MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Muzyka w gotyckiej przestrzeni światła

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 września 2012, 8:34
Aktualizacja: 8:39
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
Audiowizualny performance Strofy/Frazy, który miał miejsce wczoraj (13.09) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” to kolejna, wyjątkowa propozycja w ramach Festiwalu Muzyki Teatralnej, organizowanego przez Teatr Cinema
Strofy/Frazy. Inspiracją dla tego niezwykłego projektu były dźwięki, rozchodzące się w gdańskich kościołach gotyckich – stukot kroków, tajemnicze szelesty, zagadkowe odgłosy, muzyka przechodząca od harmonii w dysonans.

– Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która silnie nawiązuje do muzyki. Najpierw powstały dźwięki, a dopiero potem staraliśmy się umieścić je w wirtualnej przestrzeni światła, która potrafiłaby oddać w pełni przestrzeń dźwiękową – wyjaśnia Ula Milanowska, która wraz z Sylwestrem Łuczakiem zadbała o oprawę wizualną i przestrzenną scenografię do muzyki Michała Jacaszka.

Twórcy projektu dodają, że zależało im, aby ukazać efekt rozchodzenia się światła w kościołach gotyckich. – Dźwiękiem i trójwymiarowym obrazem pokazujemy jak się wydobywa, jak rozprasza i w jak niezwykły sposób odbija się w przestrzeni – dodaje Sylwester Łuczak.

Strofy/Frazy to integracja muzyki z obrazem i światłem, to wyjątkowy spektakl, w którym wszystkie poszczególne elementy stanowią jednolitą strukturę i przenikają się nawzajem. Światło buduje tu nastrój – wzmacnia i podkreśla dźwięki, tworząc jednocześnie plastyczną przestrzeń, która przenosi odbiorców w wirtualny świat wypełniony tajemniczą muzyką z gotyckich kościołów.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Kiedy zniknie ten wykop?

Drogi do remontu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jjjjjaaaaaaa 14-09-2012 11:25
Spotkanie Zmieleni.pl w Jeleniej Górze! Godzina 18:00 Miejsce - Orient Express (ul. 1 Maja 77, 58-500 Jelenia Góra) Spotkanie Zmieleni.pl w Jeleniej Górze! Godzina 18:00 Miejsce - Orient Express (ul. 1 Maja 77, 58-500 Jelenia Góra) Spotkanie Zmieleni.pl w Jeleniej Górze! Godzina 18:00 Miejsce - Orient Express (ul. 1 Maja 77, 58-500 Jelenia Góra)
~Brawo! 14-09-2012 13:10
Przepiękne zdjęcia. Byłem i jestem zachwycony, spektaklem. Światło, dźwięk cała otoczka coś pięknego i zjawiskowego.
~fiki 14-09-2012 21:49
popieram zmielonych.....nie dajmy się jak barany zapędzić spowrotem do zagrody...... NIE DAJMY SIĘ JAK BARANY ZAPĘDZIĆ SPOWROTEM DO ZAGRODY precz z komuną....
~lulka 14-09-2012 22:51
Dla czego muflon tak słabo to wszystko reklamuje,plakaty przed nim wiszą zawsze stare, a szkoda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Roboty na Dworcowej

Strategia rozwoju

70 drzewek na jubileusz

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%