MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

My mieliśmy łatwiej – mówią policyjni emeryci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 25 czerwca 2008, 16:45
Aktualizacja: 16:47
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Choć są już na emeryturze, nie zapominają o swojej służbie i młodszych kolegach. Mowa o byłych funkcjonariuszach policji, których w środę przyjął w ratuszu i wyróżnił prezydent Marek Obrębalski. Eks mundurowi współczują swoim następcom trudniejszych czasów.

Szef miasta podziękował przedstawicielom Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych za ich niesłabnącą aktywność. Każdy z zaproszonych dostał pamiątkowy album, monetę dukata o nominale cztery jelenie oraz Kroniki Jeleniogórskie Herbsta.

Stowarzyszenie jest wprawdzie zarejestrowane we Wrocławiu, ale w Jeleniej Górze działa bardzo aktywnie. – Skupiamy w naszych szeregach 1160 członków (w Jeleniej Górze 280) – powiedział nam Zygmunt Dziewicki, wiceprezes zarządu wojewódzkiego stowarzyszenia. Są wśród nich także byli funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Pożarnej. W marcu minęło 10 lat od chwili powołania organizacji w Jeleniej Górze.

– Mamy bardzo bliski kontakt z czynnymi funkcjonariuszami i związkiem zawodowym policjantów. Organizujemy wiele imprez integracyjnych, na co nie było czasu podczas służby. Choćby po to, aby nie zapomnieć naszych twarzy i przygód – usłyszeliśmy.

Obecni policjanci mogą wiele się od swoich starszych kolegów nauczyć, ale ci z kolei pilnowali porządku w zupełnie innych czasach. – Zmienił się charakter przestępczości. Czyny, których w przeszłości nie notowaliśmy, teraz się nasilają. Gatunkowo są bardzo poważne. Współczujemy naszym kolegom pełniącym teraz służbę, bo warunki dla nich są zdecydowanie trudniejsze i bardziej niebezpieczne. Wspieramy ich moralnie, bo fizycznie już trudniej. Jesteśmy wszyscy w podeszłym wieku – skonkludował nasz rozmówca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Identyfikacja wizualna

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Qad 25-06-2008 20:12
No i pieniądze nie te. Kiedyś Policjant za wypłate mógł sobie na coś niecos pozwolić teraz niektórzy na budowie potrafią zarobić ponad 3000 zł. a Policjant na ulicy z dodatkami ma 2500 zł.
~Czepialski 25-06-2008 20:51
<i> dziękuję za wykład </i>
~do Qad 26-06-2008 8:49
chłopie idź na jakąś budowę i zapytaj ile zarabiają ludzie i nie pisz głupot mają od 7 do 9 zł na godzinę pracują po 10 i więcej godzin dziennie nieraz w soboty i nie idą na emeryturę po 15 latach pracy jak policjanci nie wiem dlaczego każdy zawsze pisze albo mówi ze na budowie to mają tyle dlaczego nikt nie napisze że lekarz zarabia 10 tysięcy a policjant 2,5
~po-prawka 26-06-2008 19:52
eksmundurowi jak już ( pisane razem ), chociaż mam wątpliwości - mundurowi po przejściu w stan spoczynku nie tracą stopnia czyli prawa do noszenia munduru

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Policjanci też pomagali

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Dla turystów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%