MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Muzycznie i tanecznie w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 lipca 2016, 13:13
Aktualizacja: Środa, 13 lipca 2016, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Niedzielny (10.07) koncert Ponticello – belgijskiej Orkiestry Smyczkowej oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzica” to kolejna propozycja Zdrojowego Teatru Animacji na sezon letni, która zachwyciła mieszkańców Jeleniej Góry i kuracjuszy przebywających w Cieplicach.

W pierwszej części niedzielnego występu w ramach Letnich Koncertów Promenadowych publiczność miała okazję wysłuchać muzyki klasycznej, filmowej oraz kompozytorów współczesnych. Orkiestra wystąpiła pod batutą dyrygentki Very Baliko, a jako soliści zagrali: Lindsay Gijbels - flet poprzeczny (Konserwatorium Królewskie w Brukseli), Cedric Honings - gitara klasyczna i Fryderyk Sevens - skrzypce z Akademi Muzycznej w Neerpelt, Belgia (Limburg). Koncert poprowadziła Anna Kwapisiewicz-Sevens.

W części drugiej zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Przygodzica, który w strojach szlacheckich zachwycił ciepliczan i kuracjuszy polonezem oraz mazurem. W przerwach, gdy tancerze przebierali się, publiczność zabawiał kierownik zespołu Zygmunt Paszkowski – jeden z założycieli grupy.

Po raz kolejny letnia impreza organizowana przez Zdrojowy Teatr Animacji zgromadziła liczne grono odbiorców, którzy w ten sposób chcieli miło spędzić niedzielne popołudnie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jacek Jeschke o udziale w show  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Latino dla Pań

Senator o "tarczy antykryzysowej"

Filharmonia w... domach  

To dzisiaj, a jakie jutro?

Wsparcie na organizację imprez kulturalnych

Wyjątkowa muzyczna inicjatywa fiharmonii  

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
271
Tak
49%
Nie
45%
Nie wiem
6%