MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Muzyka na wodzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 18:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W piątek muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry zagrają koncert na... basenie w Polkowicach. Nie włożą jednak strojów kąpielowych.

– Po raz pierwszy w swojej 25-letniej pracy będę dyrygował w takim miejscu. Traktuję to jako zawodowe wyzwanie – mówi Jerzy Swoboda, dyrygent Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej.

Jeszcze w żadnym parku wodnym w Polsce nie występowała tak duża formacja. Przy basenach ustawiliśmy scenę, na której w piątek zagra aż siedemdziesięciu muzyków Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Zarówno oni, jak też dwoje solistów, założą stroje wieczorowe.

W programie są standardy latynoskie i południowoamerykańskie, ale też takie utwory jak fragment z opery „Carmen” Georges’a Bizeta. Usłyszymy też „Besame mucho”, suitę z „West Side Story”, „Time to say goodbye”. Ale czy wszystkie utwory uda się zagrać bez fałszu?

Gdyby nie specjalne przygotowanie sali, rzeczywiście nie zagralibyśmy czysto. Otóż pod wpływem wilgoci instrumenty mogłyby się rozstroić, dlatego zażądałem wywietrzenia sali i obniżenia temperatury i wilgotności – dodaje dyrygent.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Parking na... przejściu

Karambol na DK nr 30

Jak zagospodarować przestrzeń – warsztaty

Odpust na Śnieżce

Klasyki zjechały do Kowar

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
581
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%