MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

MZK dostanie więcej pieniędzy na nowe autobusy

Wiadomości: Region
Środa, 19 czerwca 2013, 9:41
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Nowoczesne i przyjazne dla środowiska autobusy już niedługo wyjadą na ulice dolnośląskich miast dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek (18.06. br.) Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Więcej pieniędzy na ten cel trafi m.in. do jeleniogórskiego MZK.

Korzystny kurs euro spowodował, że zarząd województwa na projekty związane z transportem miejskim i podmiejskim przeznaczy dodatkowo ponad 21,5 mln zł. Dzięki tej decyzji uda się zrealizować trzy projekty, które były dotychczas na liście rezerwowej. 

Dzięki korzystnemu kursowi euro pieniądze trafią do beneficjentów, którzy ze względu na brak wystarczających środków nie otrzymali ich 21 maja 2013 roku. Wówczas zarząd województwa wybrał dwa projekty, na dofinansowanie których przeznaczył ponad 74 mln zł. Już wtedy środki zostały przyznane Kolejom Dolnośląskim, które planują zakup 6 nowych pociągów oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Jeleniej Górze, który zakładał, że dzięki dofinansowaniu z Unii kupi nowe ekologiczne autobusy i wdroży System Biletu Elektronicznego. Koleje Dolnośląskie dostały kwotę o jaką się starały, czyli 68 mln zł, natomiast jeleniogórska spółka, ze względu na wyczerpanie środków, niespełna połowę wnioskowanej sumy, czyli 6,2 mln zł. Na liście rezerwowej znalazło się 7 projektów, które starały się o dofinansowanie w wysokości 31,3 mln zł – informuje Anna Czujko z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dodatkowe pieniądze umożliwią:
- zwiększenie dofinansowania o 6,6 mln zł dla projektu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze (dostanie tym samym pełną kwotę, o którą się starał).
- zakontraktowanie, w pełnej wnioskowanej kwocie dofinansowania, trzech najwyżej ocenionych projektów znajdujących się na liście rezerwowej. Są to: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "ŚWIDNICA" (4,8 mln zł), Gmina Legnica (4,8 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kłodzku (5 mln zł).

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~kosanasztorc 19-06-2013 10:46
- zakontraktowanie, w pełnej wnioskowanej kwocie dofinansowania, trzech najwyżej ocenionych projektów znajdujących się na liście rezerwowej.>>> Pani naczelna, niechże pani pisze po polskiemu, a nie jak byś pani miała superatę w przecinkach. Ja wiem, że czytając (!) produkcje swoich podwładnych przecinki migają przed oczami, ale troch ę staranności w autokorekcie nie zawadzi.
~ 19-06-2013 11:05
czy sie to komus podoba czy nie golym okiem widac ile dostala Jelenia a jak potraktowano inne miasta dolnoslaskie, brawo Luzniak.
~ 19-06-2013 14:08
Ej władzo ,dlaczego już nie jezdzimy bezpłatnie,tak jak już w niektórych miastach ŚLASKA.Jak jeszcze długo będziecie łupic ludzi.
~busman 19-06-2013 14:28
Brawo dla MZK, Zarządu oraz Pracowników tej spółki, brawo dla Pana Jerzego Łużniaka! Teraz kolejny etap wytężonej pracy, nad realizacją projektu.
~busman 19-06-2013 14:29
Brawo dla MZK, Zarządu oraz Pracowników tej spółki, brawo dla Pana Jerzego Łużniaka! Teraz kolejny etap wytężonej pracy, nad realizacją projektu.
~Fajnie 19-06-2013 16:46
już niedługo wyjadą na nasze ulice MZK ,zabobrze , os xx lecia, podgórzyn suoer ale chciałbym więdzieć keidy dokładnie xd a chciałbym zwrócić uwage na to że na LINI 4 głównie do przzesieki bo do zachełmia, borowic, niemam problemu ale natomiast tu jest np dzisiaj z przystanku Olimpia jechało tyle osób że Hoho jechała jakaś kolonia xd czy klasa i więcej no ledwo zmieśćiliśmy sie w tym autobusie jezu co ja przeżyłem autobus i luz byłby ok
~Fajnie 19-06-2013 16:49
były by ok gdyby nie te durne dzieciaki no młodzież niepowinni być wogule wpuszczeniu do autobusu dość że byli z krakowa czy szczecina to jeszcze było ich TYLE ŻE boże i nadodatek niezapłaćili za bilet aha powiem wam że autobusy LINI 4 są bardzo dobre tylko komunikacja nie jest asz tak rewelacyjna do przesieki w robocze to jeszcze jeszcze ale do borowic zapomnijcie niepotrzebnie w 2011 roku skróciliśćie kursy do borowic lepiej dodajcie pozdrawiam
~ 19-06-2013 18:16
Będzie na następny festyn.
~T5 19-06-2013 18:40
te nowe autobusy będą dopiero za rok. dlaczego piszecie że niedługo ?
~JELENI_OGÓR 19-06-2013 19:37
a nie lepiej by było zamienić autobusy na trolejbusy (EKOLODZY POLE DO POPISU DLA WAS) przynajmniej na terenie Jeleniej Góry ???? może i trzeba byłoby zainwestować w linie zasil. ale na dłuższą metę by się to zwróciło z nawiązką. Przynajmniej mam nadzieję że te nowe autobusy to nie będą krótkie niskopodłogowe ciasne popierdółki z nadkolami zajmującymi większość autobusu i silnikiem z tyłu całą resztę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo w tym roku?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%