MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzyka na wodzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 18:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W piątek muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry zagrają koncert na... basenie w Polkowicach. Nie włożą jednak strojów kąpielowych.

– Po raz pierwszy w swojej 25-letniej pracy będę dyrygował w takim miejscu. Traktuję to jako zawodowe wyzwanie – mówi Jerzy Swoboda, dyrygent Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej.

Jeszcze w żadnym parku wodnym w Polsce nie występowała tak duża formacja. Przy basenach ustawiliśmy scenę, na której w piątek zagra aż siedemdziesięciu muzyków Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Zarówno oni, jak też dwoje solistów, założą stroje wieczorowe.

W programie są standardy latynoskie i południowoamerykańskie, ale też takie utwory jak fragment z opery „Carmen” Georges’a Bizeta. Usłyszymy też „Besame mucho”, suitę z „West Side Story”, „Time to say goodbye”. Ale czy wszystkie utwory uda się zagrać bez fałszu?

Gdyby nie specjalne przygotowanie sali, rzeczywiście nie zagralibyśmy czysto. Otóż pod wpływem wilgoci instrumenty mogłyby się rozstroić, dlatego zażądałem wywietrzenia sali i obniżenia temperatury i wilgotności – dodaje dyrygent.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kończy się referendum strajkowe

Wyścigi wraków nadal bardzo popularne

Większość wniosków do poprawki

Na poranku działo się!

Wszyscy za strajkiem

Jeszcze o zarzutach dla prezesa DIOZ

Wyrok dla oszustów

Zmiany w PKW  

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
177
Tak
55%
Jest dobrze, jak jest
16%
Nie
27%
Nie mam zdania
2%