MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Muzyka to ich sposób na życie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 maja 2014, 8:14
Aktualizacja: Niedziela, 18 maja 2014, 8:11
Autor: Angela/ Ernest Grzeszczakowski
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Dobrze zapowiadający się młodzi muzycy: Tomasz Taf i Konrad Boznański coraz częściej pojawiają się na lokalnej scenie i podbijają serca publiczności. Ostatnio można było ich usłyszeć w muszli koncertowej w jeleniogórskim Parku Zdrojowym podczas "Wiosny Cieplickiej". Co dwa tygodnie, w piątki o 19.00, występują również w ''Czekoladziarni'' na jeleniogórskim Podwalu. Następny koncert 23. maja.

Młodzi muzycy grają na wielu koncertach organizowanych m.in. przez Przystań Twórczą. Podczas ostatniego koncertu w ich wykonaniu można było usłyszeć takie utwory, jak : ''Jamaica'' i ''Soldat'' 5Nizzy oraz ''Babę zesłał Bóg'' Renaty Przemyk.

Tomasz Taf ma 18 lat i jest uczniem Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Wykonuje utwory napisane przez siebie. Należy do zespołu Tomasza Gadziny „Finezja"(w szkole muzycznej). Jak mówi, muzyka jest dla niego ucieczką od rzeczywistości, a utwory opisują jego emocje. O sobie mówi tak: marzyciel to dobry przymiotnik określający moje nastawienie do życia, ale pewne jest, że o marzenia trzeba walczyć, nie czekać aż same przyjdą. Poza muzyką pasjonuje się fotografią i filmem. Ciężko pracuje, żeby osiągnąć sukces. - Po dwóch latach ćwiczeń nauczyłem się śpiewać, a grę na gitarze praktykuję jako samouk od sześciu lat. Do wszystkiego doszedłem własnymi siłami i dalej chcę rozwijać się w tym kierunku - mówi Tomasz Taf.

Podobne podejście do życia ma Konrad Boznański, który poza muzyką pasjonuje się aktorstwem. Interesuje się również mangą i anime, potrafi piec ciasta i gotować. Konrad wielokrotnie zdobywał nagrody na festiwalach wokalnych i teatralnych. Obecnie zaczyna żyć na własną rękę, wynajmując mieszkanie. - Nic samo z siebie tak po prostu nie przyjdzie. Musisz poświęcić wiele godzin, żebyś mógł zobaczyć efekty pracy - mówi Konrad Boznański.

Dzięki ciężkiej pracy, począwszy od gry w szkolnej bibliotece, kończąc na występowaniu przed mieszkańcami Jeleniej Góry, cieszą się oni z wielu doświadczeń nabytych po drodze. Efekty ich pracy warto ocenić samemu. W przyszły piątek, o godz. 19.00 w Czekoladziarni…

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~brawo brawo! 17-05-2014 9:00
Zazdroszczę utalentowanym muzykom. Młode chłopaki, a już tyle potrafią.
~alojama 17-05-2014 13:56
Ja tam im nie zazdroszcze :-)
~inny temat 17-05-2014 14:57
o gowinach,bzdurach .ilekamer jest w Jeleniej, a o nocy muzeów napiszecie po fakcie czyli jutro albo wcale
~le1k 17-05-2014 16:19
przecierz zawsze pisza po fakcie
~deadbeat 18-05-2014 15:03
No Kondziu, brawo. "potrafi piec ciasta i gotować" - to mnie przekonało, masz mnie. XD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Co z dużą ilością nakrętek?

Mercedesem rozbił kilka aut

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
40
Tak
43%
Nie
53%
Nie wiem
5%