 13:39
Skończyć z tym przeganianiem ludzi przy zajezdni z autobusu do autobusu. Co za mania by MZK było zadowolone gdy ludzie jadą w tłoku. MZK jest dla ludzi imają prawo jechać wygodnie, a nie podmiany z dużych na małe autobusy.
~ktos123 20-11-2010 13:50
moim zdaniem wsiadanie przednimi drzwiami jest bezsensowne poniewaz jak ktos wczesniej wsponial jak ktos kupuje bilet to blokuje przejscie. To ze ktos nie bedzie jezdzil na gape tez jest glupie poniewaz moze pokazac ze kasuje juz skasowany bilet a kierowcy nie sprawdzaja i tak. Kolejnym d...lizmem dla mnie jest to, ze jesli biegne do autobusu to kierowca nie otworzy mi tylnych drzwi tylko ma otwarte przednie czyli jeszcze jakies 15m musze podbiec bo chyba korona z glowy by mu spadła jak by otworzyl mi ostatnie. Jesli chodzi o przyciski to dobry pomysl bo po co ma sie zatrzymywac na przystanku gdzie nikt nie wsiada ani nie wysiada.Powinni tez wprowadzic do niektorych autobusow przyciski z dwoch stron ze sam sobie otwierasz drzwi i zobaczyc jak wtedy bedzie bez zadnego wsiadania przednimi. Poza tym jesli ktos czytał regulamin mzk ( ja mialem okazje bo autobusy tak czesto kursuja ze zdazylem dwa razy przeczytac) to on mowi wyraznie ze jesli duzo osob wsiada i wysiada na przystanku to prz
~antytaxi 20-11-2010 19:56
Podobnie jak autor postu z 18.11.2010 z 6:27 nie wpuszczam taksówek. Tak chamskich i aroganckich "kierofffcufff" to jeszcze nie spotkałem nigdzie. Poza nimi oczywiście nie wpuszczam Golfów i Passzmatów wszelkiej maści, beemek trójek, kobiet i eLek. Zawsze umożliwiam włączeniu się do ruchu autobusom MZK - czy to z podporządkowanej typu Słowackiego w górę koło Mercedesa, czy też z Wyczółkowskiego w Wolności. Za żadne skarby świata nie wpuszczę z kolei busów Krychy - takie same cwaniaczki i buce jak taksówkarze...
~RADEK 20-11-2010 23:35
CÓŻ WSIADANIE PRZODEM NONSENS SZKODA CZASU CI CO KUPUJĄ BILETY NIECH WSIADAJĄ PRZODEM A RESZTA DRUGIMI DRZWIAMI JAK JEST W PKS CO DO KURSOWANIA AUTOBUSÓW JEDEN ZA DRUGIM TO FAKT MOGŁOBY SIĘ TO ZMIENIĆ JAK OBSERWUJE NIERAZ Z OSIEDLA ORLE TO PO GODZ 15 JEDZIE 17,14 I 27 PO 16 JEST 17,14,I23 FAKT ŻE 17 I 23 JADĄ DO ZAJEZDNI ALE TYLE NARAZ A POTEM NIC TO SAMO ODCZUWA SIĘ NA WOLNOŚCI DRUGI PRZYKŁAD JADĄ DWIE JEDYNKI WIECZOREM PO 20 NA RAZ POTEM OKOŁO GODZINY NIE MA NIC PRZYCISKI FAJNA SPRAWA JESTEM ZA TO PRZYSPIESZA JAZDĘ ZWŁASZCZA JAK STOI SIĘ NA INTELIGENTNYCH ŚWIATŁACH W KORKU OD PLUSA PO UL GRUNWALDZKĄ I NA WOJSKA POLSKIEGO ZDARZYŁO MI SIĘ JECHAĆ Z PRZYSTANKU CURIE SKŁODOWSKIEJ DO PODWALA 32 MINUTY W PIERWSZYCH DNIACH DZIAŁANIA TYCHŻE INTELIGENTNYCH ŚWIATŁACH ALE TO TEŻ DOBRZE TRZEBA BIEC PRZEZ PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH ZWŁASZCZA OSOBOM STARSZYM I NIEPEŁNOSPRAWNYCH
~RADEK 20-11-2010 23:43
JEŚLI CHODZI O AUTOBUSY NOCNE NIE KORZYSTAM Z NICH SĄ JEDNAK PODSTAWIONE TAK BY KIEROWCY MIELI CZYM WRACAĆ Z PRACY I NAD RANEM JECHAĆ DO PRACY NIEKTÓRE TRASY BYM POZMIENIAŁ ALE MY PASAŻEROWIE ZBYT WIELE NIE MOŻEMY A AUTOBUSY TROCHE STARE ALE WAŻNE ŻE JEST CZYM JEŹDZIĆ
~pasażerka 21-11-2010 12:16
Proponuję aby dokonać przeglądu wiat przystankowych wieczorem aby zobzczyć niepodświetlone rozkłady jazdy / Na przystanku koło ZUSU,i koło RONDA/ W takich ciemnościach stałam 20 min i nie wiedziałam kiedy przyjedzie autobus. Powodzenia..
