MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzyczny, dobry początek

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:27
Autor: konrad
Fot. konrad
Orkiestra dęta Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze udanie rozpoczęła Nowy Rok koncertem w pierwszy piątek stycznia 2006. Muzycy ubrani w nowe mundury, ufundowane przez miasto, w pierwszej części zagrali muzykę do kolęd zaśpiewanych przez chór młodzieżowy szkoły muzycznej w Cieplicach.

Pieśni bożonarodzeniowe na początku karnawału okazały się doskonałym pożegnaniem z czasem zadumy oraz radości z narodzin Jezusa. To dla wierzących.

Ci dla których najwazniejsze są prezenty i rodzinna atmosfera, mogli podziwiać piękno kolęd, w polskiej tradycji wyjątkowo licznych i tworzących odrębną kategorię pieśni.

Po przerwie orkiestra przeszła do karnawału i zagrała wiązankę tańców, które w wykonaniu trąb, puzonów i trąbek zabrzmiały przepięknie. Muzyków prowadził pierwszy waltornista z FD Marek Flieger, a o wykonywanych utworach opowiedział klarnecista Andrzej Zwarycz. Z filharmonikami zaśpiewała też piosenkarka amatorka, na co dzień fryzjerka.

Orkiestra dęta pokazała, że wśród filharmoników dolnośląskich jest kolejną dumą miasta. Ma w repertuarze dużo muzyki popularnej. Miejmy nadzieję, że melomani będą mogli słuchać tego zespołu jak najczęściej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na reorganizację jednostek kultury

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Z kryminałem w nowy rok

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jeleniogorzanin 9-01-2006 17:29
juz po samych minach panow z filharnonii widac ze dostali zastrzyk pieniezny od marszalka pawluszla ale dlaczego czesto w filharmonii nie ma kompletu widzow? mi sie wydaje, ze promowanie tej jednostki kultury za wieksze pieniadze to sztuka dla sztuki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezent od Szyszaka

Przed nami finał WOŚP

E – rewolucja w kowarskiej bibliotece

Używki w kulturze

Premiera “Pułapki na myszy” u Norwida

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
220
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%