MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Myszkowali w bibliotece śpiewająco

Wiadomości: KARPACZ
Środa, 2 marca 2011, 17:12
Aktualizacja: 17:13
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Czerwone Gitary, Trubadurzy z Krzysztofem Krawczykiem oraz inni wykonawcy pojawili się w repertuarze niecodziennego „Wirtualnego koncertu życzeń” w Karpaczu. Wszystko w ramach akcji „Pomyszkuj w bibliotece” oraz „Tygodnia z Internetem 2011”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Karpaczu zorganizowała dla seniorów wirtualny koncert życzeń. Z pomocą przyszły dzieci ze świetlicy środowiskowej „Profil” w Karpaczu, które jako wolontariusze pomagały obsługiwać Internet i wyszukiwać utwory muzyczne w serwisie YouTube. Uczestnicy spotkania wspominali swoje ulubione piosenki, które miały dla nich sentymentalne znaczenie. Lista utworów była długa.

- Biblioteka w Karpaczu wypełniła się śpiewem ponad 30 osób. Śmiech, donośne oklaski i harde głosy dały znać, że rozpoczął się “Tydzień z Internetem 2011” i akcja „Pomyszkuj w bibliotece” Pierwsze dźwięki „Głębokiej studzienki” rozgrzały wszystkich i ośmieliły. – wyznała Katarzyna Madeksza, bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Karpaczu.

Śpiewano też piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz, Trubadurów, Krzysztofa Krawczyka, Mieczysława Wojnickiego, oraz wielu innych. Wielkim ułatwieniem dla wszystkich był wyświetlany na dużym ekranie tekst śpiewanych piosenek w formie karaoke, wcześniej ściągnięty z Internetu.

- W górę poszły ręce i wszyscy kołysali się w takt muzyki lub klaskali rytmicznie. Nie było miejsca na wstyd i nieśmiałość, bo to przecież muzyka łączy pokolenia. I dzieci i seniorzy bawili się świetnie ucząc od siebie nawzajem, dorośli obsługi Internetu, a młodzi cierpliwości i tolerancji. Wszyscy umówiliśmy się już na kolejne spotkanie w bibliotece – dodała Katarzyna Madeksza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Chcą edukować o regionie  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~R.Kiełek 3-03-2011 2:15
Świetny pomysł ! gratulacje dla mojej ukochanej biblioteki i jej włodarzy... szkoda że nie moglem być na tej imprezie...Nasza Karpacka biblioteka od dawna pełni też funkcję placówki kulturalnej dla mieszkańców i turystów, i może być wzorem dla innych....
~seniorka :) 3-03-2011 9:16
Superowy, godny naśladowania pomysł.Gratulacje dla pani Katarzyny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

26. edycja "Prezentacji"

Drastyczne billboardy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Festiwal z azaliami i rododendronami w tle  

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%