MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

MZK kupi 12 nowych autobusów

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 czerwca 2013, 14:09
Autor: karkonoszeplay
12 nowych autobusów już niebawem zasili park samochodowy MZK. Miejski przewoźnik uzyskał na ich zakup dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkowo w Jeleniej Górze zaczną jeździć 4 używane autobusy nowego typu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~belgin 5-06-2013 14:52
Brawo Panie Wozniak i dziekowac Hubertowi
~BUS 5-06-2013 15:03
no ładnie 12 asz nowych autobusów i jakieś tam 4 niepamietam jakie ale 12 nowych autobusów no powiem wam że ładnie ale na linie 4 borowice>przesieka>zachełmie> to czasami przydają się większe lub porostu dodać kilka podkreślam kilka kursów np 2 do borowic i 1 do przesieki czy do zachełmia bo ja mieszkam na borowicach i o 16:22 jest do B a potem za 50 minut 2 też do B w ciągu godziny asz 2 no to lepiej inaczej zrobic rozkład i dac te 2 autobusu do borowic
~ 5-06-2013 15:36
Jakie nowe lekko pszejerzdzone i z Niemiec a tera w jg ze 30 lat bedą jeździć
~mobilek 5-06-2013 15:53
spoko dołożymy 60 % do projektu ale osiągnięcie , biorąc pod uwagę to ze inne miasta dokładają tylko 20 % to naprawdę sukces
~podróżny 5-06-2013 17:42
Dlaczego nie ma żadnego autobusu z Cieplic, który umożliwiałby dojazd do Jeleniej Góry na pierwszy pociąg do Wrocławia o godz. 5:19? Pierwsza "9" przyjeżdża na dworzec PKP w Jeleniej Górze kilka minut po odjeździe tego pociągu. Czy tak trudno przyśpieszyć odjazd tego autobusu o kilka minut i skomunikować go z pociągiem? Powiem więcej: nie tylko kierunku Cieplic, ale i innych części miasta nie da się dojechać na ten pociąg żadnym autobusem, tymczasem od czerwca o tej porze będą odjeżdżać z Jeleniej Góry już dwa pociągi, bowiem również pierwszy pociąg do Wrocławia przez Zgorzelec będzie odjeżdżał 20 minut wcześniej, tj. o 5:22. Na żaden z tych pociągów nie da się dojechać komunikacją publiczną, bowiem pierwsze autobusy wszystkich linii zjeżdżają na dworzec PKP kilka minut po 5:20.
~ 5-06-2013 17:43
Czy MZk jest firmą prywatną?Jeśli tak to o jakie dofinansowania chodzi? Czegoś tutaj nie rozumiem.Czy innym prywatnym firmom też pomaga Urząd Marszałkowski?
~podróżny 5-06-2013 17:45
Cd. Czy tak MZK zachęca pasażerów do korzystania z jego usług i dba o dobro pasażera? To jest SKANDAL, żeby na pierwsze pociągi w dwóch głównych kierunkach nie dało się dojechać żadnym autobusem miejskim!
~ 5-06-2013 17:48
Od kiedy będziemy w tym miescie jezdzic bezpłatnie w MZK,tak jak np.ŻORY i inne miasta.
~dostawca 5-06-2013 19:15
Mam nadzieje że te nówki będa miały fotel rozkładany dla wygody kierowcy by w Maciejowej na pętli dobrze sie wyciągnął bo ludzie i tak w deszczu stoją a bidok musi nogi na potrzybiu trzymac oj nie wygodnie mu oj nie
~Blądimać 5-06-2013 22:46
Lepiej niech zrobią remont elewacji swojego biurowca, bo jak patrzę na ten obiekt to wyrywa mi śniadanie z dna żołądka.
rymcycymcy 5-06-2013 23:02
A o SKM ...to nawet już hejty pytać przestały ! :)
~alibaba 6-06-2013 17:45
jeszcze troche i beda jezdzic puste drezyny po j.g. a w tranwaje nikt nie wierzy juz. dzis jechalem tanio do szklarskiej pks-em i bylem zadowolony. tanio, bezpiecznie, wygodnie. a mzk to jakies nieporozumienie bez kitu.
~jelgór 6-06-2013 22:39
rewelacja, a paru trolli coś bredziło o referendum przeciw modernizującej się jeleniej górze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W sobotę zbiórka krwi

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

W cieniu wygasłych wulkanów

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
797
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%