MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Muzyczny, dobry początek

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:27
Autor: konrad
Fot. konrad
Orkiestra dęta Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze udanie rozpoczęła Nowy Rok koncertem w pierwszy piątek stycznia 2006. Muzycy ubrani w nowe mundury, ufundowane przez miasto, w pierwszej części zagrali muzykę do kolęd zaśpiewanych przez chór młodzieżowy szkoły muzycznej w Cieplicach.

Pieśni bożonarodzeniowe na początku karnawału okazały się doskonałym pożegnaniem z czasem zadumy oraz radości z narodzin Jezusa. To dla wierzących.

Ci dla których najwazniejsze są prezenty i rodzinna atmosfera, mogli podziwiać piękno kolęd, w polskiej tradycji wyjątkowo licznych i tworzących odrębną kategorię pieśni.

Po przerwie orkiestra przeszła do karnawału i zagrała wiązankę tańców, które w wykonaniu trąb, puzonów i trąbek zabrzmiały przepięknie. Muzyków prowadził pierwszy waltornista z FD Marek Flieger, a o wykonywanych utworach opowiedział klarnecista Andrzej Zwarycz. Z filharmonikami zaśpiewała też piosenkarka amatorka, na co dzień fryzjerka.

Orkiestra dęta pokazała, że wśród filharmoników dolnośląskich jest kolejną dumą miasta. Ma w repertuarze dużo muzyki popularnej. Miejmy nadzieję, że melomani będą mogli słuchać tego zespołu jak najczęściej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Na finał Silesii Sonans Robert Bachara

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jeleniogorzanin 9-01-2006 17:29
juz po samych minach panow z filharnonii widac ze dostali zastrzyk pieniezny od marszalka pawluszla ale dlaczego czesto w filharmonii nie ma kompletu widzow? mi sie wydaje, ze promowanie tej jednostki kultury za wieksze pieniadze to sztuka dla sztuki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia

Zakończenie wakacji w Teatrze Zdrojowym

Koncert zespołu G/Łoś  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

O wędrówce ludów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
944
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%