MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Muzyczny ogród zoologiczny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczorajszy, ostatni w tym sezonie, poranek muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej odbył się pod hasłem „ W muzycznym ZOO”. Maluchom i ich rodzicom zagrał Zespół Kameralny fragmenty „Karnawału zwierząt” C. Saint–Saënsa, a spotkanie poprowadziła Elżbieta Szomańska.

Sala koncertowa zapełniła się dziećmi przebranymi za zwierzątka. Najczęściej miały pomalowane buzie a w ręku dzierżyły swoje ukochane pluszaki. Były pieski, kotki, myszki i motylki. Zebrani odgadywali zwierzęta grane przez muzyków.

Ci raz po raz udowadniali, że mogą naśladować na swoich instrumentach dowolne zwierzątka (żółwia, słonia, osła, kurę). Piosenką przewodnią spotkania była „Cztery słonie zielone słonie”. Tę dobrze znaną wszystkim piosenkę śpiewali na zmianę rodzice i ich dzieci.

Elżbieta Szomańska uczyła dzieci wierszyka o zajączku. Atrakcją przedpołudnia był występ maluchów z Niepublicznego Przedszkola nr 5. Zaśpiewały trzy piosenki. Następnie wszystkie dzieci, które przebrały się za zwierzątko, zostały poproszone na scenę. Otrzymały instrument perkusyjny i zagrały razem z muzykami. Były bardzo szczęśliwe.

Na sam koniec poranku muzycznego muzycy wraz z panią Szomańską zaprosili wszystkie dzieci bez wyjątku na scenę. Po zakończeniu imprezy mogły podejść do muzyków i obejrzeć instrumenty, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na osłodę dostały lizaki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

SOS dla stawu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Nabór do "Planety Uśmiechu"

Śmierć na żwirowni

Bezmyślne palikowanie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
689
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%