MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Myślenie jest wrogiem improwizacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 8 sierpnia 2009, 12:21
Aktualizacja: 12:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ćwiczeniom wyobraźni i koncentracji na scenie poświęcona była szósta odsłona warsztatów „Lato w teatrze”. Uczestnicy imprezy odpuścili sobie żmudne przygotowanie spektaklu i zajęli się tym, co młodzieży podoba się najbardziej.

Teatralne zajęcia polegające na usprawnieniu wyobraźni młodych aktorów przeprowadził Jacek Paruszyński. Wymyślał młodzieży rozmaite zadania. Warsztatowicze a to musieli się czegoś przestraszyć i przekonująco to zagrać, a to wymyślić niebanalny sposób przejścia po przekątne sceny. W jednym z ćwiczeń panie i panowie bawili się wyimaginowaną piłką do koszykówki, w innym – odgrywali wymyślone naprędce etiudy.

– Są takie chwile na scenie, kiedy myślenie przeszkadza, bo jest wrogiem improwizacji – mówił Jacek Paruszyński uświadamiając młodym ludziom, że aktorstwo to nie tylko wykucie tekstu na blachę i jego interpretacja podczas sztuki. – W wielu scenach trzeba uwolnić wyobraźnię – mówił aktor.

– Postanowiliśmy odpocząć trochę od przygotowań do „Kliszy pamięci” – tłumaczy Tadeusz Wnuk, koordynator projektu „Lato w teatrze”. Przez weekend młodzież ma czas na przemyślenie tego, nad czym pracowano w minionym tygodniu. Po wolnej niedzieli w poniedziałek prace nad przedstawieniem, do którego premiery pozostał jedynie tydzień, zaczną się pełną parą.

Projekt „Lato w teatrze” jest zorganizowany przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współudziale miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cygańsko–orientalna uczta w Parku Zdrojowym

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Oliver 8-08-2009 17:10
Młodzież jest zdolna teatralnie - i owszem, ale Pan, który wykonuje powyższe zdjęcia ma także niezaprzeczalny talent od Boga w cykaniu fotosów.
~Mama Muminka 9-08-2009 5:57
Oli- dobrze mówisz!
~do ~Oliver 9-08-2009 6:54
Oj, ma niezaprzeczalny talent. Zobacz zdjęcia z pozostałych warsztatów "LWT 2009", a zwłaszcza tych, które odbyły się w Jeleniogórskim Centrum Kultury (przygotowania do przedstawienia "Histeryja").
~bla bla bla 9-08-2009 14:24
gdyby jeszcze zdjęcia w warsztatach nie przeszkadzały : )
~Oliver 9-08-2009 19:29
A dziękuję, chętnie zerknę i sobie zobaczę dobrą robotę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

Seans plenerowy z Janem Nowickim

PiS ujawnił listy kandydatów

Odbudują zbiorniki

Kto strzelał do konia?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
532
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%