MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

My nie gryziemy, czyli poznaj psi język – dzisiaj na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 kwietnia 2014, 10:59
Aktualizacja: 11:50
Autor: Organizator
Dzisiaj (11.04.) przed Ratuszem na Rynku w Jeleniej Górze stanęła wielka amerykańska ciężarówka marki Freightliner, należąca do Fundacji Ewy Naworol, która właśnie rozpoczęła kolejny sezon swojej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "My Nie Gryziemy" skierowanej do dzieci i młodzieży.

Do godziny 16.00 na pokładzie ciężarówki prowadzane będą otwarte i darmowe prelekcje edukacyjne dla dzieci - bezpieczeństwo obcowania ze zwierzętami i profilaktyka ataków i pogryzień przez psy.

Jak działa zwierzęcy instynkt? Jak czytać ich mowę ciała? Podczas prelekcji będzie można nauczyć się przewidywania zachowań i reakcji czworonogów dyktowanych ich kodem genetycznym i instynktem odziedziczonym po ich dziko żyjących przodkach a także poznać zasady unikania zagrożeń wynikających z
kontaktów ze zwierzętami oraz bezpieczne procedury zachowania się podczas ewentualnego ataku przez psa.

Oprócz mowy zwierząt, dzieci dowiedzą się o czynnikach wpływających na zdrowie i długie życie pupili, o potrzebie dobrego traktowani zwierząt, właściwej pielęgnacji i odpowiednim żywieniu a także o konieczności zachowania czystości podczas spacerów z psem.

Wszyscy słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zdrowia i behawiorystyki psów i kotów na przykładzie zaprzyjaźnionych zwierzaków. Na wszystkie dzieci, które wezmą udział w szkoleniach czekają kolorowe upominki.

- Na prelekcje zapraszamy zarówno tych, którzy są opiekunami czworonogów jak i tych, którzy w przyszłości chcieliby wychowywać zwierzaka i cieszyć się jego zdrowiem i radością – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Stop marginalizacji średnich miast

Spór o edukację seksualną

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~pies na baby 11-04-2014 12:46
Jak pies się "łamie" na trawniku to znaczy, że go za chwilę zanieczyści. Czy taka pozycja czworonoga oznacza, że jego właściciel odwróci głowę w drugą stronę, a potem odejdzie z miejsca zdarzenia udając, że nic się nie stało? Czy dobrze odczytuję mowę ciała psa?
~Azorki 11-04-2014 16:20
Zgadzam się z wpisem pies na baby. Gdzie się człowiek nie obejrzy tam pełno tego na trawniku leży a czasami na drodze też. Proponuję dawać mandaty po 5 tysięcy za nie posprzątanie i będzie po problemie jeden zapłaci, drugi ,trzeci i czwarty już sprzątnie.
~xyz 11-04-2014 23:20
Drodzy zwolennicy sprzątania po psach! W naszym pięknym kraju, nie ma obowiązku sprzątania po czworonogach, jeżeli w pobliżu nie ma pojemników na zwierzęce odchody, to po pierwsze. Po drugie, chciałabym zobaczyć ile z was zawsze wyrzuca papierki do kosza na śmieci, zamiast na trawnik, ewentualnie w krzaki itp. Pragnę zauważyć, że to, co zostawi mój pies na trawniku, po deszczowym dniu "magicznie" zniknie, a śmieci wyrzucone gdzie popadnie same się nie posprzątają. Ponad to, po trawniku się NIE chodzi, więc w czym problem żeby psy się tam załatwiały? Proponuje zacząć chodzić chodnikiem i przestać na wszystko narzekać....
~xyz 12-04-2014 0:41
Dodam jeszcze, że sama też lubię się czasem skasztanić na trawniku, tak po prostu - z potrzeby bycia bliżej z naturą. I proszę nie patrzeć, że pisze z róznych IP - nie każdy przecież ma jeden komputer w domu, mie akurat stać.
~do ~`xyz 12-04-2014 9:02
Tak trzymaj tylko wylewają czary goryczy a sami srają gdzie popadnie czasami psy to sprzątają właśnie po nich,a sami ludzie robią syf .POZDRAWIAM CIEBIE
~psina 12-04-2014 9:15
Wszystkim przeszkadzają psie odchody. Należy je potraktować jako nawóz naturalny, wizualnie widok miernej wartości, ale ekologia na pewno. TOZ ddz.J.G. z czołową funkcja radej Ragiel i funkcja MPGK Sp.z o.o. z czołowym stanowiskiem kierowniczym E.Ragiel - VIP-y od zwierząt i ich zarazem funkcji fizjologicznych czyli g... winni zabezpieczyć poijemniki w mieście na precjoza od piesków. Miasto J.G. bedace właścicielem szaletów miejskich przy ul.Bankowej zabezpieczyli obsługę w/w "przybytku" poprzez dzierżawę "babci klozetowej", która to zabezpiecza papier "do twarzy" i mydełko FA.
~do xyz 12-04-2014 14:27
To nieładnie załatwiać się na trawniku, nie masz toalety? Może to ciebie, bezwstydnico, widziano kiedyś, jak sikałaś na środku alejki w pobliżu Biedronki, na skwerku? Wstyd!
~KTOŚ 12-04-2014 19:44
xyx postaw kloca na placu ratuszowym przy fontannie.
~ 13-04-2014 6:54
Poco wyprowadzac te pieski, niech sie zalatwia w mieszkaniu przy telewizorni
~Do KTOŚ 13-04-2014 13:22
Jak się już wymądrzasz to chociaż naucz się uważnie czytać wtedy posłucham Ciebie i kloc będzie na Ciebie czekał a póki co nie do właściwej osoby się zgłosiłeś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wirtuozi jazzu

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Święto województwa  

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%