MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Muzyczno–filmowa inauguracja Zoom Festiwalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 lutego 2016, 12:20
Aktualizacja: Czwartek, 18 lutego 2016, 7:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
To już 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Zoom–Zbliżenia” organizowanego przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce w Teatrze im. C.K. Norwida, gdzie wystąpił Mieczysław Szcześniak.

Pierwszego dnia festiwalu jeleniogórzanie mieli okazję obejrzeć dwie projekcje w Kinie Lot. Na początek wyświetlono obraz Marcina Koszłaka pt. „Czerwony Pająk” - opowiadający o seryjnym mordercy z czasów PRL. Następnie przyszedł czas na „Moje córki krowy” w reż. Kingi Dębskiej, czyli opowieść o siostrach, które mimo wzajemnej niechęci musiały współpracować. Po filmie nadarzyła się okazja na spotkanie z aktorką Gabrielą Muskałą, która grała rolę Kasi – jednej z tytułowych bohaterek.

Po dwóch projekcjach filmowych wielbiciele dobrego kina, ale i muzyki spotkali się w Teatrze Norwida, gdzie wystąpił Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Heredzin Trio. Zanim jednak głos oddano artystom, na scenie pojawiła się dyrektor Osiedlowego Domu Kultury Sylwia Motyl-Cinkowska, która wraz z prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą, oficjalnie otworzyła 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Zoom-Zbliżenia”. Organizatorzy podkreślali ogromną dawkę dobrego kina i spotkań z gwiazdami, jakie zaserwują do niedzieli (21.02) włącznie jeleniogórzanom i turystom, oddając następnie scenę w ręce Mieczysława Szcześniaka z zespołem. Chociaż sam Heredzin nie wystąpił (z powodu kontuzji ręki), to muzycy zadbali o pozytywny nastrój zgromadzonych gości.

Dzisiaj (17.02) kolejne propozycje filmowe i artystyczne. O godz. 16:30 w Kinie Lot film „Bracia” w reż. Wojciecha Staronia, w tym samym czasie w BWA (ul. Długa) odbędzie się promocja książki Łukasza Maciejewskiego pt. „Aktorki. Portrety”. Godz. 18.00 w Kinie Lot to czas na „Noc Walpurgi” w reż. Marcina Bortkiewicza, po którym odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Zajączkowską, a na zakończenie drugiego dnia „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej, z którą również będzie można spotkać się po filmie.

Szczegóły festiwalu na: zoomfestival.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

„Polsko–czeski Poranek Rodzinny” w niedzielę!  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~o 17-02-2016 12:56
A publiczności nie było???
~ 17-02-2016 13:09
ale sie ten Herdzin zmienil
~gluś 17-02-2016 14:05
fantastyczny koncert :)
~ 17-02-2016 22:00
Panie fotografie Krzysztof Herdzin nie jest człowiekiem od noszenia sprzętu i wypadałoby jednak utrwalić go troszkę poważniej niż jakąś postać z tła...
~GT 18-02-2016 10:51
Uwielbiam, podkreślam-uwielbiam, ciepły i aksamitny głos Miecza. Ale to co się zadziało w Teatrze to nuda nad nudami. Rozumiem prawo artysty do własnej interpretacji. Ale cały koncert na jedną, smutnie monotonną nutę? Takie WIELKIE utwory??? Kiedy na zakończenie koncertu Pan Mieczysław powiedział, że na bis zaśpiewa Yesterday (pierwszy punkt programu, po którym już zwątpiłam, a drugi utwór Imagine mnie dobił) ktoś na końcu widowni jęknął "o nie" - i ta była najkrótsza i najbardziej dosadna recenzja tego koncertu, bowiem widzowie mieli ochotę na bis ostatniego, najbardziej żywego utworu - też zresztą z repertuaru The Beatles. A tu znowu nuda, nuda, nuda ... PS. Satysfaksion Roling Stons-ów? Co o tym utworze w wykonaniu Miecza można powiedzieć? Chyba nawet Mick Jagger by go nie rozpoznał.
~asiaasia 18-02-2016 12:25
Czemu film i spotkanie z autorem książki i aktorką o tej samej godzinie? Nie można było zaplanować dogodniej dla widza ???np film 2 godziny wczesniej ??? Nędza !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odkrycia w kościele

Pustostan po premierze

Radix Poloniae

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Na tyłach kultury

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
26
Tak
35%
Nie
62%
Nie wiem
4%