MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzycznie z klasą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 kwietnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:56
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Dwudziestu dwóch uczestników z Cieplic, Ścięgien, Kamiennej Góry, Karpacza, Lubania, Zgorzelca i Sulikowa wzięło udział w jubileuszowym 30 Przeglądzie Pracy Uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych. Nie zabrakło keyboardu, skrzypiec, akordeonu, fortepianu i innych instrumentów. Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki.

Uczestnicy w wieku od sześciu do osiemnastu lat do uczestnictwa w przeglądzie zostali wybrani z poszczególnych ognisk muzycznych z terenu byłego województwa jeleniogórskiego.

– Przeglądy pracy ognisk muzycznych robimy rok rocznie i przez cały czas obserwujemy, że poziom umiejętności uczestników jest coraz wyższy. Te przeglądy, w których nie ma trzech pierwszych miejsc, ale są przyznawane wyróżnienia bardzo motywują uczestników do ciężkiej pracy, a poza tym integrują ich ze sobą. Nasze przeglądy odbywają się nie na zasadzie konkursu, ale degustacji muzycznej, w której nagradzani są najbardziej wyróżniający się wykonawcy – mówi Roman Buczniewski, prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które będą mogli zrealizować w salonie Empiku, a 12 najlepszych otrzymało dodatkowe karty prezentowe. Uroczysty jubileuszowy przegląd uświetnił dwudziestominutowy występ kwartetu saksofonowego pod kierownictwem Anny Swaczyny z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Jeleniej Góry.

Imprezę udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu dolnośląskiego, a patronat honorowy nad przeglądem objął przewodniczący Sejmiku, Jerzy Pokój. Współorganizatorem przeglądu były JCK oraz OkiS Wrocław.

W przyszłym roku Jeleniogórskie Towarzystwo Muzyczne z siedzibą przy Państwowej szkole Muzycznej I stopnia w Cieplicach będzie obchodziło swoje 35-lecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

KPSW: Inżynierowie najlepsi z najlepszych

Warsztaty z Rainbow

Piękna współpraca

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lil 29-04-2010 14:21
Nie ma Ścięgien, są Ściegny; niby tylko ogonek a jednak.... warto o tym pamiętać jak tu się mieszka, to miejscowość z naszej okolicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest oświaty

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Uliczny taniec... do Tancbudy

Początek egzaminów gimnazjalnych  

Przedsiębiorczość mają we krwi

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1291
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%