MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Muzyką przełamali granice

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 22 listopada 2008, 8:55
Aktualizacja: 8:57
Autor: rylit
Fot. rylit
„Trzy granice – cztery państwa” to tytuł koncertu utalentowanej młodzieży z Czech, Niemiec, Ukrainy i Polski, która miała okazję popisać się swoimi umiejętnościami w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach.

W piątkowy wieczór słychać było tam aż cztery języki. Jeżeli to mogło przeszkadzać w porozumieniu się werbalnie, to na pewno nie przeszkodziło to we wspólnym koncercie utalentowanej młodzieży ze wspomnianych czterech krajów.

W koncercie wystąpiła młodzież na co dzień ucząca się w szkołach muzycznych w poszczególnych krajach. Muzyka połączyła młodzież dosłownie, bo niektóre z zaprezentowanych utworów zabrzmiały w międzynarodowym wykonaniu.

Repertuar koncertu to utwory znanych kompozytorów dostosowane do instrumentów i wieku młodych artystów. Najmłodszym trzeba było podkładać podpórki najstarsi są już słuchaczami wyższych szkół muzycznych.
Właśnie ci ostatni, Zespół Wyższej Szkoły Muzycznej w Charkowie, wzbudzili szczególny aplauz wśród publiczności.

Zespół w ludowych strojach ukraińskich, przy wykorzystaniu ludowych instrumentów dał koncert ukraińskich pieśni i utworów, którymi porwał widownię, złożoną głownie z uczniów szkół muzycznych ich nauczycieli, opiekunów i kolegów. Oczywiście nie zabrakło mieszkańców Jeleniej Góry i kuracjuszy. Koncert zakończył się wspólnym finałem, gdzie nie zabrało podziękowań, życzeń i uścisków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

40 lat pracy S. Firszta

Żłobek z wyróżnieniem

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 22-11-2008 16:34
Świetnie komponują się rekwizyty z "Porwania kaczątek" z grającą młodzieżą :o), zwłaszcza miś i grający na mandolinie, czy bandurzyści ;-) a pan w pierwszym rzędzie brzydko siedzi ;-PPP Fajne zdjęcia!
~ 22-11-2008 19:29
A pani z dziećmi w pierwszym rzędzie też nie lepsza od siedzącego swobodnie pana. Co się czepia ktoś pana, który siedzi sobie z wyciągniętymi swobodnie nogami? Czy w tym teatrze trzeba siedzieć na baczność? A dwie panie w trzecim rzędzie i jedna troche dalej siedza w czapkach zimowych. Czy tam było tak zimno? Może by tak zdejmowały te czapki, bo jak w nich są, to sprawiaja wrażenie jakby za chwilę miały wyjść z teatru w trakcie koncertu. *Fajne zdjęcia. Najlepsze te, które pokazuja publiczność.
~_ojdiridirachciach___ 22-11-2008 20:05
Korea Północna też nadawała muzykę patriotyczną z megafonów ustawionych wzdłuż granicy z Koreą Południową i ...właśnie oni tak samo chcieli "przełamać granicę" ! ;)
~Sabath 22-11-2008 22:36
publiczność to występ kabaretu dla występujących
~Sabath 22-11-2008 22:36
nie wiedziałem że z dwóch stron też mogą być występy
~Tee 22-11-2008 23:30
Post z 19:29 jest moim postem, przez nieuwagę nie ma tam mojego nicka. Tee
~Balit 23-11-2008 10:27
Do wszystkich malkontentów pod tym fotoreportażem! Nie potraficie nic innego tylko narzekać, a nie chce wam się ruszyć tyłka z przed komputerów. Skoro tutaj jesteście to znaczy,że wiedzieliście z zapowiedzi o tej imprezie. Siedzicie i klepiecie tylko w te klawisze przez cały dzień czepiając się byle czego. dla zasady. Gdybście tam byli to wiedzielibyście ile znaczył taki występ dla tych dzieciaków. Ddobrze, że miasto daje tyle ile może tym młodym ludziom. Do ~Tee- nie wiem czy jest aż taki wielki powód aby podpisywać się pod postem z 19:20, którego wcześniej nie podpisałeś. Czepiasz się wszystkiego. Gdyby nie było zdjęć publiczności to napisałbyś, że nie wiadomo czy ktoś był, jak są to czepiasz się czapek. Ty na pewno chodzisz wszędzie w kapturze. Generalnie jesteście jak Maruda ze Smerfów. Na-ra
~Tee 23-11-2008 12:52
Nie czepiam się samego koncertu. Bardzo dobrze, że był zorganizowany i oby więcej takich jak ten. I cieszę się, że są w ogóle organizowane takie koncerty. To dobrze rokuje na przyszłość. PS. Na koncertach ściągam kaptur. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Odkrycia w kościele

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wybiorą sołtysa

Pustostan po premierze

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
94
Tak
37%
Nie
53%
Nie wiem
10%