MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

My nie gryziemy, czyli poznaj psi język – dzisiaj na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 kwietnia 2014, 10:59
Aktualizacja: 11:50
Autor: Organizator
Dzisiaj (11.04.) przed Ratuszem na Rynku w Jeleniej Górze stanęła wielka amerykańska ciężarówka marki Freightliner, należąca do Fundacji Ewy Naworol, która właśnie rozpoczęła kolejny sezon swojej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "My Nie Gryziemy" skierowanej do dzieci i młodzieży.

Do godziny 16.00 na pokładzie ciężarówki prowadzane będą otwarte i darmowe prelekcje edukacyjne dla dzieci - bezpieczeństwo obcowania ze zwierzętami i profilaktyka ataków i pogryzień przez psy.

Jak działa zwierzęcy instynkt? Jak czytać ich mowę ciała? Podczas prelekcji będzie można nauczyć się przewidywania zachowań i reakcji czworonogów dyktowanych ich kodem genetycznym i instynktem odziedziczonym po ich dziko żyjących przodkach a także poznać zasady unikania zagrożeń wynikających z
kontaktów ze zwierzętami oraz bezpieczne procedury zachowania się podczas ewentualnego ataku przez psa.

Oprócz mowy zwierząt, dzieci dowiedzą się o czynnikach wpływających na zdrowie i długie życie pupili, o potrzebie dobrego traktowani zwierząt, właściwej pielęgnacji i odpowiednim żywieniu a także o konieczności zachowania czystości podczas spacerów z psem.

Wszyscy słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zdrowia i behawiorystyki psów i kotów na przykładzie zaprzyjaźnionych zwierzaków. Na wszystkie dzieci, które wezmą udział w szkoleniach czekają kolorowe upominki.

- Na prelekcje zapraszamy zarówno tych, którzy są opiekunami czworonogów jak i tych, którzy w przyszłości chcieliby wychowywać zwierzaka i cieszyć się jego zdrowiem i radością – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zgon obok lokalu wyborczego

Jan Sopata na emeryturze

Przetarg na kolejną stację

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~pies na baby 11-04-2014 12:46
Jak pies się "łamie" na trawniku to znaczy, że go za chwilę zanieczyści. Czy taka pozycja czworonoga oznacza, że jego właściciel odwróci głowę w drugą stronę, a potem odejdzie z miejsca zdarzenia udając, że nic się nie stało? Czy dobrze odczytuję mowę ciała psa?
~Azorki 11-04-2014 16:20
Zgadzam się z wpisem pies na baby. Gdzie się człowiek nie obejrzy tam pełno tego na trawniku leży a czasami na drodze też. Proponuję dawać mandaty po 5 tysięcy za nie posprzątanie i będzie po problemie jeden zapłaci, drugi ,trzeci i czwarty już sprzątnie.
~xyz 11-04-2014 23:20
Drodzy zwolennicy sprzątania po psach! W naszym pięknym kraju, nie ma obowiązku sprzątania po czworonogach, jeżeli w pobliżu nie ma pojemników na zwierzęce odchody, to po pierwsze. Po drugie, chciałabym zobaczyć ile z was zawsze wyrzuca papierki do kosza na śmieci, zamiast na trawnik, ewentualnie w krzaki itp. Pragnę zauważyć, że to, co zostawi mój pies na trawniku, po deszczowym dniu "magicznie" zniknie, a śmieci wyrzucone gdzie popadnie same się nie posprzątają. Ponad to, po trawniku się NIE chodzi, więc w czym problem żeby psy się tam załatwiały? Proponuje zacząć chodzić chodnikiem i przestać na wszystko narzekać....
~xyz 12-04-2014 0:41
Dodam jeszcze, że sama też lubię się czasem skasztanić na trawniku, tak po prostu - z potrzeby bycia bliżej z naturą. I proszę nie patrzeć, że pisze z róznych IP - nie każdy przecież ma jeden komputer w domu, mie akurat stać.
~do ~`xyz 12-04-2014 9:02
Tak trzymaj tylko wylewają czary goryczy a sami srają gdzie popadnie czasami psy to sprzątają właśnie po nich,a sami ludzie robią syf .POZDRAWIAM CIEBIE
~psina 12-04-2014 9:15
Wszystkim przeszkadzają psie odchody. Należy je potraktować jako nawóz naturalny, wizualnie widok miernej wartości, ale ekologia na pewno. TOZ ddz.J.G. z czołową funkcja radej Ragiel i funkcja MPGK Sp.z o.o. z czołowym stanowiskiem kierowniczym E.Ragiel - VIP-y od zwierząt i ich zarazem funkcji fizjologicznych czyli g... winni zabezpieczyć poijemniki w mieście na precjoza od piesków. Miasto J.G. bedace właścicielem szaletów miejskich przy ul.Bankowej zabezpieczyli obsługę w/w "przybytku" poprzez dzierżawę "babci klozetowej", która to zabezpiecza papier "do twarzy" i mydełko FA.
~do xyz 12-04-2014 14:27
To nieładnie załatwiać się na trawniku, nie masz toalety? Może to ciebie, bezwstydnico, widziano kiedyś, jak sikałaś na środku alejki w pobliżu Biedronki, na skwerku? Wstyd!
~KTOŚ 12-04-2014 19:44
xyx postaw kloca na placu ratuszowym przy fontannie.
~ 13-04-2014 6:54
Poco wyprowadzac te pieski, niech sie zalatwia w mieszkaniu przy telewizorni
~Do KTOŚ 13-04-2014 13:22
Jak się już wymądrzasz to chociaż naucz się uważnie czytać wtedy posłucham Ciebie i kloc będzie na Ciebie czekał a póki co nie do właściwej osoby się zgłosiłeś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Mały Strażak dla jednostek OSP

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
575
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%