MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzycznie z klasą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 kwietnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:56
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Dwudziestu dwóch uczestników z Cieplic, Ścięgien, Kamiennej Góry, Karpacza, Lubania, Zgorzelca i Sulikowa wzięło udział w jubileuszowym 30 Przeglądzie Pracy Uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych. Nie zabrakło keyboardu, skrzypiec, akordeonu, fortepianu i innych instrumentów. Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki.

Uczestnicy w wieku od sześciu do osiemnastu lat do uczestnictwa w przeglądzie zostali wybrani z poszczególnych ognisk muzycznych z terenu byłego województwa jeleniogórskiego.

– Przeglądy pracy ognisk muzycznych robimy rok rocznie i przez cały czas obserwujemy, że poziom umiejętności uczestników jest coraz wyższy. Te przeglądy, w których nie ma trzech pierwszych miejsc, ale są przyznawane wyróżnienia bardzo motywują uczestników do ciężkiej pracy, a poza tym integrują ich ze sobą. Nasze przeglądy odbywają się nie na zasadzie konkursu, ale degustacji muzycznej, w której nagradzani są najbardziej wyróżniający się wykonawcy – mówi Roman Buczniewski, prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które będą mogli zrealizować w salonie Empiku, a 12 najlepszych otrzymało dodatkowe karty prezentowe. Uroczysty jubileuszowy przegląd uświetnił dwudziestominutowy występ kwartetu saksofonowego pod kierownictwem Anny Swaczyny z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Jeleniej Góry.

Imprezę udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu dolnośląskiego, a patronat honorowy nad przeglądem objął przewodniczący Sejmiku, Jerzy Pokój. Współorganizatorem przeglądu były JCK oraz OkiS Wrocław.

W przyszłym roku Jeleniogórskie Towarzystwo Muzyczne z siedzibą przy Państwowej szkole Muzycznej I stopnia w Cieplicach będzie obchodziło swoje 35-lecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

O bezpieczeństwie w DODN

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lil 29-04-2010 14:21
Nie ma Ścięgien, są Ściegny; niby tylko ogonek a jednak.... warto o tym pamiętać jak tu się mieszka, to miejscowość z naszej okolicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy we dworze

Kuchcikowo w SP 2

Kto do Senatu?

Dyski do remontu

Integracja na Słowacji

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%