MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzyka przyszłości jest wszędzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 czerwca 2018, 10:15
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2018, 8:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatni w tym sezonie Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Przez 9 miesięcy Molto i Meno podróżowały w przeszłość w poszukiwaniu muzyki, a w ostatnim spotkaniu z dziećmi i ich rodzinami, udały się w przyszłość, aby sprawdzić jak może brzmieć muzyka np. za 100 lat.

Zgodnie z zapowiedzią, Molto (Agnieszka Gierus) i Meno (Dominika Łukasiewcz) zabrały uczestników niedzielnego poranka do przyszłości. Tam pojawili się panowie z Repercussion Percussion Group, którzy wywoływali zachwyt wśród widowni. Muzycy udowodnili, że muzyka może być wszędzie – grali na sprzęcie biurowym, piłkami do koszykówki, na własnych ciałach czy z użyciem naczyń kuchennych.

Muzyczna podróż w czasie by się nie udała, gdyby nie wsparcie dzieci. Tym razem była to grupa Smerfów z Niepublicznego Przedszkola Król Maciuś w Jeleniej Górze. Wspólnymi staraniami bohaterowie koncertu wrócili do czasów teraźniejszych, odtańczyli papayę i z uśmiechami na twarzy pożegnali się z Molto i Meno, bowiem przed nami przerwa wakacyjna, a już od września nowa odsłona przygód w filharmonii.

Będzie to powrót do zabawy z Rytmem i Melodią, które będą podążać tropem muzyki etnicznej. Warto zaznaczyć, że od przyszłego sezonu do wyboru będzie godzina 10:30 i 12:30, a karnety już można nabywać w kasie filharmonii.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie ze Smarzowskim

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Karkonosze bardziej.... w MDK Muflon  

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

W setne urodziny Tomaszewskiego

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%