MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Myslovitz wróci do Staniszowa we wrześniu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 sierpnia 2013, 8:01
Aktualizacja: 11:25
Autor: Manu
Fot. Archiwum Zespołu
5 września (czwartek) o godz. 19.00 Fundacja Forum Staniszów i Hotel Staniszów zapraszają na koncert Myslovitz. Zespół zaprezentuje materiał muzyczny ze swojej najnowszej płyty „1.577”, która powstawała m.in. w Pałacu w Staniszowie.

Powstały w Mysłowicach w 1994 roku zespół Myslovitz zaczął szybko odgrywać znaczącą rolę na polskiej scenie rockowej. Dla fanów formacji dużym zaskoczeniem była decyzja wokalisty i lidera Artura Rojka, który w kwietniu ubiegłego roku, po 20. latach rozstał się z zespołem i zajął się karierą solową.

Pozostali muzycy z Myslovitz (Wojciech Powaga - gitara, Jacek Kuderski – gitara basowa, Wojciech Kuderski – perkusja i Przemysław Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe), postanowili kontynuować działalność zespołu, ale już z nowym wokalistą. Został nim Michał Kowalonek, znany przede wszystkim jako wokalista poznańskiej grupy Snowman.

Nowe kompozycje śpiewane przez Michała Kowalonka powstawały w kilku miejscach. Ostatnie przygotowania miały miejsce na początku lutego w Staniszowie. Tu członkowie Myslovitz spędzili tydzień, aranżując do końca piosenki. Potem stamtąd udali się do studia Custom34 w Gdańsku – Osowie.

Początkowo zespół Myslovitz nie planował w tym roku wydania pełnego albumu, ale raczej składającej się jedynie z kilku piosenek EP-ki. Jednak 21 maja br. na półkach sklepowych pojawiła się najnowsza płyta Myslovitz pt. „1.577” promowana singlem „Trzy sny o tym samym”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Edukacja i relaks w "Rudawskim Lesie"

Chcą uchronić architekturę sudecką od zapomnienia  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Janes 1-08-2013 13:19
Ileż można słuchać tego samego? A gdzie artyści, którzy kiedyś bywali? Przynajmbiej ich koncerty za każdym razem się różniły, a Myslovitz jest nudny i wszystko gra na jedno kopyto! Dlaczego organizatorzy nie zadbają aby stali bywalcy nie odeszli... z nudów?
~ 1-08-2013 19:36
Zniemczona nazwa polskiego miasta -Myslowice by okreslic polskiego wykonawce to juz glupi pomysl. Czy Hirshberg tez bedzie miejscem wystepow tego Polaka? A jak nazwie sie Staniszow by bylo wg MYSLOVITZ bardziej swojsko?
~olio 2-08-2013 8:53
Stonsdorf
~Olio 2-08-2013 8:58
Szybko Pałac Staniszów przeszedł od muzycznej kultury wysokiej do podupadłej pop-kultury i komercyjnych dinozaurów w stylu Skrzeka... Niestety z opłakanym skutkiem... żal. A kiedyś było fajnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rowerowy jubileusz

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

III pielgrzymka dzieci

Burza po interwencji w autobusie miejskim

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%