MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzyka na wodzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 18:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W piątek muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry zagrają koncert na... basenie w Polkowicach. Nie włożą jednak strojów kąpielowych.

– Po raz pierwszy w swojej 25-letniej pracy będę dyrygował w takim miejscu. Traktuję to jako zawodowe wyzwanie – mówi Jerzy Swoboda, dyrygent Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej.

Jeszcze w żadnym parku wodnym w Polsce nie występowała tak duża formacja. Przy basenach ustawiliśmy scenę, na której w piątek zagra aż siedemdziesięciu muzyków Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Zarówno oni, jak też dwoje solistów, założą stroje wieczorowe.

W programie są standardy latynoskie i południowoamerykańskie, ale też takie utwory jak fragment z opery „Carmen” Georges’a Bizeta. Usłyszymy też „Besame mucho”, suitę z „West Side Story”, „Time to say goodbye”. Ale czy wszystkie utwory uda się zagrać bez fałszu?

Gdyby nie specjalne przygotowanie sali, rzeczywiście nie zagralibyśmy czysto. Otóż pod wpływem wilgoci instrumenty mogłyby się rozstroić, dlatego zażądałem wywietrzenia sali i obniżenia temperatury i wilgotności – dodaje dyrygent.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Pościg na Zabobrzu

Nowy dyrektor WORD

Orszak Trzech Króli

Spalał odpady

Smog w Sobieszowie

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Drożej na Chojnik

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
155
Tak
18%
Nie
75%
Nie wiem
6%