MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzycznie, poetycko i aktorsko czyli weekend z Martą Andrzejczyk

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Środa, 21 listopada 2012, 10:26
Aktualizacja: 10:27
Autor: mestra
Fot. Organiatorzy
Wyjątkowy recital i monodram w wykonaniu olsztyńskiej artystki odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę w sali widowiskowej MDK „Muflon” o godz. 19.00.

Na piątek 23 listopada, artystka przygotowała recital „Kobieta czasownik”. To muzyczno-poetycko-aktorska podróż po zakamarkach kobiecej duszy. Kobieta czasownik odmienia się niezależnie od tego, co robi, jakie wykonuje czynności i w jakich jest stanach. Występuje w różnych aspektach i stronach. Kobieta czasownik może być niedokonana (śpiewać) oraz dokonana (zaśpiewać), występuje w rodzaju żeńskim w liczbie pojedynczej. Obok kobiety czasownika występuje najczęściej zaimek osobowy – On – wyjątkowy, odmienny przez przypadki, liczby i rodzaje element grający. Kobieta czasownik wyjątkowo nie odpowiada na pytanie: co robi?

Dzień później (24 listopada), Marta Andrzejczyk zaprezentuje monodram muzyczny „Spadanie też jest formą lotu”. Będą to wiersze Sylvii Plath w tłumaczeniu Julii Hartwig, Jana Rostworowskiego, Agnieszki Kochanowskiej, Teresy Truszkowskiej. „Spadanie też jest formą lotu” jest opowieścią o decyzjach, wyborach, konsekwencjach; powtarzające się jak katarynka i przenikające się w spektaklu motywy: śmierć, miłość, mężczyzna.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o rezerwację miejsc: telefonicznie (75 755 37 70) lub
e-mailowo: muflon@sobieszow.pl.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komisja w terenie

Wieczór wspomnień

Wreszcie dobra droga

Niebezpieczne wyzwania

Remiza jak nowa

Wypadek przy baniakach  

Bulwar Cieplicki otwarty!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
310
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%