MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzyka na wodzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 18:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W piątek muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry zagrają koncert na... basenie w Polkowicach. Nie włożą jednak strojów kąpielowych.

– Po raz pierwszy w swojej 25-letniej pracy będę dyrygował w takim miejscu. Traktuję to jako zawodowe wyzwanie – mówi Jerzy Swoboda, dyrygent Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej.

Jeszcze w żadnym parku wodnym w Polsce nie występowała tak duża formacja. Przy basenach ustawiliśmy scenę, na której w piątek zagra aż siedemdziesięciu muzyków Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Zarówno oni, jak też dwoje solistów, założą stroje wieczorowe.

W programie są standardy latynoskie i południowoamerykańskie, ale też takie utwory jak fragment z opery „Carmen” Georges’a Bizeta. Usłyszymy też „Besame mucho”, suitę z „West Side Story”, „Time to say goodbye”. Ale czy wszystkie utwory uda się zagrać bez fałszu?

Gdyby nie specjalne przygotowanie sali, rzeczywiście nie zagralibyśmy czysto. Otóż pod wpływem wilgoci instrumenty mogłyby się rozstroić, dlatego zażądałem wywietrzenia sali i obniżenia temperatury i wilgotności – dodaje dyrygent.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festyn z okazji Dnia Dziecka na Zabobrzu  

Basen od soboty!

Sportowa uroczystość

Zderzenie motocykla z volvo w Cieplicach

Zlot Zabytkowych Mercedesów 2019  

Chcą nadać nazwy czterem rondom

Trawnik to nie parking

Zmarł hrabia Fryderyk Schaffgotsch

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
811
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%