MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Muzykowanie w świątyni i w pałacu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 października 2010, 9:06
Aktualizacja: 9:06
Autor: Agrafka
W nadchodzący weekend (23 i 24 października) o godzinie 19.00 odbędą się koncerty w ramach festiwalu „Muzykalia Staniszowskie”. Organizatorami są Fundacja Forum Staniszów, Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Staniszowie oraz Hotel Pałac Staniszów.

Orkiestra Kameralna oraz Chór Akademii Sztuki w Szczecinie wykonają koncerty, które będzie można wysłuchać w sobotę w Sali Balowej Pałacu Staniszów oraz w niedzielę w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Staniszowie. Wstęp wynosi 10 zł.

W sobotę Orkiestra Kameralna Akademii Sztuki w Szczecinie, grająca pod batutą Barbary Halec wykona: Sonatę na trąbkę i orkiestrę smyczkową Henrego Purcell’a, (solo na trąbce zagra Dawid Głogowski), Canzona di barocco Henryka Czyża, „Concertino Pastorale” Johna Ireland’a, oraz Koncert na marimbę i orkiestrę smyczkową Emmanuela Sejourne’a, (solo na marimbie Dominika Sobkowiak).

W niedzielę – prócz wspomnianego repertuaru – zabrzmi „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Wykonawcy: Marta Panfil – mezzosopran, Kornel Maciejowski – tenor, Marcin Miller Baryton. Utwory wykonają Orkiestra Kameralna oraz Chór Akademii Sztuki w Szczecinie.

Jak podają organizatorzy, Chór Akademii Sztuki w Szczecinie prowadzi działalność w ramach zajęć dydaktycznych uczelni. Od momentu, gdy otwarta została Szczecińska Filia Akademii Muzycznej w Poznaniu w 1980 r., zespół występował w ramach koncertów dyplomowych studentów szczecińskiej uczelni.

Gdy w 1988 r. otwarto studia dzienne a liczba studentów wzrosła, chór zaczął się dynamicznie rozwijać, poszerzyła się jego działalność koncertowa. Zespół w swym repertuarze posiada różnorodne dzieła wokalne i wokalno - instrumentalne. Wielokrotnie koncertował na terenie Polski i Niemiec. Od września 2010 r. utworzono dodatkowo chór kameralny, który również działa w ramach nowej wyższej uczelni artystycznej: Akademii Sztuki w Szczecinie. Zespół pracuje pod kierunkiem dr Barbary Halec, absolwentki klasy dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie.

Orkiestra kameralna Akademii Sztuki w Szczecinie również prowadzi działalność w ramach zajęć dydaktycznych uczelni. Koncertuje na szczecińskich scenach kameralnych z różnorodnym repertuarem: począwszy od muzyki baroku, na kompozycjach współczesnych kończąc. Zespół pracował pod kierunkiem: prof. Ryszarda Handke oraz Zygmunta Rycherta. Obecnie orkiestrę prowadzi Jacek Kraszewski.

Celem „Muzykaliów Staniszowskich” jest promocja artystów związanych z regionem Karkonoszy oraz rewitalizacja poprzez muzykę zabytków Kotliny Jeleniogórskiej. Projekt realizowany jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Gminy Podgórzyn.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Silesia Sonans: Dzień trzeci

Trwa "Davos" w Karpaczu

Trwa "Park sztuki"

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Silesia Sonans – start  

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
600
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%