~do pasażerk 22-11-2010 6:42
A na którym przystanku rozkłady jazdy SĄ podświetlone? Ja nie znam takiego. Trzeba mieć ze sobą telefon komórkowy z dobrym wyświetlaczem. ;-)
~............ 22-11-2010 6:50
Dlaczego koło zajezdni zmienia się autobus, a nie jego kierowca? Ludzie są przeganiani z autobusu do autobusu, na który trzeba niejednokrotnie czekać w zimnie, bo kierowca nie przybył na czas?
ebee 26-11-2010 10:32
Do TAXI z 17,50. Przepraszam za formę, ale potwierdzasz zasadę, że każdy taksówkarz to cham. Niestety tym uczciwym przypinasz poprzez swoje zachowanie też tą cechę. A do ciebie też mam pytanie. Co cie trzyma na taryfie ? Nie pasuje ci, to ...z buta...do innej roboty ! Tylko niestety masz tylko lewe ręce i wyszczekaną gębę. I dlatego nikt cię nie zatrudni, a na własny biznes jesteś za krótki. I to jest twoja tragedia życiowa p....cie ! EBEE
~jahu pasażer 9-12-2010 17:36
popieram kolegów e i s wyzej , tyle lat jeżdzę , przeszło 6 lat temu ta nowinka została wprowadzona , tylko cymbały nie potrafią się dostosować do otoczenia , ja tam mogę okazać bilet i nacisnąć przycisk , kierowcy są w miarę ok , tylko często jakieś mohery się doczepiają - one zawsze mają dużo do powiedzenia , bo jeżdżą za free, potępiam gapowiczy , dziady a póżniej wam autobus zabiorą i bedą krzyki , miej gościu godność lub poparzaj z buta , ostatnio 7 grudnia z rana kierowca autobusu 758 pomagał babinie wejść w Jagniątkowie bo się zakneblowała z torbami w przednich drzwiach - babcia z torbami za szeroka a wtych krótkich jelczach drzwi wąskie , chłop aż zbladł z wysiłku .Podziwiam spokój , bo wszyscy się ze śmiechu prawie posikali . Pozdrawiam Babcię , kierowcę i Jelonkę
~pasażerka 14-12-2010 9:39
MZK to przede wszystkim ordynarni, nieżyczliwi kierowcy. Wszystkich wyslać należy na przeszkolenie i nauczyć,że to pasażer jest tu klientem. Brak szacunku i zwykłego dobrego wychowania razi!!! Przez wiele lat kilka razy jedynie spotkalam wyjątkowo sympatycznych ludzi za "kółkiem" autobusu. To oni jednak tworzą wizerunek firmy. Dzisiaj to CHAMSTWO, CHAMSTWO, CHAMSTWO! Pozdrawiam współpasażerów!
~do pasażerki 24-01-2011 18:43
Nieżyczliwi to są przede wszystkim taksówkarze, a nie kierowcy MZK, droga pasażerko...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Już wakacje – jakie w tym roku?  

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
725
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%