MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzyczny powrót w progi „Żeroma”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 czerwca 2015, 10:05
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2015, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze słynie z uzdolnionych uczniów, którzy potrafią godzić naukę z pasją. Takim absolwentem popularnego „Żeroma” jest m.in. Jakub Walicki, który obrał muzyczną ścieżkę swojego rozwoju i studiuje obecnie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W niedzielę (14.06) wrócił do szkoły znajdującej się przy ul. Kochanowskiego, by wraz z przyjaciółmi umilić czas jeleniogórzanom.

Wraz z Jakubem Walickim w auli szkolnej „Żeroma” zagrali studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: Aleksandra Popiołek, Jakub Małycha (dyplomant AM) oraz gościnnie uczeń I LO w Jeleniej Górze Wincenty Krawczyk. Muzyka rozbrzmiewająca z gitary klasycznej oraz fortepianu wprawiała przybyłych gości w melancholijny nastrój, a przekrój prezentowanych utworów obejmował epoki od renesansu po współczesność, a więc: Dowland, Bach, Mozart, Albeniz, Piazzolla, Pujol, Ponce, czy Dyens.

Jestem bardzo dumna. To ogromna przyjemność widzieć, że absolwenci nie tylko realizują się naukowo, ale rozwijają swoje pasje i zdolności artystyczne, a nasza szkoła nie jest ukierunkowana tylko na jeden typ ucznia i daje możliwość rozwoju osobom o różnych talentach – powiedziała dyrektor ZSO Nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer. - Jak zwykle jestem bardzo wzruszona i zbudowana tym, że oni chcą wracać do nas – dodała.

Jakub Walicki po raz ostatni zagrał w ZSO Nr 1 cztery lata temu, kiedy to ukończył liceum i dostał się na Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Obecnie ukończył czwarty rok AM i spełnia się w swojej pasji. - Nie tylko gram, ale i uczę dzieci w trzech szkołach, to bardzo ważne dla mnie – powiedział Jakub Walicki. - Powrót po latach do szkoły to bardzo miłe przeżycie – wyznał uzdolniony absolwent ZSO Nr 1.

W niedzielnym koncercie gościnnie wystąpił uczeń szkoły im. Stefana Żeromskiego Wincenty Krawczyk, który cieszył się, że mógł zagrać u boku starszych kolegów i koleżanki. - Ciągnie mnie do gitary. Czuję, że to moja pasja, moja druga miłość. Myślę, że wybiorę Akademię Muzyczną, a następnie dalsze studia za granicą lub w Polsce – powiedział Wincenty Krawczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poranki rodzinne: czas – start!

Gra w sztukę – w BWA

Wypadek przy sądzie

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ja 15-06-2015 12:16
Czy cztery lata temu, to nie było na rozdaniu świadectw w auli? Byłem i słuchałem pięknego koncertu jednego z absolwentów LO. Jeśli to byłeś Ty to gratuluję pięknego występu i pięnej drogi do artystycznego mistrzostwa.
~miłośnik muzyki 15-06-2015 12:33
Nie rozumiem. Przecież to są prawdopodobnie uczniowie szkoły muzycznej a są przedstawiani jakby tam zdobyli ta wiedzę w której dalej się kształcą tzn. tylko tyle że Żerom ich do niczego nie przyciągnął. Myślę, że wśród uczniów Żeroma też są tancerze i inni bardzo zdolni uczniowie, którzy mają swoje pasje. Ale ta szkoła tego nie rozwija. Czy dalej jest prawdą że w liceum większość ma korepetycje...
~sfvdew 15-06-2015 12:47
pani od muzyki z żeroma nauczyła ich grać?
~ja 15-06-2015 13:17
Żerom nie kształcił nigdy muzyków. Złośliwość, zawiść, trolling czy zwykła głupota? Lepiej zadać pytanie dlaczego uczniowi jeleniogórskich szkól muzycznych garną się do Żeroma, aby dalej się kształcić w zakresie ogólnym? Nikt nie przedstawia uczniów naszej jeleniogórskiej musicamater z ul. Piłsudskiego, jako wykształconych muzycznie w Żeromie. Może inne szkoły zechcą pokazać swoich zdolnych muzycznie uczniów? Jeśli Twoje dzieci nie dają rady w niezłej szkole, to przenieś je do np. rzemiosł w Cieplicach. Niech się miernota nie męczy, a i tatuś na korepetycjach zaoszczędzi.
~ale paplanina 15-06-2015 13:53
Przecież mają obowiązek chodzić do szkoły. Szkoła muzyczna jest dodatkowo. "ja" jest nie co bezmyślne
~ 15-06-2015 15:19
A o pani zapowiadającej ani słowa? Szkoda, bo była bohaterką tego wieczoru... ;)
~Anonim2 15-06-2015 15:48
Czy koś jeszcze pamięta występy filharmoników wrocławskich i prof. Sąsiadka w auli?
~@^@ 15-06-2015 17:28
do @ja...A ty nie troll, jeśli obrażasz innych lub inne szkoły?? Znam miernotę, która chodzi do Ż., za ciężkie pieniądze tatusia i wybitnie zdolnego ucznia, ze skromnej rodziny, który trafi do rzemiosł.
~ 15-06-2015 22:07
Po co szukać elitarnej szkoły, wystarczy bardzo dobra! I Żeromski jest taką szkołą i dobrze jest być Żeromszczakiem! :-)
~hhaa 15-06-2015 22:11
Dobrze jest być ...szczakiem
~stary koń 25-06-2015 12:08
Pamiętam jak uczniowie szkoły muzycznej byli równani z ziemią przez Panią Z. od muzyki w gimnazjum i lecieli na samych "dwójach". :D Żerom zawsze "troszczył" się o uczniów z ambicjami i pasjami pozaszkolnymi. Oj, nie było łatwo, zawsze pod górę.
~gluś 26-06-2015 21:19
brawo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ceramiczna wystawa

Celadon? Ćwiczenia z obcości w BWA

Wybory: Zwycięstwo PiS

Po festiwalu "Sztuka włókna"

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%