MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Muzyka retro w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 lipca 2019, 15:54
Aktualizacja: Wtorek, 9 lipca 2019, 15:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (7.07) w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego wystartowały Letnie Koncerty Promenadowe, organizowane przez Zdrojowy Teatr Animacji. Dopisała pogoda, zespół i publiczność, która licznie zgromadziła się w cieplickim parku.

Zespół występuje w składzie: Ewelina Gorayska (wokal), Katarzyna Anna Jiruska (saksofon, wokal), Krzysztof Przyborowski (saksofon, klarnet), Andrzej Kolasiński (gitara), Paweł Ludwiczak (gitara basowa), Janisław Hiller (pianino) i Radek "Głowa" Przybylski (perkusja).

Jak podkreśla liderka zespołu, Retrofonik to nie projekt, tylko muzyczne show, które powstało ze słabości do jazzu, swingu i dixieland, jak i z zamiłowania do czasów, w których powstawały i tryumfy święciły te nurty muzyczne.

Z muzyką nierozłączne były wtedy spotkania towarzyskie i taniec. Ludzie chcieli być ze sobą, rozmawiać, słuchać wspólnie piosenek, bawić się przy nich tłumnie. Piękna epoka, tak odmienna od dzisiejszego pędu i pogoni za nieuchwytnymi króliczkami samolubnych marzeń. Epoka, która nas ujęła, za którą... nam tęskno - opisuje na facebook'owej stronie zespołu Ewelina Gorayska. - Wiem, że w tej nostalgicznej tęsknocie nie jesteśmy sami, dlatego na naszych koncertach pragniemy, choć na chwilę, wprowadzić Państwa w inny świat, tamten świat, który przeminął, ale nadal tkwi w nas głęboko. Dlaczego mówimy "show"? Bo oprócz muzyki to też odpowiednia sceneria w stylu retro oraz stroje. To wszystko czym chcemy wiernie oddać klimat minionej epoki. Pomysł pojawił się dwa lata temu na wydarzeniu kulturalnym "Retro moda". Zauważyłam wtedy, że istnieją ludzie jak my, zakochani w duchu początku XX wieku. Byłam pewna, że przypomnienie, uratowanie od niepamięci muzyki i nastroju tamtych lat, jest potrzebne - dodała wokalistka Retrofonik.

Był to pierwszy z wakacyjnego cyklu Letni Koncert Promenadowy. Już w najbliższą niedzielę (14.07), o godz. 16:00 koncert zespołu Nivel - będzie folk, tango i jazz.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Obrazy pędzlem pisane w ODK

Kowarskie wspomnienia

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Gosc 8-07-2019 18:36
Super
~DJ 8-07-2019 19:54
No gwiazdy że szczena opada.80 tysięczne miasto a atrakcje na miarę dożynek w Kopidołach Średnich.
~zwykla_baba 8-07-2019 20:02
Zorganizuj coś lepszego. Udzielamy Ci pełnomocnictwa w europejskim zakresie 😘
~DJ 8-07-2019 20:32
do: ~zwykla_baba (20:02)
Nie do mnie babo z tymi pretensjami,winnych szukaj w ratuszu.
~Alfreda Rękowska 8-07-2019 23:15
Nareszcie wysoki poziom muzyki jako alternatywa względem pojawiających się jak dotąd infantylnych form i ich wykonawców Fantastyczna sekcja swingująca wzbudziła podziw licznie zebranej publiczności. Chciałoby się słuchać i słuchać bez końca. Prosimy bardzo--- koncertujcie na różnych scenach i pokazujcie ten kunszt muzyczny, bo tego brakuje wśród prezentujących się zespołów.
~ 9-07-2019 14:09
Trochę za dużo młodzieży
~BS 11-07-2019 20:25
"dlaczego mówimy "show"?,a to dlatego,że zapomnieliśmy co znaczy ten wyraz po polsku.Ten wyraz znaczy przedstawienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kariera operowa Agnieszki Rehlis nabiera tempa

BWA: warsztaty z ilustracji – od środy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Będzie o „Kuchni Ducha Gór” w Muzeum Karkonoskim

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%