MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Muzyczno–mikołajkowe bajanie z „Dziadkiem do orzechów”

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:17
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 8:21
Autor: mestra
Fot. mestra
Wiele wrażeń dostarczył młodym melomanom niedzielny poranek muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej. Opowieść, oparta na jednym z najbardziej znanych baletów na świecie, otworzyła przed małymi i dużymi słuchaczami świat dziecięcych marzeń i przypomniała niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Nie zabrakło również spotkania z Mikołajem i słodkich niespodzianek.

Balet Piotra Czajkowskiego był tematem przewodnim wczorajszego świątecznego poranka pt. „Muzyczne bajanie: Przy choince z Dziadkiem do orzechów”, który poprowadzili Dominika Łukasiewicz i Jacek Paruszyński.

– Czy wiecie co się wydarzyło w domu Klary w pewien Wigilijny wieczór, kiedy domownicy po wielkiej zabawie udali się już na spoczynek, a jedynym światłem rozświetlającym panujący mrok były gwiazdy zapalone przez księżyc na nocnym niebie oraz płomyki świec drżące leciutko na bożonarodzeniowej choince? Wejdźmy cichutko przez drzwi salonu i poznajmy gości tej małej dziewczynki i jej niezwykłej zabawki – zachęcali organizatorzy.

W odkrywaniu przed widzem tajników świata dziecięcej wyobraźni, odmalowaniu nastroju świąt Bożego Narodzenia oraz ukazaniu radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań pomogła muzyka w wykonaniu orkiestry PSM I i II st w Jeleniej Górze pod dyrekcją Sławomira Kupczaka oraz gra aktorska uczniów „Bajkowego Teatru” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze pod opieką Moniki Frąckiewicz-Motyki.

Piękno muzyki Czajkowskiego i magia baśniowego świata, który udało się stworzyć podczas niedzielnego poranku oczarowała chyba wszystkich widzów. Na zakończenie świątecznego poranku nie mogło też zabraknąć Mikołaja, który dla młodych melomanów przygotował słodkie niespodzianki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Most już po remoncie

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Powrót Bitwy o Basztę

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Stalowe rumaki w Karpaczu

Mercedesem rozbił kilka aut

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%