MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Muzycznie i tanecznie w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 lipca 2016, 13:13
Aktualizacja: Środa, 13 lipca 2016, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Niedzielny (10.07) koncert Ponticello – belgijskiej Orkiestry Smyczkowej oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzica” to kolejna propozycja Zdrojowego Teatru Animacji na sezon letni, która zachwyciła mieszkańców Jeleniej Góry i kuracjuszy przebywających w Cieplicach.

W pierwszej części niedzielnego występu w ramach Letnich Koncertów Promenadowych publiczność miała okazję wysłuchać muzyki klasycznej, filmowej oraz kompozytorów współczesnych. Orkiestra wystąpiła pod batutą dyrygentki Very Baliko, a jako soliści zagrali: Lindsay Gijbels - flet poprzeczny (Konserwatorium Królewskie w Brukseli), Cedric Honings - gitara klasyczna i Fryderyk Sevens - skrzypce z Akademi Muzycznej w Neerpelt, Belgia (Limburg). Koncert poprowadziła Anna Kwapisiewicz-Sevens.

W części drugiej zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Przygodzica, który w strojach szlacheckich zachwycił ciepliczan i kuracjuszy polonezem oraz mazurem. W przerwach, gdy tancerze przebierali się, publiczność zabawiał kierownik zespołu Zygmunt Paszkowski – jeden z założycieli grupy.

Po raz kolejny letnia impreza organizowana przez Zdrojowy Teatr Animacji zgromadziła liczne grono odbiorców, którzy w ten sposób chcieli miło spędzić niedzielne popołudnie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"  

Cenny nabytek ratusza

Zaczytaj się z Jelonką.com

Śmierć na żwirowni

Nie ma rady na wandali?

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

Koncert na cztery ręce

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
621
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%