MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Muzyczny dialog dwóch wiolonczel barokowych w pałacu

Wiadomości: Region
Środa, 16 kwietnia 2014, 7:50
Aktualizacja: 7:53
Autor: Manu
Fot. Organizator
W Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia) o godz. 18.00 w Pałacu Pakoszów (przy ul. Zamkowej 3 w Piechowicach) zabrzmi koncert na dwie barokowe wiolonczele w wykonaniu duetu Agnieszka Oszańca i Eimear Reidy. W programie m.in. utwory Johanna Sebastiana Bacha, Luigi Boccheriniego oraz Jeana–Baptiste Barrière.

Agnieszka Oszańca gra na wiolonczeli z 1763 roku z Benoist Fleury w Paryżu. Jest absolwentką konserwatorium w Utrechcie, w klasie wiolonczel historycznych Violi de Hoog. Pobierała także lekcje u takich pedagogów jak Anner Bylsma, Lucy van Dael, Marco Frezzato, Job ter Haar czy Wilbert Hazelzet. Była stypendystką fundacji Accademia Motis Regalis, Frederik Hendrick Stichting, Richard Holfonds, Stichting Eigen Instrument oraz rządu holenderskiego.

Dokonała licznych nagrań fonograficznych, m.in. dla EMI, Globe, Pan Classics, Polskiego Radia Programu II oraz Sony Classics. Była finalistką konkursów International Young Artists Presentation w Antwerpii oraz Academia Palatina w Mannheim. Koncertuje w kraju i za granicą jako solistka, kameralistka i członkini orkiestr. Aktualnie współpracuje z Capellą Cracoviensis, Czech Ensemble Baroque, Ensmble Odyssee (Holandia), Musica Poetica (Holandia), Polską Orkiestrą XVIII Wieku, Pramea Ensemble (Holandia), Silva Rerum oraz Stile Galante (Włochy), a także z innymi zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie historycznym.

Eimear Reidy pochodzi z Irlandii. Jest absolwentką Birmingham Conservatoire w Birmingham, w Anglii, w klasie wiolonczel barokowych, oraz konserwatorium w Utrechcie. Była stypendystką Arts Council of Ireland. Jest współzałożycielką zespołu Hibernian Muse, z którym nagrała selekcję XVIII-wiecznej muzyki Irlandzkiej dla RTE Lyric FM. Współpracuje z zespołami, m.in.: Ensemble Style Galante (Włochy), The Irish Baroque Orchestra, The New Utrecht Philharmonic i Silva Rerum Ensemble (Polska).

Rezerwacja miejsc – tel.: 75-64-970-74.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Chcą edukować o regionie  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Festiwal z azaliami i rododendronami w tle  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%