MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzyczno–mikołajkowe bajanie z „Dziadkiem do orzechów”

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:17
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 8:21
Autor: mestra
Fot. mestra
Wiele wrażeń dostarczył młodym melomanom niedzielny poranek muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej. Opowieść, oparta na jednym z najbardziej znanych baletów na świecie, otworzyła przed małymi i dużymi słuchaczami świat dziecięcych marzeń i przypomniała niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Nie zabrakło również spotkania z Mikołajem i słodkich niespodzianek.

Balet Piotra Czajkowskiego był tematem przewodnim wczorajszego świątecznego poranka pt. „Muzyczne bajanie: Przy choince z Dziadkiem do orzechów”, który poprowadzili Dominika Łukasiewicz i Jacek Paruszyński.

– Czy wiecie co się wydarzyło w domu Klary w pewien Wigilijny wieczór, kiedy domownicy po wielkiej zabawie udali się już na spoczynek, a jedynym światłem rozświetlającym panujący mrok były gwiazdy zapalone przez księżyc na nocnym niebie oraz płomyki świec drżące leciutko na bożonarodzeniowej choince? Wejdźmy cichutko przez drzwi salonu i poznajmy gości tej małej dziewczynki i jej niezwykłej zabawki – zachęcali organizatorzy.

W odkrywaniu przed widzem tajników świata dziecięcej wyobraźni, odmalowaniu nastroju świąt Bożego Narodzenia oraz ukazaniu radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań pomogła muzyka w wykonaniu orkiestry PSM I i II st w Jeleniej Górze pod dyrekcją Sławomira Kupczaka oraz gra aktorska uczniów „Bajkowego Teatru” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze pod opieką Moniki Frąckiewicz-Motyki.

Piękno muzyki Czajkowskiego i magia baśniowego świata, który udało się stworzyć podczas niedzielnego poranku oczarowała chyba wszystkich widzów. Na zakończenie świątecznego poranku nie mogło też zabraknąć Mikołaja, który dla młodych melomanów przygotował słodkie niespodzianki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Filia biblioteki w Wojkowie

Park już gotowy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Spór o edukację seksualną

Równowaga między kulturą a naturą

Odnowią parking przy cmentarzu

Trudny dojazd do SP 3

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%