MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Muzyka na metry, czyli oswajanie z filharmonią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 października 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: rylit
Fot. rylit
Z rozpoczęciem nowego sezonu Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze wraca do cyklu niedzielnych poranków muzycznych dla najmłodszych mających za zadanie zaprzyjaźnić dziewczęta i chłopców z muzyką klasyczną, salą koncertową i instrumentami.

Premiera poranków miała miejsce wczoraj w dużej sali Filharmonii Dolnośląskiej. Na widowni zasiadły dzieci, którym towarzyszyli rodzice. Wielu z małych melomanów było już na porankach. Ci, którzy udali się tam po raz pierwszy, nie ukrywali emocji. Widać było strach i łzy, a pociechy mocno trzymały się swoich najbliższych.
Wszystkie jednak uspokoiły się kiedy zaczął się koncert – spektakl.

Tytuł tego przedstawienia to „Muzyka na metry”, a wystąpił w nim Kwintet Dęty Filharmonii Dolnośląskiej z towarzyszeniem aktorek, między innymi, Honoraty Magdeczko-Capote. Zadbano o to, aby ze sceny nie wiało nudą. Przygotowano wiele scenek związanych z instrumentami.

Dlaczego muzyka na metry? Każdy z instrumentów dętych blaszanych, na których grali muzycy, skonstruowany jest z długiej tuby blaszanej o rożnych długościach, zwiniętej na różne sposoby, zaopatrzony jest w różnego rodzaju klapki, przyciski ustniki. Dzieci bawiąc się uczyły się ich nazw, zgadywały jaki długi byłby instrument po rozwinięciu.

Widowisko ilustrowane było krótkimi i zabawnymi utworami na każdy z instrumentów. Na wspólnej zabawie edukacyjnej i koncertowaniu minął pierwszy z muzycznych niedzielnych poranków. Dzieci wychodziły zadowolone z sali koncertowej, otrzymując na pożegnanie lizaka.

Następny poranek pod tytułem „Szaleństwa Pani Muzyki” odbędzie się w niedzielę, 8 listopada godzinie 10:30. Zainteresowanych rodziców filharmonia prosi o kupowanie wcześniej biletów aby nie opóźniać godziny rozpoczęcia spektaklu. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Pożegnanie starszaków

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Janusz 6-10-2009 15:01
Byliśmy na tym poranku muzycznym. Wspaniała zabawa połączona z edukacją muzyczną, w tle mierzące centymetrami wszystko, od instrumentów począwszy, do krzeseł, a nawet stóp widzów z pierwszych rzędów wspaniała Honorata Magdeczko Capote i niezrównana Asia Moryc wywoływały co chwilę salwy śmiechu, nie tylko u najmłodszych. Wrażenie zrobiło wejście króla przy fanfarach i z odpowiednia oprawą, należną majestatowi. Pod koniec koncertu duża grupa dzieci utworzyła na scenie taneczny korowód i od razu widać było, kto jest na tym spotkaniu najważniejszy - oczywiście dzieci. Piękna inicjatywa towarzysząca nam już od lat, dziękujemy za tak profesjonalną promocję muzyki przez duże M skierowaną do najtrudniejszej, wymagającej grupy odbiorców. Będziemy systematycznie uczestniczyć w porankach muzycznych w naszej Filharmonii.
~ 27-11-2009 12:58
super zabawa i nie tylko dla dzieci... gratuluje muzykom...iprowadzącym...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

Nowa rektor w KPSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2135
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%